Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8400 8400

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

KatkaB77
18.11.2016 5 z 5

Těch 526 stran je napsáno a čte se tak lehce. Vypravěčka smrt? Ano, všechny nás čeká, protože máme rozum a umíráme a nejsme tu navěky. Tuhle knížku si chci určitě přečíst ještě jednou, i když mě dojala k pláči a posledních 26 bylo velice smutných, ale taková už byla válka. Opravdu skvělá kniha.

coquus
16.11.2016 3 z 5

Podle zdejšího hodnocení je to možná dobrá kniha, ale asi nejsem pro ni ten správný typ čtenáře. Nějak mně tady chyběl moment překvapení, neboť hodně věcí se prozradí už dopředu. Ze samotného příběhu mám pocit, že autor v tom smutku místy až moc tlačil na pilu. Pravda, několik silnějších momentů v té knize bezesporu je, ale celkově jsem čekal víc.

Caine
15.11.2016 5 z 5

I když knih z druhé světové jsem již přesycen, tak tako kniha mě opravdu dojala :-)

historikola
14.11.2016 5 z 5

Krásný silný příběh. Zajímavé pojetí vyprávění.
Knížku rozhodně stojí za to si nechat a založit ji do své knihovny.

Michaeella
13.11.2016 5 z 5

Neskutečně silná kniha

BetkaB.
07.11.2016 5 z 5

Překvapivá vypravěčka - sama Smrt. Krásný lidský příběh řadových obyvatel Německa z 2. sv. války. I strana nepřítele měla své nevinné oběti a trpící. Mrzelo mne, když jsem dočetla poslední stránku a mrazilo mne po poslední větě.

hanka.ucitelka
07.11.2016

Skvělá! Moderní pohled na válku a lidské osudy.

originál
06.11.2016 4 z 5

Pěkná, smutná kniha, ale není nad to se přiučit německy :) du saumensch. Nejvíc mě dostala příhoda s letadlem :( ale asi se k této knize ještě jednou vrátím. Dřív jsem viděla film a podle toho jsem se rozhodla, že si přečtu knihu.

TheCiko5
06.11.2016 5 z 5

Jak se hodnotí opravdu dobrá kniha ? Co se dá napsat za komentář?
Nejsilnější vjem : Láska dvou dětí
Nejpřekvapivější vjem : Kniha , působící jako deník a poznámkový blok Smrti
Nejobdivuhodnější vjem : Autorova historická erudovanost

O této knize už nejde psát, ta se musí číst.

mimi55
05.11.2016 4 z 5

Příběh, který vás chytí od první stránky.

booksSendy
05.11.2016 5 z 5

Krásná kniha, získala si mě svým krásným příběhem :)

NeradovaKatka
05.11.2016 5 z 5

Dočetla jsem a dlouho jsem nemohla najít žádná slova. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak uchvátila. Od začátku dokonale propracovaný příběh, zajímavý už postavou vypravěče a každá postava člověka chytne za srdce. Jak vše dopadne se dá trochu čekat, ale i přesto jsem konec knihy oplakala. Myslím, že knihu si koupím, aby mi v knihovničce nechyběla.

bookaholik2272
03.11.2016 5 z 5

Prostě srdcovka:)

Barbarella13
02.11.2016 5 z 5

Jen málo knížek na mě udělalo takový dojem. Jsou to většinou knížky z 2. světové války plné krutosti. Člověk nemůže uvěřit, že se podobné příběhy mohly stát, ale bohužel staly. Moc krásná knížka. Silný příběh. Po dočtení jsem se k hlavni hrdince pořád vracela v myšlenkách.

monte
01.11.2016 5 z 5

Nemám co dodat, silný příběh se zajímavým vypravěčem

Terez1601
01.11.2016 5 z 5

Jedním slovem dokonalost! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout..Snad jediná knížka, u které vím, že si ji co nejdříve chci přečíst ještě jednou :)

ave55
31.10.2016 1 z 5

Na knihu jsem se těšila hodně dlouho, neboť v knihovně bylo přede mnou hodně žadatelů. Bohužel jsem se nemohla začíst a knihu jsem nakonec výjimečně nedočetla. Asi jsem nepochopila autorův záměr.

Mishak
31.10.2016 5 z 5

Miluju knížky, které mají více než jen 200 stran! O to déle v příběhu můžu zůstat - a já jsem byla ráda součástí toho Lieselina, i když velmi smutného, silného a plného slz! Děkuji =)

druzickaster
31.10.2016 5 z 5

Chvilku jsem si zvykal na styl, ale pravda, takový originální vypravěč chce svůj styl a taky ho dostane. Doba byla krutá, život nebyl lehký a o to víc krátké šťastné chvilky z příběhu přímo září a hřejí. Autor, nebo vypravěčka? umí velmi přesně vystihnout i slova a emoce, které nebyly vysloveny nebo je nelze spatřit, ale díky příběhu je člověk téměř prožije.

elsicka
31.10.2016 2 z 5

No nevím. Všude jsem četla a slyšela, jak je to úžasná kniha, tak jsem se na ni opravdu těšila a strašně mě zklamala... V půlce jsem ji chtěla odložit, ale říkala jsem si, to bude mít strhující finále, že mě to naprosto dostane, že si pořádně zabulím a ono nic. Přišlo mi to místy hodně rozvláčné a zdlouhavé. To mě víc dostala Vypravěčka, Chlapec v pruhovaném pyžamu nebo Klid je síla, řek tatínek....