Zrkadlový muž

Zrkadlový muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452480/bmid_zrkadlovy-muz-SiH-452480.jpg 4 2102 2102

Majster trilerov Lars Kepler prichádza s ôsmou knihou o Joonovi Linnovi! Cestou domov zo školy zmizne mladé dievča. Napriek úsiliu polície aj rodiny sa ju nepodarí vypátrať. O päť rokov ju nájdu brutálne zavraždenú na detskom ihrisku uprostred Štokholmu. Pomocou sledovacích kamier inšpektor Joona Linna vystopuje očitého svedka. Ukáže sa, že Martin je duševne chorý človek, ktorý si neuchoval nijaké spomienky na to, čo videl. Je poznačený vlastnou traumou, viní sa z dcérinej smrti. Joona sa rozhodne kontaktovať psychiatra Erika Mariu Barka a zistiť pravdu pomocou hypnózy. Martinova manželka dostane výstrahu: ak svedok prehovorí, odnesie si to ich blízky nevinný človek. Čoskoro svoju hrozbu naplnia. Čo vedie k únosom mladých žien a aký plán majú s nimi únoscovia? Ako veľmi bolí rodičov smrť dcéry a kam až siaha túžba po moci a naplnení vlastných predstáv o „božom“ poslaní? Joona Linna čelí ďalšiemu prípadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Spegelmannen , 2020

inaria
03.01.2021 5 z 5

Skvela detektivka

MisaK81
03.01.2021 5 z 5

Poněkud drastická jednohubka na dva večery. Od knihy se prakticky nedá odtrhnout, ale rozhodně není pro slabší povahy.

Peyka
03.01.2021 3 z 5

Další Keplerovka plná šokujících zvratů, nechutných scén a vydatné dávky adrenalinu v žilách. Opět brilantně propracovaná severská krimi s Joonou Linou v hlavní roli. O nápadech, kompozici a zpracování nemůže nikdo pochybovat.

Nicméně, pro mě se série láme u páté knihy. Stalker byl perfektní, za to Lovec králíků už mě nijak neohromil. Lazara jsem radši vynechala a po Zrcadlovém muži jsem sáhla v podobě audioknihy. Nebýt charizmatického hlasu Pavla Rímského, papírovou knihu bych, leč nerada, určitě v půlce odložila.

Příběh začíná perfektně, naprosto čtenáře vtáhne do děje, tak jak to Keplerovci umí. Setkáváme se s přemíru postav a rozvětvenými dějovými liniemi, které se vám krásně ke konci spojí v jednu bombu.

Nicméně, v polovině jako když utne, a příběh stagnuje, jakmile se na scéně objeví hypnotizér. I když mám postavu Erika ráda, tady byl spíš na škodu. Kniha je zamotaná, přemrštěná zbytečnými dějovými odbočkami a těžko uvěřit, jak to vlastně skončí.

Neříkám, že se na další pokračování nepodívám, ale asi budu hodně skeptická.

monte
02.01.2021 5 z 5

No to byl nářez. Skvělá knížka tohoto autorského dua.

Val
02.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda ! Už osmé pokračování série Joona Linna a opět luxusní záležitost. Joona Linna je láska na celý život a návrat hypnotizéra byl víc než vítaný. Tahle knížka vás nenechá v klidu a vážně se budete bát .

VlaMal
02.01.2021 2 z 5

Příběh začíná dobře a chytlo mě to. Ale všechny ty zašmodrchané děje ústí bohužel do nevěrohodného rozuzlení. Škoda.

Milinito
02.01.2021 3 z 5

Tenhle díl se mi jako celek líbil a s chutí jsem přečetl. Nepříliš reálné, ale jako pohádka pro dospělé ce četlo fajn. Určitě lepší, než poslední Carter.

lucakuca
02.01.2021 5 z 5

Teď neusnu. :( jsem sama doma a mám strach. Já mám fakt strach! Rychlostí světla jsem otáčela stránky a nadzvukově rychle četla... Pořád mám strach,... teď něco vrzlo za dveřma!!!!!!

Monika1717
01.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Zajímavé a napínavé, možná trochu překombinované, vrah byl tak trochu nadčlověk, někdy se mi zdálo, že byl současně na 2 místech. Přesto se mi ho podařilo odhalit a kdo pozorně čte, odhalí ho taky, v jedné kapitole je jedna věta a podle ní ho spolehlivě poznáte. Knihu vřele doporučuji.

Petty001
01.01.2021 5 z 5

Skvělé jako vždy !!! Jen mě trochu mrzí, že se v knize už nijak nerozvíjí příběh Sagy. Tak snad v dalším díle....

aamy
01.01.2021 5 z 5

Nesmírně napinavé a zajímavé. Příběh až hororový . Autorum patří poděkovat za tento námět a poukázat na zvrácenost lidské mysli . Doporučuji.

Ivca72
01.01.2021 2 z 5

Ja vám teda neviem... Obľúbení autori, no táto kniha je pre mňa sklamaním. Nesedí mi to k nim. Prílišná brutalita, nereálnosť príbehu. Akoby boli pod tlakom, musíte niečo napísať. Radšej sa teda teším na novú knihu. Nečíta sa to zle, no to je tak všetko.

kacaaba
31.12.2020 5 z 5

Tak tento díl byl zase síla. Jak už jsem jednou psala Joona Linna je takový švédský Chuck Norris, Jackie Chan a Brad Pitt dohromady :D Ale rozhodně se to dobře čte a moc mě to baví. A ten závěr... už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Strnady095
30.12.2020 5 z 5

Skvělý švédský nářez s hollywoodským závěrem

SilvieSisinka
30.12.2020 5 z 5

Tak to bylo slušná napínavá jízda.Spisovatele mě opět nezklamali.Napsano až hororově.
Na světě je více než miliarda žen vystavena sexuálnímu násilí.Pres 40milionu žen se živí prostitucí,28milionu žije v otroctví.Kazdorocne je mnoho žen zavražděno,polovina z nich svým partnerem nebo jiným členem rodiny.Smutne, strašně a přeci se to děje.

3526
30.12.2020 4 z 5

Velice slušné

Obelix15
29.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Další díl slavné ságy o mém oblíbeném komisaři. Děj je poutavý a do knihy jsem se stejně jako u předešlých dílů začetl po prvních pár stránkách. Námět o zadržování mladých dívek na bývalé kožešinové farmě je pro mě zajímavý, avšak mě trochu mrzí, že se v knize nevyskytovalo víc prostoru o událostech z tohoto místa. Konec "záporáka" sice byl jako ze seriálu Kobra 11, ale proč ne. Za mě jedna z lepších knížek ze ságy o Joonovi Linnovi :-)

Katte192
29.12.2020 5 z 5

Neskutečně zajímavé rozuzlení, které mě "donutilo" číst do 1.36 ráno. Doporučila bych z fleku :) Ano, některé pasáže byly dost kruté.. ale to tak nějak asi k detektivkám patří? Něco "šíleného" aby nás to donutilo přemýšlet nad tím co máme a mít nemusíme. (trocha filozofie) ale je to tak.

zelenoockaa
28.12.2020 5 z 5

Super čtení, ostatně jako vždy. Překvapivý závěr, zajímavý námět :).

Mike99
28.12.2020 5 z 5

Tak pro mne po překombinovaném Lazarovi starý dobrý LK. Na scéně se znovu objevuje hypnotizér Erik Maria Bark. Saga Bauer je mimo hru, umístěna v rekondičním zařízení, nekomunikuje. Čtivé, napínavé, místy opět hodně drsné/krvavé, nečekaný vrah.