Zrkadlový muž

Zrkadlový muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452480/bmid_zrkadlovy-muz-SiH-452480.jpg 4 2107 2107

Majster trilerov Lars Kepler prichádza s ôsmou knihou o Joonovi Linnovi! Cestou domov zo školy zmizne mladé dievča. Napriek úsiliu polície aj rodiny sa ju nepodarí vypátrať. O päť rokov ju nájdu brutálne zavraždenú na detskom ihrisku uprostred Štokholmu. Pomocou sledovacích kamier inšpektor Joona Linna vystopuje očitého svedka. Ukáže sa, že Martin je duševne chorý človek, ktorý si neuchoval nijaké spomienky na to, čo videl. Je poznačený vlastnou traumou, viní sa z dcérinej smrti. Joona sa rozhodne kontaktovať psychiatra Erika Mariu Barka a zistiť pravdu pomocou hypnózy. Martinova manželka dostane výstrahu: ak svedok prehovorí, odnesie si to ich blízky nevinný človek. Čoskoro svoju hrozbu naplnia. Čo vedie k únosom mladých žien a aký plán majú s nimi únoscovia? Ako veľmi bolí rodičov smrť dcéry a kam až siaha túžba po moci a naplnení vlastných predstáv o „božom“ poslaní? Joona Linna čelí ďalšiemu prípadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Spegelmannen , 2020

Nšo-či
10.02.2021 5 z 5

Kvalitní zpracování. Super příběh.

Pettyna
09.02.2021 5 z 5

Absolutní strop! Spisovatelská dvojice Lars Kepler nikdy nezklame, každý díl to jen a jen potvrzuje.

petra.kind
08.02.2021 1 z 5

Ok, po předchozím díle jsem zvažovala, jestli si tenhle přečíst, ale byla jsem zvědavá a říkala jsem si, Jurek už je snad fakt definitivně po smrti, tak to nemůže být tak strašný. Takže... je to prostě velký špatný :D Keplerovci evidentně ztratili poslední zbytky soudnosti, zábran, čehokoliv :D V posledním díle jsme se zbavili IronDědečka bez ruky, tak teď tu máme co? IronBabičku o holi! (Pokud se teď někdo lekl, že to je spoiler, poprvé se tahle čupr babča objeví na scéně už asi v deváté kapitole, takže no stress) Za jiných okolností bych ocenila tuhle genderovou vyváženost :D Ale čeho je moc, toho je příliš, přičemž tohle je vlastně jen střípek z nekonečné přehlídky absurdit :D S nostalgií vzpomínám na první díly... Joono, co to s tou sérií provedli?

LuccyS
08.02.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem jako každou od dvojice Lars Kepler doslova zhltla. Kniha je velmi čtivá strhne jako vždy do svého děje. Jelikož jsem četla již knihy této dvojice nepřekvapily mne detailní popisy, brutalita knihy. Je ovšem pravda že po této knize zvolím pravda trochu odlehčenější žánr:-). Nicméně se budu opět těšit na další strhující příběh

pocitac311
08.02.2021 odpad!

Knihu som dočítal len so sebazaprením. Toľko nelogického a chaotického správania hlavných postáv, samoúčelnej uchýlnej brutality, neuveriteľných obratov a úbohých ľavičiarskych klišé pokope som ešte nevidel.
Končím s Keplerovcami.

Pája699
08.02.2021 3 z 5

Tento příběh mě nikterak zvlášť neoslovil. Keplerovci mají určitě lepší knihy! Píšou čtivě a zajímavě to jako ano, ale tento děj byl těžko uvěřitelný a za mě fakt přitažený za vlasy. Opět zbytečné dlouhé, nudné kapitoly. Šílená babička už byla přes čáru. Plusová hvězdička byla za vraha, kterého jsem opravdu neuhádla a nečekala jsem ho.

