Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8400 8400

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

NelaNetol
02.01.2017 5 z 5

Před dvěma roky jsem poprvé uslyšela o příběhu Liesel a to ve zkrácené verzi, ale alž letos jsem se dostala ke všem stránkám, které jsou skrz na skrz prosáknuté jejím příběhem, ale také smrtí. Vše se mi to zarylo hluboko pod kůži a zanechalo v mlčení. Jak mi příběh ukázal slova jsou mocna a já se cítím jako by se mi všechna ty krásná, ale i ošklivá vysypala na podlahu a já je nedokázala posbírat. Dokáži se na ně jen dívat a přemýšlet o Hansovi, který v mé mysli stále hraje na akordeon, a na Rosu, která s láskou nadává své dceři a manželovi, na Rudyho, který kvůli Liesel skočí do ledové vody Amperu, a na Maxe, který byl vděčny i za trochu jídla a vlhký sklep, a nakonec na Liesel, která byla stejná zlodějkou knih, ale i přes to měla počestné srdce.

marcela6379
02.01.2017 5 z 5

Moc hezký a dojemný příběh. Připojuji se k velmi kladnému hodnocení této knihy.

Alilka
02.01.2017 5 z 5

Tato kniha se mi hodně líbila . I když autor válku nezažil a čerpal informace jen z muzeí a od rodičů, dokázal ve mně vzbudit pocit, že příběh prožívám já sama.
Kniha je psaná velmi netradičně už jen tím, že vypravěčkou příběhu je smrt.
Po přečtení této knihy člověk pochopí, že smrt je vlastně hodná, zlé je samotné lidstvo, které rozpoutá válku pro maličkosti.
Citát z knihy:
"Říká se, že válka je nejlepší přítel smrti, ale musím vám povědět, že já to vidím jinak. Pro mě je válka jako nový šéf, který od vás očekává nemožné..."
Dříve než jsem četla knihu, viděla jsem filmové zpracování a můžu jen doporučit..., i když možná právě proto mi trvalo přečtení knihy pro mě neobvykle dlouho. :-)

Ivuska 11
01.01.2017 5 z 5

Pribeh smutny a zaroven i vesely, vypraveny tou, pred kterou ma respekt kazdy z nas. Smrti. Krasne napsana kniha o nekrasne dobe, ktera vam rozerve srdce. Jen tezko se veri, ze je to jen par let zpatky a podobne osudy se odehravaly az neskutecne blizko nam vsem.

RoseWinter
31.12.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Nechtěla jsem brečet, protože už jsem věděla, co se stane. Ale jak to bylo popsané: Rozervalo mi to srdce.

Michalka98
31.12.2016 5 z 5

Moc krásná a smutná kniha. Nejedna slza při čtení ukápla. Moc se mi líbilo i filmové zpracování. Doporučuji

aralka
30.12.2016 3 z 5

Kniha je zajímavě strukturovaná, je tady vidět snaha o netradiční spíše poetické a něžné pojetí válečného příběhu, udělat Smrt vypravěčkou je unikátní nápad, celý příběh se tím jaksi odlehčuje, ALE ... myslím, že kniha je plná takového líbivého balastu, který celek zbytečně rozrývá, určitá slovní spojení na mě působí krkolomně a strojeně a jsou zde prohlášení, se kterými niterně nemůžu souhlasit... jak může například Smrt říct "když nic jiného, jsem alespoň spravedlivá"????? co je to za nesmysl? jak může být smrt spravedlivá třeba pro toho šestiletého chlapce? nebo i pro jiné, kteří zemřeli při těch náletech .. a takových sdělení je tam víc..... myslím, že tady autor hodně vytěžil právě z toho kontrastu, že je zde velmi poeticky líčeno to drsné téma války, to se asi hodně lidem líbilo, ale osobně se mi tedy z toho dělalo trošku špatně, nemohla jsem to číst v jednom zátahu, musela jsem čtení střídat s knihami s jinou tematikou, působilo to na mě hrozně depresivně. Co se týče formátu knihy, nenadchla mě ani ta krátká úvodní sdělení v každé kapitolce, co se bude dál v příběhu dít, citace ze slovníku atd. Je zde patrný autorův pokus o originalitu za každou cenu, ale spíše mne to rušilo a odvádělo pozornost od děje, který se mi přese všechno líbil. V knize jsou velmi citlivě vykresleny zajímavé a sympatické postavy a nenásilnou formou na drobných epizodkách i jejich charaktery. Dávám čtyři hvězdičky :-)

dreamhex
30.12.2016 5 z 5

Jedna z těch knih, kterou přečtete jedním dechem. Nevím proč, ale knížka se mi četla až s neuvěřitelnou lehkostí, takže jsem ji přečetl během pár dní. Dech mi došel až těsně před koncem při službě jedné z postav v zahraničí, ale konec to zachránil a nemůžu se dočkat až uvidím filmové zpracování. Sice se nejedná o nejlepší knížku, kterou jsem letos četl, ale určitě stála za to.

