Zrkadlový muž

Zrkadlový muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452480/bmid_zrkadlovy-muz-SiH-452480.jpg 4 2105 2105

Majster trilerov Lars Kepler prichádza s ôsmou knihou o Joonovi Linnovi! Cestou domov zo školy zmizne mladé dievča. Napriek úsiliu polície aj rodiny sa ju nepodarí vypátrať. O päť rokov ju nájdu brutálne zavraždenú na detskom ihrisku uprostred Štokholmu. Pomocou sledovacích kamier inšpektor Joona Linna vystopuje očitého svedka. Ukáže sa, že Martin je duševne chorý človek, ktorý si neuchoval nijaké spomienky na to, čo videl. Je poznačený vlastnou traumou, viní sa z dcérinej smrti. Joona sa rozhodne kontaktovať psychiatra Erika Mariu Barka a zistiť pravdu pomocou hypnózy. Martinova manželka dostane výstrahu: ak svedok prehovorí, odnesie si to ich blízky nevinný človek. Čoskoro svoju hrozbu naplnia. Čo vedie k únosom mladých žien a aký plán majú s nimi únoscovia? Ako veľmi bolí rodičov smrť dcéry a kam až siaha túžba po moci a naplnení vlastných predstáv o „božom“ poslaní? Joona Linna čelí ďalšiemu prípadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Spegelmannen , 2020

Lina
22.01.2021 4 z 5

Jo ,no docela dobrý,ale fakt moc zase překombinovaný.

Tatrman
21.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Bohužel se mi zdá, že Keplerovci ztrácí dech. Musím se totiž přidat k nepříliš nadšeným čtenářům. Od této autorské dvojice mám přečtenou celou sérii s Joonem Linnou a myslím, že v nejlepším se už mělo dávno skončit.
Příběh je čtivý, to mu určitě nelze upřít, ale víc než s napětím a očekáváním věcí příštích (jak tomu bývalo zvykem u těchto thrillerů a na co čtenář nejvíc těší) se zde s měrou větší, než lze unést, setkáváme se zálibou v líčení drastických scén. Také se často pozastavíme nad nelogickým chováním a jednáním či naivitou a nevědomostí některých postav (opravdu by Pamela byla taková naivka, či návrat "mrtvé" dcery je také dost přitažený za vlasy...).
Jednoduše se mi zdá, že příběh se často dostal do fáze, kdy jako by nevěděla jedna ruka co má napsat, tak to musela dopsat ruka druhého z manželů...
Moc mě to mrzí, ale adieu Joono Linno!

kob
20.01.2021 5 z 5

Napínavé od začátku do konce.

Marci071
20.01.2021 5 z 5

Další super knížka. Doporucuji ????????????????

Terka1975
20.01.2021 3 z 5

Napínavé a čtivé, místy hodně brutální a těžko uvěřitelné včetně toho, kdo za tím vším stál. Zjistila jsem, že nedokážu pochopit jednání psychicky nemocných lidí obzvláště ne v thrillerech. Asi se mi lepší hodnotí jednání lidí v afektu, pod emocemi nebo díky nepříznivých okolností, takže nedokážu docenit hodnotu námětu.

zazinka2
20.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Jako vždy je i tenhle nový Kepler opravdu čtivý. Pořád vás to nutí otáčet stránky. A vraha fakt neodhadnete, to opravdu oceňuji.
Ale to je tak celý... Vážně jsou u policie všichni blbý a jediný Joona přemýšlí?? Vážně se člen zásahovky nepodívá za dveře a tak zbytečně umře? Vážně se musí řezat nohy už na straně 20?
Ale co mi vadí nejvíc je asi to, že je tady čtenář taky úplně blbý... V kapitolách se mockrát opakuje to, co už jsme zjistili, je to vážně nutné, nebo bylo potřeba nahnat počet slov?....

petra.k.
19.01.2021 5 z 5

Já mám toho týpka prostě ráda. Ať si říká kdo chce, co chce. Joona je frajer - pokud to bude někdy zfilmované doufám, že ho bude hrát nějaký hezký chlap ????
Děj jako vždy napínavý a četla jsem jedním dechem. Dokonce se mi to tentokrát ani nezdálo tak přehnané jako jindy. Už se těsim na další pokračování - v závěru je leccos nastíněno.

Luuca.S
18.01.2021 5 z 5

I když příběh nepravděpodobný a přitažený za vlasy, bavilo mě to a moc. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Těším se na další díly.

axspevak
18.01.2021 5 z 5

Jsem nadsena,nemam co vytknout.Konecne zase neco neodlozitelneho.Vse logicke,vysvetlene,tak to ma byt.Na to,kolik knih uz toto duo vydalo,jim teda rozhodne dech nedochazi.Pristihla jsem se,ze v nekterych momentech jsem se bala tak,ze mi rychleji busilo srdce a to je presne to,co chces! :)

Michaelabla
18.01.2021 4 z 5

Doporučuji, napínavé od začátku až do konce, jak jsme u tohoto autora zvyklí. A na konci překvapivé rozuzlení...:-)

lenka666
18.01.2021 5 z 5

Opět jsem se při čtení této knihy opravdu nenudila. Za mě super čtení.

