Zrcadlový muž

Zrcadlový muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539503/bmid_zrcadlovy-muz.jpg 4 2109 2109

Když jí navlékl smyčku okolo krku, byla ještě naživu. Došel zpátky k navijáku a uchopil rukojeť. Jediným svědkem brutálního činu je psychicky nemocný muž, jehož chatrná paměť si odmítá vzpomenout, co viděl. Komisař Joona Linna se proto znovu spojí s hypnotizérem Erikem Mariou Barkem, aby mu pomohl odhalit pravdu. Podaří se jim z choré mysli vydolovat, kdo šestnáctiletou Jenny vytáhl na dětskou prolézačku v centru Stockholmu a oběsil ji tam na ocelovém laně? A kde vlastně dívka, která už před pěti lety zmizela cestou ze školy, celou dobu byla? Joona se obává, že by nemusela být jedinou obětí, která takto skončí… Série s komisařem Joonou Linnou se prodalo přes 15 milionů výtisků.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Spegelmannen , 2020

Interpreti: Pavel Rímský

Pajic21
29.08.2021 5 z 5

Po dlouhé době opravdu kvalitní thriller.

jana8352
25.08.2021 1 z 5

Kniha se mi nelíbila sice se dobře čte ale na mě je tam moc brutality některé scény jsou vysloveně odporné. Za mě Keplery už ne.

polednice1705
24.08.2021 5 z 5

Skvělé, každá kniha je lepší a lepší.... Co asi přinese ta další???

Renča225
23.08.2021 5 z 5

Knížka mě hodně bavila. Četla se sama, naskakovala mi husí kůže, bylo mi zle z brutálních praktik a do konce knihy jsem vůbec neměla tušení kdo je skutečný vrah. Od autora to určitě není poslední knížka, kterou jsem přečetla.

Gibis
12.08.2021 4 z 5

Autoři tentokrát vsadili na velkou brutalitu pachatele, obzvlášť z "babičky" šla hrůza a naskakovala mi z ní husí kůže. Celou dobu jsem na pachatele měla jasný tip, ale zase jsem byla vedle jak ta jedle :D Detektiv by ze mě opravdu nebyl. Joona Linna je opět přes všechna svá zranění nesmrtelný, ale zaplať Pánbůh za to...kdo by to jinak vyřešil? :)
Čte se to skvěle a o napětí rozhodně není nouze.

Viopes
11.08.2021 5 z 5

Napětí od začátku až do konce, příběh "odsejpal" a četlo se mi dobře, nikde jsem se neztrácela. Často jsem měla husí kůži a asi nevystrčím nohu z postele, co kdyby náhodou... Nějak mi poslední dobou vadí brutální scény a tady jich je dost. Neuhodla jsem pachatele.

alzbeta2843
08.08.2021 5 z 5

Tak na toto som sa tešila ako na Vianoce. Duo Kepler ma raz a zase dostal. Od prvej stránky som bola lapená a musela som vymýšľať rôzne scénare. Niektoré pasáže sa mi naozaj nečítali dobre asi už mäknem alebo som viac empatická než kedysi. Každopádne taký zvrat by som neodhadla a páčilo sa mi ako to bolo vysvetlené, hoci som len nevychádzala z úžasu. Musím sa však priznať, že sa mi zdá, že Joona už stráca svoje povestné čaro. Ale uvidíme, možno ešte popadne dych v ďaľších dielach. Moc by som mu želala šťastný koniec.

Michael15568
07.08.2021 5 z 5

Někdy jsem ztrácel niť, kdo je vlastně kdo, ale závěr mě překvapil.

Ája373
05.08.2021 4 z 5

Kniha se čte dobře je to napínavý a není úplně tak snadný odhadnout, kam se bude příběh odvíjet. Po dlouhí době jsem si dokonce i špatně tipla vraha. Vlastně si nepamatuju, že bych ho kdy neuhodla, což je pro mě velké plus. Pradoxně ale vrah byl tím největším zklamáním, respektive ani ne tak vrahova identita jako důvod, proč se choval, jak se choval. Psychiatrická diagnoza je příšerný klišé. A možná mi ani tak nevadí to, že je klišé, jako spíš to, že psychiatrickým onemocněním se dá vybruslit totálně ze všeho, laciný způsob jak se zbavit každé nelogičnosti i tajemství. Zkrátka je to blázen, smysl dává vše a nic.

