Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539494/bmid_zlodejka-pribehu.jpg 4 1753 1753

Josef Bergman série

Šéfka televizního scenáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a je na charizmatickém inspektorovi Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů.... celý text

Liilith
21.06.2018 4 z 5

Detektivní román Zlodějka příběhů doporučuji všem, kteří milují tento žánr a rádi by ochutnali další „pamlsek“ od nadějné české autorky, která se snaží dát svým dílům duši.
Román není jen poutavým vyprávěním o jedné vraždě, která – jak to u detektivek bývá – je vysvětlena až na konci, přičemž je čtenář stále udržován v nejistotě, jak to celé dopadne. V této próze lze totiž navíc nalézt další důležitou významovou rovinu, a to líčení mezilidských vztahů. Jedná se tak o příběh o dávném přátelství, manipulaci s lidmi a o kradení cizích příběhů, což se nakonec hlavní hrdince nevyplatí.
Na této próze se mi líbilo především to, že nezapadá do typických detektivek, které v poslední době zaplavují knižní trh. U nich většinou nelze nalézt další významové roviny, jazyk v nich není příliš barvitý a čtenář se do příběhu začte většinou až po padesáti nebo sto stránkách. U Zlodějky příběhů je tomu naopak – kniha vás zaujme od první stránky a nelze ji odložit, dokud ji nepřečtete celou. Charakteristiky postav jsou originální a zároveň v nich lze spatřovat určité lidské typy, vedle spisovného jazyka naleznete prvky hovorové, což opět slouží k detailnější charakteristice postav.

Bobina74
16.06.2018 3 z 5

Tak tohle mi tak úplně nesedlo. Kroky vraha super, moc pěkné čtení. Zlodějka příběhů ach jo - nedočteno. Asi nejvíce mi vadilo to sáhodlouhé nahlížení do mysli postav, takže pro mně spíše psychologický román s detektivní zápletkou. A prostředí knihy mně také zrovna neuchvátilo, trochu hloupoučké.
P.s. :Ale na paní autorku rozhodně nezanevřu a jdu do její další knihy - ta rozhodne :-)

Hana46
09.06.2018 5 z 5

Výborná detektivka,ještě lepší než ta první.Těším se na další.

ZuK1
19.05.2018 5 z 5

Druhý díl série mě nadchnul stejně jako ten první a myslím, že ocenění nejlepší česká krimi si autorka určitě zaslouží ...

Marika Vanova
18.05.2018 4 z 5

Prostředí natáčení nekonečného seriálu mě moc nebavilo, ale konec to zase vylepšil, akorát Ester mi přišla trochu jako mimoň.

Nikkaa
08.05.2018 4 z 5

Koukám že sice nečtu knihy v posloupnosti, stejně díly se věnují každý díl jinému vyšetřování možná jen hlavní postavy se vyvíjí jinak...i tak třetí kniha a zase top...

Barbarella13
07.05.2018 5 z 5

Autorka píše moc čtivě a poutavě. Používá krásné slovní obraty. Děj je pečlivě vykonstruovaný a vždy nabízí možná až přehršel podezřelých. Druhá knížka od ní a hodlám v čtení série pokračovat. Pozor může být považováno spoiler: postavy se charakterově dosti opakují zařadit dva díly po sobě mezi hlavní hrdinky ženy s problematickým vztahem ke svým dcerám? A kolik lidí dává kočkám tuňáka ve vlastní šťávě? Právě proto si další díl přečtu s větším časovým rozestupem.

veronie
21.04.2018 5 z 5

Tato série rozhodně stojí za přečtení. Autorka píše velmi čtivě, napínavě, příběhy jsou propracované a zatím jsem tedy vrahouna neodhalila. Tento díl byl zasazen do zajímavého prostředí filmařů a snad jediná malá výtka ode mě je, že snad žádná z postav si nezískala moje sympatie. Samozřejmně až na vyšetřovatele :)

Joyce24
14.04.2018 4 z 5

Příjemná česká detektivka. Určitě si po čase přečtu další detektivní příběh s inspektorem Bergmanem.

qwerb
03.04.2018 5 z 5

Povedená česká detektivka od autorky, která umí psát poutavě. České knihy má cenu číst, máme celou řadu dobrých autorů. Michaela Klevisová je toho důkazem.

Eicherik
31.03.2018 5 z 5

Výborná česká detektivka ze současnosti. Děj je promyšlený, postavy se nepletou a prostředí velmi dobře popsáno. Knihu mohu jen doporučit a už se těším na další díl.

katy87
26.03.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila dokonce více než předcházející díl! Je tam spousta postav, ale člověk se v nich neztrácí. Čtivě napsáno, dobrá zápletka i rozuzlení. Líbilo se mi vykreslení pozadí natáčení seriálu. Jediné co bych vytkla je to, že postava vyšetřovatele Bergmana, podle kterého je pojmenována tato série, nemá dostatek prostoru - vlastně téměř žádný, zapadá do plejády dalších vedlejších postav, což je škoda.

Leniii
26.03.2018 5 z 5

Pěkná česká detektiva, dobře čtivá, promyšlený děj a příběh mě moc bavil. Odpočinkové čtení. Postava pana Bergmana mě moc baví :)

Modrina
25.02.2018 4 z 5

I u druhé knížky této autorky mi chvíli trvalo, než jsem se do ní začetla. Ale pak jsem se zas nemohla utrhnout. :) Zápletka je vymyšlená moc pěkně, zvlášť vysvětlení druhé vraždy. Rozhodně jdu na další příběh. :)

SimonaP
22.02.2018 3 z 5

Čtivá detektivka, vraha jsem neodhalila. Kniha Kroky vraha byla ale čtivější a napínavější. Další díly si ale také určitě přečtu.

harena
16.02.2018 3 z 5

Pěkná čtivá, česká detektivka, děj pomalu a klidně plyne, dobrý promyšlený příběh, ale myslím, že vraha můžeme jen těžko uhodnout. Příjemné odpočinkové čtení, ale Kroky vraha se mi líbily víc. Jsem zvědavá na třetí díl.

mirka71
14.02.2018 5 z 5

Autorka opět nezklamala, současná česká detektivka s dobrým námětem, napínavá až do konce.

ctenarkaEva
06.02.2018 4 z 5

Čtivá česká detektivka, ve které se postupně rozmotává příběh ze současnosti, který má kořeny i v minulosti. To se mi na knihách M. Klevisové líbí. Už mám rozečtenou další.

Knižní střípky
05.02.2018 3 z 5

Druhý díl ze série o inspektoru Bergmanovi se mi líbil o něco méně než jednička. Přiznám se, že kromě Bergmana mi zde nebyl nikdo sympatický, což se mi v poslední době stává velmi u knih velmi často. Nicméně budu číst i další díly. Autorka umí dobře vystavit děj, většinou se ukáže, že současná tragédie začala někde hluboko v minulosti a tento styl psaní mě vždy bavil.

radus
04.02.2018 4 z 5

Pěkná česká detektivka, kde je podezřelý snad úplně každý, ale všechno má svoji logiku a dobře do sebe zapadá. Klevisová mě opět přesvědčila, že umí psát velice dobře.