dusty diskuze u autorů
Bohužel se tok narození v katalogu Národní knihovny rozchází v záznamu a popisu (1906 či 1916), snad to někdo dohledá. :)
U druhého dílu jsem ji vzal na milost, opustila pohádku a vygenerovala krásný dobře promyšlený příběh a navíc v Čechách pomohla vytvořit další generaci čtenářů.
Jediný komiksový autor, kterého jsem vzal na milost. Asi to bude tím, že to není až tak úplně klasický komiksový autor.
Ivan Olbracht je moje srdeční záležitost. Taky mně ho na dlouho odsunula povinná četba a komunistická propaganda. Kdo se však začte do jeho nádherné češtiny, mi možná dá za pravdu a propadne mu stejně jako já. Dokonce jsem mu odpustil i Aničku proletářku a přečetl jsem si ji jako úlitbu režimu. U závěrečné scény, ve které se Toník s Aničkou vezmou za ruce a kráči k lepším zítřkům jsem řičel smíchy.
U Clarka je znát, že je to fyzik. Jeho sci-fi nejsou přitažené za vlasy. Kdyby se trefil do jiné doby nepřeplněné grafomany v téhle oblasti, mohl z něj být nový Jules Verne.
Já bych Jiráska zařadil spíš do fantasy. Pro mě už je to přežitek, ale jako mystifikátor byl vždycky třída.
Neznám málo méně sympatických tváří na české politické scéně, ale jako autora a rockera ho prakticky neznám.
PK je moje srdeční záležitost. Je zajímavé sledovat vývoj autora od komunisticky zaslepeného pitomce až po rozvážného přemýšlivého a navíc i vtipného spisovatele.
Coeho je Pan autor. Začínal jsem Poutníkem a Mágem, a pak jsem postupně přečetl snad všechno, co od něj vyšlo. Bohužel mi připadá, že čím je starší, tím se jeho knížky horší. Vytrácí se z nich magično a zůstává už jen pouhý, místy až tupý okultismus.