85098211 85098211 komentáře u knih

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Tuto knihu jsem doposud neznala, a proto ani zdaleka netušila, jak to všechno dopadne. Poslouchala jsem ji jako audio. Ladislav Lakomý předčítá klidným hlasem, ve volném tempu - ale i přesto by se napětí (hlavně na konci, kdy Poirot pozvolna odhaluje, kdo je vrahem) dalo krájet... Jednoznačně jedna z nejlepších detektivek Agathy Christie! ;-)

26.01.2018 5 z 5

Salvator II. Salvator II. Alexandre Dumas, st.

Tuto knihu jsem četla v dobách raného mládí a líbila se mi tenkrát stejně jako i ostatní (známější) autorovy knihy. Je v ní zase všechno, co má správná kniha nejen pro mládež mít: dobrodružství, napětí, intriky, sympatický hrdina a taky porce romantiky. Proto nechápu to poměrně slabé hodnocení tady...

26.01.2018 5 z 5

Salvator I. Salvator I. Alexandre Dumas, st.

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Kdo z nás by nesnil o tom, že stráví pět neděl v balónu a během (nejen) letu zažije nejedno dobrodružství? ;-) Já tedy ano! Jen těch popisných pasáží mohlo být méně. Ale to je pro Julese Verna typické a k jeho knihám to tak nějak patří...

26.01.2018 4 z 5

Kalle Blomkvist zasahuje Kalle Blomkvist zasahuje Astrid Lindgren

Tuto knihu od Astrid jsem jako dítě vyloženě hltala. V podstatě byly knihy s Kallem Blomkvistem moje úplně první detektivky ;-).

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Tato kniha je již legendární a je pravděpodobně jednou z nejznámějších detektivek se slečnou Marplovou. Tajemství mrtvé, která po dlouhou dobu zůstává neznámá, zmatek ohledně možných pachatelů a motivů a nakonec i vzrušující finále, které zase všechno postaví na hlavu. Tato kombinace je geniální a pro Agathu Christie tak typická. Příběh čtenáře tentokrát nejenže udržuje v příjemném napětí, ale zároveň ho i pobaví. Kniha se čte sama a jak už tady bylo napsáno, je silně návyková :-).

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Tento román jsem sice četla už před mnoha lety, ale doslova se mi vryl do paměti. Skvělá robinzonáda, která se mi líbila dokonce o hodně víc než stejně známý Robinson Crusoe. Asi i proto, že tato kniha byla o dost napínavější a hlavně tak krásně dobrodružná! ;-)

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Kniha napsaná s lehkostí a vtipem. Nic vyloženě závažného se tam neřeší a příběh končí happyendem. Co víc si tedy přát? ;-) Jako oddechovka naprosto vhodná kniha.

24.01.2018 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Nádherná kniha, která mne naprosto pohltila. Líbila se mi mnohem víc než Chlapec, který rozdával sny - podle mého názoru jsou si oba příběhy tematicky tak trochu podobné. Protože i zde hlavní hrdinové odchází z Itálie do Ameriky (snad) za lepším životem. Kniha je dobře a poutavě napsaná, je v ní spousta emocí a v poslední části je i hodně smutná. Cira i Enzu jsem si hned oblíbila, i když trvalo hodně dlouho, než se z nich stal pár. A posléze jsem musela obdivovat Enzu, pro její sílu a statečnost, s jakou musela nést rány osudu, ale i pro její ochotu pomáhat jiným. Tato žena by mohla i dnes být vzorem nejednomu z nás...

24.01.2018 5 z 5

Okolo Gabry a Málinky Okolo Gabry a Málinky Amálie Kutinová

Zajímavé doplnění příběhů o Gabře a Málince - autorka popisuje to, co se do předchozích knih nevešlo. Hezké, milé vyprávění, které pohladí na duši...

23.01.2018 4 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Jedna z prvních knih od paní Agathy Christie, kterou jsem četla poprvé před více než třiceti lety - a seznámila se tak s postavou Hercula Poirota. A od té doby jsem této autorce doslova propadla :-). Příběh je opravdu vynikající!
PS: Mimochodem mám doma úplně všechny knihy, které kdy napsala, je toho 84 svazků. Byly vydány vydavatelstvím Hachette. Ale ne v češtině ;-).