Verunka566
07.02.2021 4 z 5

Napínavé, ale místy až příšerně nechutné.

kuruteku
06.02.2021 4 z 5

Po každé kapitole jsem si ze začátku musel dát pauzu, abych to zvládl. Musel jsem ji rozdýchat. Brutální, kruté, šílené. Moc. Ale s příchodem Joony Linny se objevil Theseus, který začal Ariadnino klubko namotávat. Občas šel slepou cestou, občas vstával až skoro z mrtvých, ale šel k cíli. Díky za to. Jenom nevím, jestli závěrečné věnování je opravdu upřimné upozornění na zvrhlost v našem světě nebo omluva autorů. Rád bych věřil tomu prvnímu.

hnusák
05.02.2021 5 z 5

Bomba, po Písečném muži další skvělá detektivka, kde jsem byl našponovaný jako středověký katapult. Zhruba od půlky jsem měl jasného vraha, ale nakonec se ukázalo, že jsem byl vedle jako ta jedle. Člověk se diví, co se dá všechno vymyslet a ještě to hodit na papír tak, že se našinec nemůže odtrhnout. Díky za skvělou zábavu.

Hugomil
05.02.2021 5 z 5

Naprostá pecka! Další případ do kterého se Joona Linna urputně zakousl. Touto knihou už Keplerův rukopis začíná naprosto zřetelně dělit čtenáře na dvě skupiny - na znechucené a nadšené. Kdo jejich dílo sleduje od začátku, ví o co jde a nebude se v ději ztrácet. Ovšem ti kteří touto knihou začínají, budou mrmlat na jisté artefakty děje. Já si knihu užil, těšil jsem se na ní a dostalo se mi očekávaného a vlastně ještě něco navíc - ten akronym na konci, no to je prostě příslib něčeho neskutečného. ( i když jsem v to tajně doufal )

evineckY
04.02.2021

Nemůžu pochopit, že taková kniha může způsobit takový bum a že jsem se k tomu přemluvila si to poslechnout . Když si uvědomím, že taková hrůza se děje milionům holek a tady se ještě rozplývají, jaká je to skvělá kniha, vlasy mi vstávají hrůzou. UŽ NIKDY !

teramacek
03.02.2021 5 z 5

Teda to zas byl pekelný vhled do polámané lidské psychiky. Nechápete mě špatně, ta knížka je skvělá, zhurta napínavá a jakmile s ní jednou začnete, budete mít problém přestat číst. Jen mě z toho napadlo, že něco tak znepokojivého, s tolika poměrně drastickými detaily (přiznávám, že u části popisující psí zápasy jsem musela přeskakovat řádky) může asi napsat jen někdo, kdo v sobě má poměrně slušný kousek temna. Nu nic, asi se bych si měla pro zklidnění přečíst Pipi dlouhou punčochu :)

čtenářkax
03.02.2021 4 z 5

Nemam přečtené předchozí dily, jen asi jeden, tak nemam moc srovnání. Ale četlo se to dobře. Chtela jsem napsat, že se mi to líbilo, ale nebyla bych tim pádem taky nějaká divná? Takže se mi to vůbec nelíbilo. Hlavně ty pasáže s babičkou. To jsem se někdy při čtení zasekla a jen zírala. Kdyz ji Mia a Kim chtěly napadnout, tak jsem měla srdce až v krku.
Bylo to brutální, napínavé, nepochopitelné. Na pokraji smrti hladem, ale stálo to za to.

Awča
03.02.2021 4 z 5

Napínavý a čtivý příběh. Trochu nadsazený a možná více brutální, než je potřeba. Je tam více nelogičtostí/náhod a věcí, co mě štvaly, ale bylo tak napínavé, že jsem prostě četla a četla, až byl najednou konec :-) Po dočtení přišlo trochu vystřízlivění...

Pelerine
03.02.2021 1 z 5

Hmm, co napsat. Především asi prostě nemám ráda knižní thrillery. Ale protože jsem dostala skvělá doporučení, tak jsem se rozhodla dát tomu šanci.
S odstupem toho času nelituju, ze začátku se to slušně rozjede a čte se to celkem samo. Po opilé sexuální scéně mi to začalo připadat trapné a v půlce i dost nudné. Přeskočila jsem několik popisných odstavců a znovu se začetla až ke konci, kde se blíží rozuzlení jen abych přišla na to, co jsem už předtím věděla. Bod mají autoři za to, že se hodně snažili, aby to nebylo tak zjevné a asi dvakrát mě zmátli.

