85098211 Online 85098211 komentáře u knih

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Ani jsem nečekala, že se mi kniha bude až tak líbit, ale byla jsem opravdu příjemně překvapená. Je totiž výborná a neskutečně čtivě napsaná. No a taky je hodně smutná a já jsem měla (skoro) po celou dobu slzy v očích a stažené hrdlo... Ale zároveň se jedná o zajímavý, fascinující příběh, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Pro děti bych knihu určitě nedoporučila, ale dospělým čtenářům ano.

11.01.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

(audiokniha)
Tak mne tato kniha docela zklamala. Měla jsem velká očekávání, protože nápad jako takový byl rozhodně zajímavý. Musím uznat, že autorka psát umí, kniha je opravdu čtivá, ale mně nesedla. Místy se mi zdála také zdlouhavá a po pokračování tentokrát rozhodně nesáhnu. Ani jsem nevěděla, že byl podle knižní předlohy natočen seriál, ale jsem přesvědčená, že ten by se mi v tomto případě mohl líbit o dost víc - možná? ;-) Hvězdičku navíc přidávám za výbornou interpretaci audioknihy Jitkou Ježkovou...

20.11.2018 3 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Kniha je určitě zajímavá a také dobře napsaná - o tom není sporu. Nejvíc mne zaujalo vyprávění samotné Grace, to bylo opravdu fascinující. Pravdu, jak se ve skutečnosti tenkrát všechno odehrálo, dnes už sice nenajdeme, autorka se však snaží hlavně o zobrazení života v tehdejší době - a to se jí podařilo na výbornou. Kniha se mi ale zdála místy zdlouhavá a za to jednu hvězdičku strhávám ;-).

24.10.2018 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Moje úplně první kniha od Harlana Cobena a jak jsem pevně doufala, moje očekávání se naplnilo ;-). Příběh je napínavý, hezky odsýpá, čtenář se nemůže dočkat rozuzlení - a tak je to správné. Knihu nezbývá než doporučit a jít se poohlédnout po nějaké další od tohoto skvělého autora :-).

07.10.2018 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Nemám co dodat - nádherný příběh, kterému jsem se z nějakého záhadného důvodu vyhýbala celá dlouhá léta. Scarlett mi k srdci moc nepřirostla - hlavně jsem nedokázala pochopit její vztah hraničící až s neláskou k jejím dětem, ale svoje oblíbence jsem si v románu našla ;-). Poslouchala jsem jako audio a kolikrát jsem posouvala odložení knihy na další den až do pozdních nočních hodin, protože jsem se od ní prostě nedokázala odtrhnout...
Druhý díl se mi však líbil (lehce) méně než ten první, proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami ;-).

20.04.2018 4 z 5

Duben Duben Gabrielle Lord

A divoká Callova honba za tajemstvím rodu Ormondů pokračuje ;-). Možná by to nebylo zase až tak hrozné, kdyby se chudák kluk nemusel pořád někde schovávat a čelit nástrahám ze všech stran. Asi nejnapínavější v celé této knize byl moment, kdy se snažil zabránit odpojení své sestry Gabči od přístrojů. Chudáka holky je mi moc líto už od prvního dílu a budu doufat, že se její situace (pravděpodobně až na úplném konci) nějakým pozitivním způsobem vyřeší - i když momentálně vůbec netuším, jak, a jestli je to vůbec v jejím stavu možné... Případ se ale zamotává stále víc a taky se mi čím dál víc líbí, proto se těším na další díl :-).

15.09.2019 5 z 5

Mata Hari Mata Hari Anne Bragance

Osud jednoho života... Žena, která si nevybrala správně, odešla od své rodiny - a začala žít (na svou dobu hodně odvážně) podle svého rozhodnutí. To, co udělala, mně osobně sice moc sympatické nebylo, ale ona za to zaplatila až příliš vysokou cenu. Kniha je napsána dobře, ale najdeme v ní i zdlouhavé a méně záživné pasáže. Já jsem o této slavné špionce nevěděla v podstatě vůbec nic, proto mne její příběh zaujal a ráda jsem si ho přečetla. Dávám poctivé čtyři hvězdičky a knihu doporučuji těm čtenářům, kteří se o toto téma zajímají.

11.05.2019 4 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

A zase další peckoidní záležitost od Harlana Cobena! Poslouchala jsem jako audio v němčině a příběh mne pohltil hned od začátku až do naprosto strhujícího konce. Dan mi byl sympatický a celou dobu jsem nedokázala uvěřit tomu, jaký osud ho potkal. A i Wendy mi bylo tak trochu líto, protože nezamýšlela nic zlého. Zápletka je jako obvykle skvěle vymyšlená a rozuzlení mne dostalo do kolen ;-). I když úplný závěr mě nepřekvapil, upřímně řečeno jsem ho tak trochu očekávala (skoro) po celou dobu poslechu audioknihy. Dávám plný počet hvězdiček a doporučuji všem, kdo mají rádi napínavé a mistrně napsané thrillery.

29.03.2019 5 z 5

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Moje druhá detektivka od Wallace se mi líbila fakt hodně! Výborně napsaná kniha, k tomu čtivá a napínavá. Byla jsem navýsost spokojená. Naštěstí se konal i happyend, který mám u knih (skoro) vždycky ráda :-). Za sebe určitě doporučuji a hodnotím plným počtem, protože se jedná o příběh, který si to opravdu zaslouží ;-).

