Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8400 8400

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Freedomova
30.10.2016 5 z 5

Knihu jsem četla 3 dny v kuse během nemoci a udělala na mě hluboký dojem. I po letech si některé její části detailně pamatuji a přiznám se, že jsem si místy dojetím i pobrečela. Myslím, že je to typ knihy, která chce při čtení svůj klid a nehodí se na přerušované čtení třeba v MHD. Je dobé počítat s tím, že dokáže rozesmutnit a přivést k zamyšlení.

nejlepšítýna
29.10.2016 4 z 5

Přiznám se, že jsem ji četla strašně dlouho. Ne proto, že by mě nenadchla hned nebo tak, ale prostě jsem se nedokázala k ní dokopat. Nakonec jsem to ale překonala a pustila se do čtení a musím říct, že toho nelituju. Dlouho jsem nečetla knihu, která by mě na konci rozbrečela, ale zlodějce se to povedlo a já jí děkuji za úžasně napsaný příběh.

Market = )
26.10.2016 5 z 5

Knížku jsem četla strašně dlouho. A dlouho se mi nestalo, že bych někde měla ráda tolik postav. A že by mě něco tolik nutilo k zamyšlení. Moc se mi líbil pohled na WW2 trochu z jiné strany a musím se opakovat, ale ty postavy a takové hrozně hezké momenty a kousky... A chce se mi brečet i když tohle píšu. Vážně moc doporučuju, že začátku možná bude chvilinku trvat, než si zvyknete na zvláštní formu, ale stojí to za to.

kacimilek
24.10.2016 5 z 5

Nestává se často, že mě kniha dojme. Ale už asi bylo na čase a dojetí se dostavilo právě u Zlodějky knih.

MorbidCuriosity
23.10.2016 2 z 5

Pravda je, ze jsem tuto knihu koupila ciste proto, ze ji bylo vsude plno. Ani jsem si nezjistovala o cem kniha ma vlastne byt. A to byla chyba, protoze uprimne uplne nechapu, co na tom pribehu vsem prijde tak uzasne. Uznavam, ze nejsem fanousek 2. sv. valky, ale i tak mi prijde, ze je ta kniha vlastne o nicem. Plus jedine za obcasne vtipne pasaze.

prestiggio
22.10.2016 4 z 5

kniha sa necitala prave najjednoduchsie. povedala by som ze urcite nepatri medzi oddychovky. kazdopadne vsak bola skvela a vela som pri nej premyslala. takze som precitala kazdy den len zopar stranok. preto mi jej precitanie trvalo dost dlho.

LucikLůca
21.10.2016

Super kniha, která se čte sama a nelze se od ní odtrhnout

kasilka
19.10.2016 5 z 5

Krásné, dojemné, smutné....

stovickovam
18.10.2016 5 z 5

Luxusní, strašně jsem jí chtěla i nechtěla dočíst. Poznámky Smrti nemají chybu

nikola_p
17.10.2016 5 z 5

Jedním slovem - strhující. Krásný příběh z doby, která nebyla krásná. Knihu jsem přečetla jedním dechem a určitě ne naposled. Kniha za ty slzy, které jsem uronila při čtení, opravdu stála!

Atheal
17.10.2016 5 z 5

Už dlouho mě žádná kniha takhle nedojala. Překrásný jazyk plný kouzelných slovních obratů - kdo by to čekal v příběhu z nacistického Německa, který navíc vypráví Smrt? A i když to bylo často na slzy a od začátku víte, že konec nebude nijak veselý, stejně to není nijak depresivní čtení, ba právě naopak. Tomu říkám umění.

Petr12
15.10.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Originální nápad se smrtí coby vypravěčem příběhu. Velice silný příběh a jiný pohled na 2. světovou válku. Faktografie není podstatná, podstatné jsou lidské příběhy a ty jsou v knize popsané brilantně, byť nevesele.

Guarnere
13.10.2016 5 z 5

Skvělá skvělá skvělá kniha. Nejenže je geniální příběh, ale geniální je i hra s jazykem, se slovy. Ta přirovnání! "Ruce měl zabetonované v kapsách... Ke tvářím měli připoutané ticho..." Četla jsem jedním dechem a určitě ne naposled. Nic tam nebylo navíc, nic nescházelo, prostě perfektní čtení. Poslední věta je jen jakási pomyslná třešnička na dortu, která shrnuje celou myšlenku téhle knihy. Je to silné čtení.
A taky mi dochází hvězdičky - pět nestačí, potřebovala bych šestou, protože když srovnám tuhle knihu s těmi, kterým jsem dala pět hvězdiček, stojí tahle nad všemi. Do jedné.

NemcovaKN
12.10.2016 3 z 5

Kniha mě malinko zklamala, ale příběh nebyl špatný. Děj kolem hlavní postavy byl někdy zdlouhavý, ale vynahradily to pasáže, které vyprávěly o tom, jak se žilo v Německu v období 2. světové války.

knihomilka
12.10.2016 4 z 5

Nepáčil sa mi nápad, kde Smrť bola osobou a rozprávačkou, ani štylizácia textu - veľmi strohá, britká, jednoduchá, postráda umeleckosť a to spôsobilo, že sa ma tento príbeh nedotkol natoľko, ako by mal, keď ide o takú vážnu tému. Síce metafory nechýbali, ale boli také zvláštne, že mi tiež "nerezali" do ucha. Štyri hviezdičky dávam za príbeh, ktorý sa odohrával v nacistickom Nemecku a za to, že Liesel rada čítala a boli sme v obraze, čo práve číta. Škoda toho podania, mohla to byť lepšia kniha, čo som očakávala, že bude, ale sklamala ma. Ak by som mala hodnotiť aj film, tak ten by som zvozila pod čiernu zem, pretože vôbec nič v ňom nebolo tak, ako v knihe. Radšej nenatočiť žiaden, ako takýto slabý film.

slaska77
12.10.2016 5 z 5

Zajímavě pojaté téma válečných utrpení, vypravěčka skvělá. Po přečtení knihy jsem měla šanci pustit si i film. Jak už to tak bývá, film je jen slabší odvárek, ale překvapivě to až tak nevadilo. Největší nezvyk byl ve filmu pan vypravěč-), což mě vede k uvažování, jestli je to ona nebo on.

xxxZlatonka
09.10.2016 5 z 5

Wow. Prostě wow. Smrt jako vypravěč, vše zasazené do období 2. světové války,... Jednoduše skvělé. Jedna z mála knih, která mi vehnala slzy do očí. Určitě doporučuji!
"Jedna byla zlodějka knih. Ten druhý kradl oblohu."

Knihomlok2015
09.10.2016 5 z 5

Sakra to jste mě někdo nemohl varovat jak "hnusná" ta knížka ve skutečnosti je?
Ale i tak ji miluju.
A lidi mě taky někdy dost děsí.

livres
07.10.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Hadrna
07.10.2016 5 z 5

Knížku jsem dostala jako dar a jsem za to moc ráda. Už delší dobu jsem po ní pokukovala ale vždy jsem se nechala pohltit jinou knihou.☺
Příběh z pohledu Smrti mi příjde dost originální téma a děj knížky, který mi nepříjde podobný žádým jiným. Doporučuji přečíst.
Krásné počteníčko přeje N.H.

PS:
"Lidé mě děsí"