Lena79
04.08.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, jen mě docela překvapilo, že se Joona ke konci knihy pustil zcela neohroženě do akce zcela sám. ale jo, četlo se to dobře. Můj tip na pachatele opět nevyšel :-)

Pine
03.08.2021 5 z 5

Chcete pomalý rozjezd? Knížku, kde hned odhalíte vraha? Jste slabší povahy, omdlíváte z kapky krve a nesnášíte násilí i psychicky narušené jedince? Opovrhujete nesmrtelnými detektivy? Tak se poohlédněte jinde. Ostatní směle do toho! Mě to sakra bavilo od první kapitoly, hltala jsem ty krátké věty jednu za druhou a nechala se unášet na vlnách parádně vystaveného příběhu. To vražedné tempo vydrželo po celé čtení a vše do sebe skvěle zapadlo. Ani se neptám, jestli jsou ti Keplerovci normální. Nejsou. Takhle dobře by to totiž jen tak někdo nenapsal. Co si ale autoři mohli odpustit, to byla závěrečná kamionová honička.

KHelca
30.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Po trápení s průměrným Lazarem byl Zrcadlový muž příjemné překvapení. Dvojice Lars Kepler se opět vrací k detektivce, u které prebiha mráz po zádech. Vraha neodhalite do konce příběhu, jelikož si celou dobu myslíte že jde o jinou postavu :)

Pav
29.07.2021 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře, jen kdybych neodhadla pachatele příliš brzy. Trochu mi vadí přílišná brutalita. Jako kdyby se severští autoři předháněli, kdo vymyslí větší nechutnost. Taky se úplně zbytečně rozpitvávají sexuální scény, jejichž popis na několik stran působí jako pěst na oko, přitom by stačilo pár řádků. Udržet čtenáře v napětí, ale autoři umí.

Denisa232623
25.07.2021 4 z 5

Musím říct, že ze začátku knihy jsem byla v rozpacích a vlastně jsem nevěděla zda se mi líbí nebo nelíbí. Ale při postupném rozplétání případu se napětí stupňovalo, chvilkama mi to přišlo jako slátanina, ale ve finále to bylo zase skvělý, protože Kepler umí.

Maevie
23.07.2021 5 z 5

Zrcadlový muž je jeden z nejbrutálnějších a sexuálně zaměřených dílů, které zatím Keplerovo duo poslalo do světa. Série s Joonou Linnou mě nesmírně baví už od začátku, tenhle díl ale posunul laťku zase o kousek výš. Po tom, co vpadnete do případu hned na první stránce, napětí jen graduje a děj dostává neuvěřitelný spád. K tomu neotřelý nápad a skvělý styl psaní. Tahle knížka prostě nemá slepé místo.

zazvorka
21.07.2021 2 z 5

Začátek působivý, hned mě to chytlo. Ale postupně mne to pouštělo, pouštělo... až jsem se odpoutala úplně. Tak nějak pekli Čapkovi pejsek s kočičkou svůj dort. Nějaký ten únos, hrnek sexu, pár dýmek opia, několik elektrošoků, sem tam sekyrou do hlavy, či jinam, nožem do břicha - ale druhý den už zase supermanem atd. No, pak to všechno hezky zamícháme a hotovo. Naštěstí chybělo zombie Jurek, ale baba Jaga to vynahradila! Rozuzlení absurdní. A co chudák přítel na zavolání Deenis, nezasloužil si aspoň zmínku závěrem? Abych to shrnula - předchozí díly jsou dobré, přestože brutální a drsné, ale to už od severských detektivek očekávám. Tady už si říkám, že méně je někdy více.

Danilla
21.07.2021 5 z 5

Tak tahle kniha rozhodně neměla žádný pomalý rozjezd. Chvilkami až docela dost brutální ale přesto velice čtivá kniha. Celá zápletka mě dost překvapila, poté jsem už i něco vytušila a přesto jsem celou knihu četla s otevřenou pusou. Za mě perfektní.

amanda99
20.07.2021 4 z 5

další úžasná knížka,těším se na další,doporučuji

burilltomas
18.07.2021 5 z 5

Skvělý další Kepler:)

marketa7
16.07.2021 5 z 5

Precteno jednim dechem od prvniho slova po posledni. Pokud se clovek "povznese" nad extremni brutalitu, pak vypracovani pribehu a vubec celkovy spad je neuveritelny a skvely. Doporucuji, nejlepe na vikend, at nikomu nevadi, ze jen ctete ;-)