Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8400 8400

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

hzd
07.10.2016 5 z 5

Krásná kniha, výborně napsaná. Přečetla jsem jedním dechem.

MaruškaV.
06.10.2016 5 z 5

Nádherný, neskutečně smutný příběh o lidech žijících za války v Německu, který ukazuje že i v tak těžké době a na takovém místě byli lidé s velkou laskavosti a lidskostí.

Aivinka
04.10.2016 5 z 5

Krásná kniha, několikrát jsem si u ní pobrečela. Neumím popsat jak jsem byla unešená protože tohle je vyloženě unikát. Doporučuji.

LucyPevensie
03.10.2016 5 z 5

Krásně napsaný příběh života mladé dívky za druhé světové války doplněný úžasným vypravěčem - smrtí. Co k tomu dodat? :)
Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla :)

pakala
03.10.2016 5 z 5

Netradičně napsaná, ale to je vlastně jasné, když uvážíme, kdo vypráví. Spojení slov, která by k sobě správně ani patřit neměla, a přesto spolu dokáží vykreslit postavy či situace vskutku jedinečné.

Tereza K.
02.10.2016 5 z 5

I když zpočátku jsem se musela do příběhu trochu "nutit", po pár stránkách mě naprosto pohltil a přečetla jsem ho jedním dechem. Málokterá kniha ve mně vyvolala tolik pocitů při čtení a u málokteré knihy si budu ty pocity pamatovat tak silně jako u Zlodějky knih. Skvělý, silný i těžký zážitek.

aleza1
01.10.2016

Úžasně napsaná, nádherná a krutá zároveň. Opravdu stojí za přečtení. Nejsou tam úryvky k zasmání, spíš jen k údivu. Film není ani zdaleka tak dobrý, i když taky stojí za kouknutí. Kniha je prostě TOP!!!

Kíťovec
29.09.2016 5 z 5

... a chce se my nadávat, a chce se mi brečet a klít. Tři dny se Zlodějkou knih a v mém nitru je další nesmazatelná rýha. Báječná a ohavná a nádherná a krutá a bláznivá a trýznivá .... to všechno tahle kniha je. Jde jen o to, nebojíte se ji přečíst?

Mia76
22.09.2016 5 z 5

Příběh, který mě oslovil a na tuto knihu nezapomenu. Vzápětí jsem viděla i film, ve kterém sice chyběly některé detaily a epizody, ale i tak to bylo pěkné doplnění přečteného. Kniha pěkně vykresluje osobnosti jednotlivých hlavních postav a jejich lidskost nehledě na rasu a národnost. V každém případě doporučuji.

rodak
22.09.2016 5 z 5

Absolutně nechápu jak takový mladý autor dokáže sepsat tak působivou,podmanivou,napínavou ,veselou a zároven velmi ,velmi smutnou knihu.Zůstane ve vás hodně dlouho .A pozor na vypravěčku...

Knihomolová
21.09.2016 5 z 5

Miluji tuhle knihu, četla jsem ji několikrát a brzy její čas opět přijde... Film mne nijak zvlášť nezaujal. Lidé, čtěte!

jitusboo
20.09.2016 5 z 5

Nadšenost! Knížka se hrozně dobře čte, nelze se od ní odtrhnout. Střídalo se u mě pobavení nad každodenními starostmi dětí v malém německém městečku s dojetím nad důsledky války. Oceňuji i pohled ze strany německého občana, na který se zdá se mi, občas zapomíná. I oni s válkou nesouhlasili, i oni byli se židy solidární. Opravdu velice dobrá knížka, doporučuji všem :))

Marčullkas
20.09.2016 5 z 5

Téma je náročné a těžké a je třeba příběh patřičně vstřebat a i po přečtení nás nutí k přemýšlení a kladení si otázek proč? Je mi smutno z toho co se dělo! Z toho, že to nedokázal nikdo včas odvrátit.

