Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8400 8400

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Fantýna
17.12.2016 5 z 5

Je vidět, že to není autorova prvotina, protože to má děj, nejsou tam skoky mezi popisy postav atd. Tato knížka mě uchvátila příběhem, a hlavně vypravěčem. Podle mého názoru má knížka všechno, co musí mít kvalitní literatura.

Acquenta
17.12.2016 4 z 5

Hrozně moc jsem se na knihu těšila. Při čtení prvních stran jsem byla nadšená, příběh byl citlivý a vyprávění ze strany smrti bylo dokonalé. Uprostřed knihy to bylo trochu horší, čekala jsem víc,ale jakmile jsem dočetla knihu ke konci, neubránila jsem se slzám. Opravdu silný a krásný příběh !

Anett2000
14.12.2016 5 z 5

Kniha ve mně zanechala mnoho pocitů. Příběh Liesel Memingerové určitě patří k nejlepším, co jsem kdy četla...

annemonne
07.12.2016 5 z 5

nádherná knížka. plná emocí a silnejch příběhů. doporučuju, jedna z nej co jsem přečetla za posledního půl roku :)!

Denisa153
06.12.2016 2 z 5

Kniha nesplnila očekávání, nemohla jsem se začíst a přišla mi nudná a chvílemi i utahaná. Na druhou stranu se mi líbilo pojetí smrti jakožto vypravěčky.

26Mirka
03.12.2016 4 z 5

Kniha byla velmi zajímavá, tohoto žánru jsem četla jako čtvrtou taky jsem se na ní velmi těšila, ale nezaujal mě styl psaní pana autora, jako ty ostatní jako třeba Vypravěčka ta byla bezkonkurenční. Nicméně jsem si na konci pobrečela a za přečtění stála. Za mě 4 hvězdičky ale čekala jsem víc...

TýnaMat
02.12.2016 3 z 5

Na Zlodějku knih jsem se opravdu těšila, bohužel kniha nenaplnila má očekávání. Trvalo dlouho než jsem se vůbec začetla. S výjimkou Smrti, Maxe a Hanse mi postavy nepřirostly k srdci, nedokázala jsem se s nimi ztotožnit, ani s nimi sympatizovat. Velmi se mi líbilo, že autor za vypravěčku originálně zvolil Smrt. Kniha mě sice zaujala, ale nedotkla se mě tak, jako jiné knihy tohoto žánru. Z mě pouze tři hvězdičky.

Anie94
01.12.2016 5 z 5

Naprosto úchvatný příběh. Nikdo z nás už di asi nedokáže představit jaké to je, když vám válka vezme vaše milované. Myslím, že tuhle knížku budu nosit v hlavě ještě dlouho, byla naprosto fascinujici...

AnetaKor
01.12.2016 5 z 5

Neobyčejná kniha. Myslím, že jsem nic, ani zdánlivě podobného, nikdy nečetla. Taková by měla smrt být, klidná a shovívavá...

alnahu
30.11.2016 5 z 5

I já jsem nejdříve viděla film o Liesel, tento strhující příběh mě velice uchvátil. Knihu jsem si půjčila v knihovně ,chvíli mě trvalo, než jsem se začetla do jiného stylu psaní a nakonec jsem byla z tohoto jedinečného příběhu naprosto unešená. Příběh ,který vypráví sama Smrt ,je příběhem ze života obyčejných a statečných lidí za války z nacistického Německa. Opravdu silný příběh, který stojí za přečtení.

jato252
29.11.2016

Knihu mám v angl.. Dlouho jsem se odhodlával a potom se tvrdě prokousával začátkem. Pak se to rozjelo a já nemohl přestat. Pak jsem narazil i na film. Ačkoliv mne filmy většinou zklamou, tenhle se opravdu povedl. Jasně, že pár věcí proti knize chybí, ale přesto zážitek.

Mikejla19
29.11.2016 3 z 5

Patřím k té hrstce lidí, které tato kniha moc nenadchla. Nesedl mně styl, kterým je napsaná. Mám ráda historii, takže jsem se na ni těšila, ale příběh mě moc nezaujal, asi v půlce knihy jsem se čtením přestala a vrátila se k ní až za devět měsíců. Druhá polovina a hlavně teda poslední třetina knížky už se mi četla líp a byla zajímavější, stejně jsem si ale nepoplakala a nakonec jsem byla docela zklamaná, protože jsem čekala víc.

daja72
28.11.2016 5 z 5

Události z pohledu paní Smrti - tento nápad mne uchvátil. Navíc ta možnost, že Smrt je soucitná a občas dobrá... Je to neobvyklý pohled, který rozšiřuje moji představivost.

Klárai
26.11.2016 5 z 5

U téhle knihy jsem si hodně poplakala, ale opravdu stojí za to.

jakub7525
22.11.2016 5 z 5

Jsem čtenář opozdilec, nejdřív jsem viděl film. Díky za to, protože se mi film tak líbil, že jsem prostě musel znát celý přiběh. Nakonec se mi dostalo čtenářského zážitku, který jsem ještě nikdy nezažil. Chápu, že styl či téma nemusí být pro každého, ale je třeba vzdát hold autorovi, který dokázal postavy vylíčit jako by byli živé. Musím říct, že jsem jí zvládl přečíst za 3 dny s tím, že jsem chodil spát až nad ránem a usínal až totálním vyčerpáním. Ten přiběh mě chytil a nepustil, pořád i po týdnu cítím smutek nad osudem Liesel a dalších postav. Mrzí mě, že už nikdy tuto knihu nebudu číst poprvé. Ale těším se až si jí budu číst znovu.
Nakonec bych rád mé pocity shrnul takto:
"Chtěl bych být Rudy, jen abych mohl Liesel prosit o polibek. Chtěl bych být Hans, abych jí mohl učit číst a psát. Chtěl bych být Max, abych byl její životní kamarád."

strippedd
22.11.2016 5 z 5

To je ona. Pro mě nejoblíbenější. Ne každý si zvykne na styl psaní,který je tak odlišný. Konečně už je v mé sbírce a těším se až se k ní znovu vrátím.

kofina
20.11.2016 5 z 5

Ze začátku jsem se trochu ztrácela, bylo těžké zvyknout si na styl vyprávění, ale pak Vás to vtáhne a knihu si zamilujete se vším všudy. :)

kaca82
20.11.2016 5 z 5

Hezký příběh s pozadím druhé světové války, která se nakonec dostala do hlavní role.. Úžasný nápad se zajímavou vypravěčkou, skvělý jazyk a velký obdiv překladateli, muselo to být chvílemi hodně obtížné na překlad. Bylo super, že autor dokázal vykreslit atmosféru druhé světové aniž by si ujížděl na historických podrobnostech a vystačil si pouze s těmi politickými osobnostmi a událostmi, které zná i ten největší dějepisný analfabet. Prvních 30 stránek bylo náročných, než jsem si zažila vyprávěcí styl a pochopila wocogo, ale zbylých skoro 500 stránek jsem si užila maximálně. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že pár událostí vypravěčka prozradila dopředu, a tak jsem přišla o spousty překvapení. I tak byl ale konec celkem brutálně nečekaný, náladu a naději pak naštěstí navrátil epilog :)

katerina5544
19.11.2016 5 z 5

Jedna z nejlepsich a nejsmutnejsich knih co jsem kdy cetla. Musela jsem ke konci odkladat abych se nadechla a mohla cist dal. Nejsem precitlivela ale tato kniha me dostala. Pribeh a jak je napsana....neda se popsat slovy

fristo
18.11.2016 5 z 5

Dosť smutné a miestami som aj plakal