23.01.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). A v poslední sedmé knize nás čeká finále, se sympatickým Harrym a jeho kamarády se loučíme. Příběh je opět ponurý a temný, ale také napínavý a doslova strhující. A konec se opravdu vydařil! Není divu, že se autorka stala tak oblíbenou - tato série knih je prostě GENIÁLNÍ!

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z nejdokonaleji vykonstruovaných detektivních zápletek nejen této mojí nejoblíbenější autorky, ale řekla bych, že i všech dob. Kniha začíná zvolna - a to poměrně nevinnou dětskou říkankou. Ale už po prvním úmrtí je čtenáři jasné, jak se bude celý příběh vyvíjet dál. A taky, že to bude dost nářez! :-) V knize tentokrát nevystupuje Hercule Poirot, ani slečna Marplová - ale i přes tuto jejich absenci se definitivně jedná o jednu z nejlepších autorčiných knih. Za mne jednoznačné doporučení! ;-)

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Autorka se v této své druhé knize o dost zlepšila a její Hercule Poirot se dokonce i vzdáleně začíná podobat tomu, kterého stvořila mnou milovaná a obdivovaná Agatha Christie ;-). Kniha je tentokrát opravdu napínavější a lépe propracovaná než předchozí Vraždy s monogramem. Ale protože k dokonalosti příběhu stále něco málo chybí, dávám poctivé čtyři hvězdičky :-).

23.01.2018 4 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Kniha je po obsahové stránce dost zdlouhavá a místy i nudná, přestože případ jako takový, pokud se nápadu týká, by zase až tak špatný nebyl. Ale obávám se, že autorka se důstojnou nástupkyní Agathy Christie nestane definitivně...

19.01.2018 3 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Barbara Erskine

Nejdřív jsem si říkala, že tři dějové linie jsou zbytečné, autorka si přece doteď vystačila se dvěma... Ale po chvíli mi to už vůbec nevadilo. Kniha je napínavá, asi nejvíc mne zaujala linie s Danem a mrchou Emily - i když oba příběhy z minulosti byly opravdu hodně tragické. Pokud jde o linii ze současnosti, ta se mi sice líbila nejméně, ale byla také dost zajímavá. Musím ale přiznat, že jsem - jako správný realista poučený životem ;-), ani na minutu neuvěřila, že by Ken a Zoe mohli zůstat spolu.

18.01.2018 5 z 5

Hora světla Hora světla Emilio Salgari

Protože knihy z období koloniální Indie mám ráda a občas je i vyhledávám, nemohl mi uniknout ani tento román. Příběh je sice určen hlavně mládeži, ale zaujal i mne. Je dobrodružný, odehrává se v exotické kulise a je i napínavý.

15.01.2018 4 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Kniha se rozjíždí pozvolna, ale postupně nabírá na tempu. Napětí by se doslova dalo krájet. Poslouchala jsem jako audioknihu a interpretace Pavla Rímského je absolutně nepřekonatelná! Vývoj příběhu mne tak fascinoval, že jsem se několikrát přistihla, jak poslouchám (málem) s otevřenou pusou. Za mne jedna z nejlépe napsaných knih, které jsem kdy četla!

15.01.2018 5 z 5

Pohádka mého života Pohádka mého života Hans Christian Andersen

Zajímavá biografie autora nádherných, i když zároveň smutných pohádek. Není ale tolik poutavá jako například životopis Josefa Lady, který jsem četla dříve. Začátek je hodně slibný a rozhodně čtenáře zaujme, později se však vyprávění stane zdlouhavým a dost popisným. Ale i nadále je příběh prolnut zajímavými příhodami ze spisovatelova života. A z tohoto důvodu ubírám pouze jednu hvězdičku ;-).

12.01.2018 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Po sérii s Martinem Servazem, která mne neskutečně uchvátila, se zde konalo lehké zklamání. Ani ne tak proto, že zde autor používá velké množství sprostých slov - to mi nevadilo vůbec. Naopak jsem chápala, že se takový slovník k příběhu hodí. Dokonce i velká část knihy byla poměrně strhující a napínavá. Zklamaná jsem byla z rozuzlení, které bylo sice možná nečekané, ale podle mého názoru se sem prostě nehodilo. Anebo mi jen nesedlo? V tomto ohledu naprosto souhlasím s předchozím komentářem od Ajrad1981. I přesto - nebo právě proto - se moc těším na dalšího Martina Servaze ;-).

12.01.2018 4 z 5