Jakubadavid
02.02.2021 5 z 5

Opět nezklamal. Děj pěkně plynul, hadala jsem viníka a nařkla spustu nevinnych. Joona jde do všeho po hlavě, policejní práce a psychicky narušeny vrah (oběť), mě se to líbí. Už se těším co přijde příště.

saez
02.02.2021 5 z 5

Tohle byl starý dobrý Kepler. Užila jsem si každou stránku. Napětí až do konce. A závěr? Vypadá to na další případ, kterého už se nemohu dočkat.

work
01.02.2021 1 z 5

"Co myslis, zfilmuji to uz konecne?"
"Bylo by to potreba. Piseme jak divi, ctenaru dost, dokonce i zaporaka jsme vymysleli dokonale, lepsiho nez v Avengers... Takze tahle nova knizka by si to uz zaslouzila."
"Presne, mozna bychom ji rovnou mohli psat jako scenar...?"
"Dobry napad. A kdyby podle toho chtel Netflix natocit serial (boze dej, at se ozvou!), tak tam uz rovnou dame takove to zopakovani na zacatku kazde kapitoly, co se stalo v predchozi kapitole."
"Jo, to urcite nesmime zapomenout. Vynechame Jurka?"
"Tentokrat jo, ale dame ho zase nejak az ///spoiler/// do pristi knizky."
"Tak fajn. Mam si nejak delat hlavu z logikou deje?"
"Nezdrzuj se s tim, hlavne at to odsypa. A pritvrd, chce to hodne krve a detailu na to, jak tece, to vzdycky zabira."
"Jo a jeste - nejsem si uplne jisty tou zapletkou, nebude to prilis pritazene za vlasy?"
"Je to sice trochu krkolomne a mozna ani my to zcela nechapeme, ale kdyz dame na konec vysvetlujici kapitolu, jak to vlastne cele bylo, tak se snad z toho nejak vykecame."
Tak nejak mozna probihal tvurci proces k nove "keplerovce". Neni to uplne spatna knizka, jen pruhledna jak sklo (kdo je pachatel a kam to cele smeruje jsem si tipnul po prvnich 50 stranach a nakonec se trefil), policie je zde hloupejsi, nez byva bezne (mozna aby vic vynikl Joona), postavy spise nesympaticke (coz drive u Kepleru nebyly), a cele se to navzdory akcnosti hrozne tahne, nejspis tim, ze posun v deji je jen pozvolny a ty akce to jen nadstavuji. Dost me mrzi, ze ze serie, ktera zacala jako solidni detektivni thrillery, jsme se dostali k necemu jako exploatacni horor s prvky krimi a mozna i fantasy (to posledni se vztahuje k vire autoru, ze jim to ctenar zbasti). Je ale fajn, ze s Jurkem Walterem opet za volantem se priste muzeme tesit i na trochu sci-fi. Kam se podely stare dobre detektivky?

klarenzi
01.02.2021 5 z 5

První díly série s Jonnou Linnou za mě zatím zůstávají ty TOP. Ale tohle bylo blízko. “Keplerovi” se vrací v plné síle. Jonna už se mi nezdál tak nesmrtelný, jako tomu bylo například v Lovci králíků. Teď to byl daleko větší sympaťák. Samozřejmě i tady bylo pár věcí trošku nelogických. Říkala jsem si, jako vážně? I po těch letech uděláš takovýhle boty? Zároveň tohle byla asi nejbrutálnější kniha ze série. Ti dva si snad libují v uřezávání nohou nebo znásilňování. Ale na tom, jak rychle jsem to přečetla a jak moc jsem se nemohla odtrhnout, to zkrátka nemění charakter kvalitní detektivky. Poslední odstavec mě mírně vyděsil a já se těším, co bude dál. A jak jsem si myslela, že tuším vraha, tak jsem byla totálně mimo. Takže jo, tohle se povedlo. Hodnotím 4,5/5.
@knihodura

Zuzulinka
30.01.2021 5 z 5

Z počátku knihy jsem až po stranu 100 jsem se vůbec nemohla do děje začíst.. Začátek byl zmatený. Pletly se mi postavy. Číst jsem vydržela a fakt super kniha! Děj a myšlenka úctyhodné, napínavé a čtivé.