St.Evelin
29.12.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem! Nádhera! Čtivá a emotivní! Knihu jsem přečetla za dva dny.

monika2224
29.12.2016 5 z 5

Kdyby tady bylo 10hvězdiček označila bych všechny,knihu jsem přečetla jedním dechem, úžasně napsaná, vžila jsem se do děje.Včera jsem viděla film a ten je taky skvělý.

fojtikjirik
29.12.2016 5 z 5

Kniha vás dokonale zbaví iluzí, pokud si myslíte, že Němci za války netrpěli. I oni tehdy zažívali těžké časy. Dokonce se i mezi nimi našli lidé ochotni riskovat život pro pomoc perzekuovaným. A popis lidské tragédie očima Smrti je hodně originální. Mi osobně se dílo četlo výborně.
Včera jsem na Primě zhlédl filmové zpracování, které bylo podle mě velmi povedené.

Simy
27.12.2016 5 z 5

Absolutní zážitek, nejlepší kniha kterou jsem četl.

simi28
26.12.2016 5 z 5

Zlodějka knih je zkrátka naprosto úžasná. Každou knihu čtu jinak rychle podle toho, jak moc se mi líbí. Tuto jsem zhltla za tři dny, což je podle mě dobrý výsledek vzhledem k počtu stránek, které mi ubíhaly rychlostí blesku. Velmi mě zaujalo vypravování z pohledu Smrti, která má srdce a záleží jí na osudech lidí a není jí jedno duších, kterých se zmocní. Hans je velice milý a i když se to na první pohled nezdá, tak i Rosa je svým způsobem hodná a záleží jí na Liesel. Zlodějku knih jsem si přiřadila k mým srdcovkám a doufám, že se mi bude líbit i film, protože kdyby z tak úžasné knihy udělali filmovou adaptaci, která by nestála za nic, tak by mě to moc mrzelo. Doporučuji všem, je to prostě dokonalost!

Pajalada
26.12.2016 5 z 5

Velmi reálně a přitom s citem zpracovaná kniha. Moc se mi líbilo pojetí z pohledu nezávislého pozorovatele - Smrti, která vstupovala do děje. Zasazení do 2. světové války se také povedlo. Hlavní postavy Liesel, Max, Hanz a Rosa Hubermannovi a Rudy Steiner se vám velmi brzy dostanou až do srdce. Při čtení si člověk uvědomuje postupně spoustu věcí. Kniha mě naprosto nadchla a já jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou. Je to opravdu VELKÁ KNIHA, nejen co do počtu stran, ale hlavně obsahově. Přečetla jsem za jeden den...nemohla jsem se od příběhu odtrhnout....

Eeli
26.12.2016 3 z 5

Zase jiný pohled na události 2. sv. války, tentokrát jde o subjektivní líčení očima malé holky a smrti jako vypravěčky.Příběh samý je velmi silný, i když vlastně nepostřehnete žádnou velkou zápletku, spíše sledujete "obyčejný" život hlavní postavy. Také forma příběhu pro mě není tím pravým ořechovým,nevyhovovalo mi úvodní naznačení obsahu kapitoly a další jakoby vsuvky ani občasné přeskočení do budoucnosti, které pak čtenáře připravilo o momenty napětí. Nicméně se mi líbily komentáře smrti,které knize dodaly dávku jakési něžnosti, a některé pasáže dokáží velmi dojmout. Autorovi se také moc povedlo vykreslení charakterů jednotlivých postav. Hodnotím knihu jako povedenou,rozhodně stojí za přečtení,ale vím,že znovu ji číst nebudu.

Falda
24.12.2016 5 z 5

I když je příběh zasazen do doby nacistického Německa, tak byla kniha kouzelně napsaná. Poprvé jsem narazila na knihu, kde byla vypravěčkpu sama smrt a velmi se to do knihy hodilo.

Percabethka
22.12.2016 5 z 5

Tahle kniha mi, nevím proč, hrozně připomínala Ten, kdo stojí v koutě. Nejsem si úplně jistá, čím to bylo. Asi tím, že se obě četly rychle a úplně sami (těch 520 stran jsem přečetla za 3 večery) a pak proto, že přestože bych je rozhodně nezařadila mezi mé nejoblíbenější knihy (to ani náhodou :D), měly v sobě silné vnitřní kouzlo, díky kterému tak nějak vyčnívají z té hromady knih, které jsem přečetla.
Moc se mi líbilo, že vypravěckou byla Smrt. Oblíbila jsem si jí z celého příběhu asi nejvíc. Na to, že je to smrt, měla celkem něžný a milý humor :D. A pak byly super ty zvýrazněné části (Slova z Dudenova slovníku, důležité rozhovory, poznámky Smrti nebo různé doplňky).
Nemyslím si, že se k ní někdy vrátím, hlavně asi proto, že období druhé světové války nemám moc ráda, ale když se mě na ní někdo zeptá, rozhodně mu jí doporučím :)

smajiska
22.12.2016 5 z 5

Ačkoliv nemám moc ráda knihy z období válek, tahle předčila má očekávání. Je čtivá, poutavá a zajímavá. Postava Smrti vstupující do děje nemá chybu. Přečtena jedním dechem!

ivulka15
21.12.2016 5 z 5

Knih o válce je napsaných spousta ale myslím,že tímhle způsobem pouze tato jediná. Co k tomu říct víc,než to co již bylo řečeno v knize. Moc slov je zkrátka obrovská. A může být zneužita anebo taky skvěle použita. A v tom případě je výsledkem takováto skvělá kniha.

kercah
18.12.2016 5 z 5

Dojemný příběh, který se odehrává za války většinou takovou literaturu nemusím, ale získala si me osoba jež příběh vyprávěla. Smrt!