Luciatta
18.09.2016 5 z 5

Pro mě je to jedna z těch knih, kterou v životě nelze přečíst jenom jednou. Vždy mě její obsah zasáhne a postavy překvapí, jak se během celého příběhu realisticky vyvíjí a jak jsou ovlivňovány okolnostmi tehdejší doby... a ten konec samozřejmě nezůstává bez slzy. :)

kristina1961
17.09.2016 5 z 5

Rozhodně dávám přednost knižní verzi před filmovou, tudíž jsem nejprve četla knihu, která mi byla doporučena kamarádkou. Můžu s klidem říct, že tento úchvatný příběh se dostal na první příčky mých oblíbených knih. Každý list knihy mě vtahoval do života Liesel a jejího prostého a přitom těžkého života. Příběh se stal mojí každodenní drogou. Konec knihy mi způsobil nepříjemnou husinu, která ne a ne skončit. Zakončeno samozřejmě pár slzami a dojetím:D Neskutečně silný příběh, který stojí za přečtení a doporučila bych ho snad každému. Filmová verze byla rozhodně dobrá, ale myslím si, že knihu nic nepřekoná. Ano jistě, celá kniha se do filmu nevejde, ale myslím si, že vynechali pár maličkostí, které ale většinou bývají to nejlepší, takže škoda. Každopádně, obě verze jsou velice kvalitně zpracované. Rozhodně bych chtěla podotknout, že výběr herců byl senzační, jelikož se téměř shodoval s mými představami z knihy.

Jestli někdo čtete tento komentář, tak vřele doporučuji si tuto knihu přečíst, nebudete litovat! :)

EliBook
17.09.2016 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, dokonce několikrát. A proto jsem si pořád říkala, že mne kniha nebude bavit, že děj už znám, že to nemá cenu, když mi film vyfoukl všechny představy.. a tak mi knížka zůstávala pořád v seznamu "chystám se přečíst" a možná by na ní ještě dlouho nedošlo, kdyby se mi náhodou nedostala přímo do rukou. :)
Od strany 475 jsem knížku nemožně probulela tak, že jsem musela s několika denním odstupem tuto část přečíst ještě jednou, abych si tak nějak uspořádala myšlenky.. (a dočetla to, co jsem přes samé slzy neviděla) :D
Co mě překvapilo, bylo to, jak jsou knižní i filmové postavy sobě totožné. Hans je Hans, nelze si ho představit jinak.. jeho charakter je stejný v obou případech a to samé u Rosy, Liesel, nebo Rudyho (atd.) a to mne na tom baví. I když se film místy liší od knihy (jak už to tak bývá) postavy a projev postav jsou stejné. (asi to neumím dobře vysvětlit :D ) Jednoduše nelituji, že jsem tuhle knížku přečetla a ani nemůžu říci, jestli je lepší film, nebo kniha, protože každé má něco do sebe. Pro zasvěcené: Nejoblíbenější postava? Moc se mi líbí vypravěčka...

yohca.p.
16.09.2016 5 z 5

Ačkoliv jsem první viděla film a pak až četla knihu a věděla přesně jak skončí, rozbrečela mě. Ani ne tím jak skončila, ale tím jak byl konec neuvěřitelně dokonale napsaný. Miluji tuhle knížku a určitě jsem ji nečetla naposledy.

Anna.Mal
13.09.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Přečtena velmi rychle! Patří to mých top 5 knih!

MirijamFrankl
09.09.2016 5 z 5

Vážně skvělý zážitek.Obdivuji autora za styl psaní a fascinující použití jazyka,který byl sice místy poněkud náročný a nutil vás použít mozek,avšak co můžete čekat o příběhu vyprávěného smrtí.A ten konec,to jsem málem plakala.
Liesel byla reálná a člověk si tu dospívající darebačku,jenž krade knížky,prostě zamiluje.
Román mě určitě nezklamal a doufám,že si od autora ještě přečteme podobně skvělou věc.

MiaMontek
08.09.2016 5 z 5

Včera jsme s přítelem chtěli koukat na film. Nedokázala jsem to, brečela jsem již od začátku, protože jsem věděla, jak to skončí. Film třeba někdy dokoukám, ale knihu již otevírat nebudu. Tak silně mě zasáhl málokterý děj.