19.03.2019 5 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Krásná kniha, napsaná poněkud archaickou češtinou, která však příběhu podle mého názoru dodává na půvabu. Knihu jsem četla kdysi dávno, v mládí, a nyní jsem si ji zopakovala. A zase mne okouzlila. Určitě se nebude líbit každému, ale mne si získala a pokud jste aspoň trochu romanticky založení, zkuste jí dát šanci a přečtěte si ji.

13.01.2019 5 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Mám radost, že se na české knižní scéně objevil další autor detektivek, který může směle konkurovat i zahraničním spisovatelům. Opravdu snese srovnání se Sherlockem Holmesem, ale že by ta podobnost byla zase až tak velká, to bych snad ani neřekla ;-). Ale samozřejmě je to věc názoru... Já jsem byla s knihou navýsost spokojená a na další Sattlerovy případy se budu časem zase těšit ;-).

04.07.2018 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Opravdu krásná kniha, ve které se prolínají dvě časové linie. Líbily se mi obě, jen ta z minulosti byla docela smutná a bohužel i tragická. Ze začátku se mi příběh zdál trochu rozvláčný, ale sotva jsem se ponořila do dění, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Autorka píše moc hezky a čtivě a já jí určitě zachovám přízeň i nadále ;-).

28.06.2018 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Kniha je definitivně čtivá, i když rozjezd je docela pomalý. Ze začátku jsem nevěděla, komu bych měla fandit víc, ale s vývojem událostí jsem se přiklonila k jedné straně. Jinak je ale příběh strhující - já psychothrillery miluji :-), a kniha se jen těžko odkládá. Konec je tak trochu useknutý, ale dá se. Určitě na autorku nezanevřu a pokud vyjde nějaká další kniha od ní, zase jí dám šanci.

30.05.2018 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kdysi dávno jsem viděla film a ten se mi nijak zvlášť nelíbil - jen robot Marvin byl i přes svou trvalou depresi roztomilý a mně opravdu moc sympatický ;-). Až po mnoha letech jsem si poslechla audioknihu v podání Vojty Dyka. A ta mě dostala! Tím, jak interpret mění hlasy, kniha získala nejen na poutavosti, ale dostala i úplně jiný rozměr. Pokud jde o obsah, nechci nic prozrazovat. Jenom prozradím, že jsem se výborně bavila od začátku až do konce ;-).
PS: A hlavně si nezapomeňte ručník! :-)))

24.02.2018 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Musím říct, že po prvním dílu, který nesl punc něčeho nového, se kouzlo tak trochu vytratilo. Nekonečné vyslýchání svědků, které nikam nevedlo a snad mělo posluchače seznámit s prostředím, ve kterém zavražděný žil a pracoval, bylo opravdu dost zdlouhavé. Vadily mi i popisy nechutností, které souvisely s knihou zavražděného spisovatele. A ani postavy mi tentokrát nebyly moc sympatické - samozřejmě až na Cormorana a Robin :-) . Prostě jsem měla z knihy víceméně smíšené pocity, proto nedávám plný počet hvězdiček.

08.10.2017 4 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Po výborném prvním dílu (Dívka, která spadla z nebe) přišlo velké rozčarování. Na poslech audioknihy jsem se moc těšila, ale už po několika prvních kapitolách jsem byla zklamána. Děj nemá v podstatě žádný spád a i hlavní hrdinka mi přestala být sympatická. Chová se jako coura a je prolhaná od samého začátku. Její promiskuita i nezáživnost příběhu se časem dokonce stupňují. Je to jedna velká bída... A ani výborná interpretace, které se nedá nic vytknout, tuto skutečnost nedokáže zachránit, bohužel :-(.

08.06.2017 1 z 5

Mimo dosah Mimo dosah Samanta Schweblin

Dobře napsaný, ale i hodně zmatečný příběh, který vás nenechá v klidu. Na četbu se musíte opravdu soustředit, vyprávění je dost náročné a určitě tato novela není pro každého. Mně se ale docela líbila a pokud chcete, tak si ji zkuste přečíst také ;-). Myslím, že tuto knihu ze svých myslí jen tak nedostanete...

23.06.2019 4 z 5

3x slečna Marplová 3x slečna Marplová Agatha Christie

Jedna povídka lepší než druhá, slečna Marplová je zase ve formě a s lehkostí i šarmem sobě vlastními vyřeší i nevyřešitelné ;-). Tyto detektivky si prostě musíte oblíbit a mně nezbývá než dát hodnocení nejvyšší! :-)

26.07.2018 5 z 5

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

Kniha, která mne příjemně překvapila (hlavně) svou atmosférou a okamžitě jsem byla vtažena do napínavého děje. Jako úplně první jsem ale - víceméně čirou náhodou - viděla dvoudílný německý film z roku 1971. Vzápětí nato jsem vyslechla rozhlasovou dramatizaci, která také nemá chybu ;-). A už tenkrát mne tento příběh uchvátil do té míry, že jsem se začala zajímat i o knihu. Tu jsem si přečetla sice až teď po letech, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla. A to je protentokrát všechno ;-).

04.02.2018 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Kniha strhující a šokující svou brutalitou a popisovanými zvrhlostmi. Je ale dobře napsaná a čtivá, jinak bych ji určitě odložila. Doposud jsem se totiž takovým knihám vyhýbala - a po přečtení této také vím, proč! A zase se hodně rychle vrátím ke svým starým, dobrým zvykům ;-). Jednu hvězdičku strhávám za to, že se mi závěr knihy zdál až moc přehnaný a neuvěřitelný. A další knihy tohoto autora už raději vynechám úplně...

23.11.2017 4 z 5