KattyV.
17.01.2021 4 z 5

Bylo to dobrý.
Tihle dva (Keplerovci) vás opravdu dokážou vtáhnout do děje hned u první kapitoly.
Čtivost a dramatičnost, to oni umí.
Nicméně Joona už mi připadá jak kočka, též devět životů. :-)
Pět hvězd jim tentokrát nedám, ale můžu slíbit, že další díl si zase koupím.

david5746
17.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Tak další Joona za mnou, já mám tuhle sérii prostě rád. Jako jasný plus, že to prostě je hned od začátku čtivé, prostě to tam Kepleři od začátku sází, napětí čtenáře pohltí hned a pořád se něco děje a pořád to graduje a knihu jsem odkládal jen velmi nerad. Dalším plusem je určitě fakt, že je Jurek snad už definitivně mrtvý a že jeho kámoš zmizel s povrchu zemského, tato linka už by měla zaniknout úplně, ikdyž nám autoři dali ve finále najevo, že na ni nezapomněli, tož to škoda a do budoucna mám obavy.

Jako mínus určitě praktická absence Sagy a některé nelogičnosti, které se kolem rozuzlení objevily, sice si toho autoři byli vědomi a ty nejpalčivější otázky se vzávěru někdy i opakovaně snaží vysvětlit, ale i tak mi to přišlo za vlasy dost přitažené. Ale přes to všechno jsem to loupnul nadšeně jako malinu.

K vlastní knize se dá těžko napsat něco, co by nebyl jeden velký spojler. Takže jen ve zkratce, že Joona bravurně louskne případ ztracených holčiček. A samozřejmě není nouze o všemožné duševní poruchy, zvrácené, úchylné a brutální situace. A to celé je v prostředí, kde bych se teda já nikdy ocitnout nechtěl. :-)

SPOILER: Jako to rozdvojení osobnosti přece takhle nefunguje. A i kdyby, tak že ty dvě osobnosti třeba používají jeden telefon a pořád si toho nikdo nevšimne??? No a bába s holí, co zmastí tucet holčiček při síle, no jděte s tím už do háje...

nevřelka
17.01.2021 4 z 5

Zatím nejlepší Lars Kepler, možná ještě s Hypnotizérem.

hanap
16.01.2021 5 z 5

Zrcadlový muž, drsná, dramatická, napínavá a dobře se kniha čte. Líbila se mně stejně jako ty předchozí a to jsem ráda, že řada neuvadá, ba právě naopak. Již v půlce knihy jsem si byla jistá, ze znám vraha, ale omyl je to úplně jinak a to mě hodně baví. Těším se na další dílo "pana Keplera".

Honey82
15.01.2021 3 z 5

(+ SPOILER) Já jsem na rozpacích. Miluju celou sérii s Joonou. Tohle je co do napětí fakt bomba, většinu knihy jsem měla zrychlený tep. Ale souhlasím s většinou nenadšených komentářů - spousta nelogičností nebo nedotažených vedlejších zápletek a násilí až moc prvoplánové. Víc efektu než děje. Vlastně úplně nejvíc mě za srdce vzala ta faktografická poznámka na konci.

A teda ten anagram mě spíš naštval, než navnadil na další knihu.

JitkaHambi
15.01.2021 3 z 5

Už Lazar mě teda dost zklamal, protože to bylo už hodně přitažené za vlasy a ani Zrcadlový muž to teď nevylepšil, některé části mě už nudily a bylo tam spousta nelogického chování.Konec mě teda překvapil, ale podle mně Kepler umí psát mnohem lépe (viz Hypnotizér, Svědkyně ohně, Paganiniho smlouva). Souhlasím s komentářem od jromovic, že se kvalita knih snižuje.

Dashmo
15.01.2021 4 z 5

Niektoré časti ma veľmi nudili. Niektoré časti boli napísané zvláštne - tak inak. No a niektoré časti boli také, že som ani nedýchala. Sem tam som musela knihu odložiť a predýchať. Najväčším prekvapkom bolo odhalenie vraha. A potom..samozrejme ten koniec. Kedy bude ďalšia časť????

liberecanda
14.01.2021 4 z 5

Tentokrát mi dlouho trvalo, než jsem se začetla. Některé části knihy pro mě byly hodně náročné, až nechutné. Joona je už takřka nesmrtelný, na to jsem si už zvykla, a to mě baví. Hodně akce, rodinné drama a šťastný konec. Těším se na další :).

Lenynek
14.01.2021 5 z 5

Jsem velkým fanouškem autorského dua a nesmírně mě těší, že upustili od heroických výkonů Joony a dali mu trochu lidštější tvář. Co se samotného děje a zápletky týče, neotřelé a nevídané jako vždy. Na druhou stranu pocitově musím podotknout, že začátek byl mnohem nadějnější než samotná gradace. Byť závěrem není čtenář ochuzen o slušnou porci detektivky, ždibec mi do 100% chybí. Ale jak říkám, to už je subjektivní a můj osobní problém. Uvidíme, co nám přichystá comeback Sagy.