85098211 85098211 komentáře u knih

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Připouštím, že střídání minulosti a součastnosti mi ze začátku připadlo dost neobvyklé. Ale dalo se na to poměrně rychle zvyknout. Problém byl spíš v tom, že se příběh tak trochu táhne. Zápletka je ale velice zajímavá, jako matka dvou dětí si takovou hrůzu nedokážu představit. Protože já bych z toho snad zešílela... Je to moje první kniha od autorky, podle mého názoru píše docela dobře a čtivě, proto jí časem dám další šanci.

11.02.2018 4 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Napsat, jaká tato kniha je, není právě jednoduché. Nic jsem neočekávala - byla to moje první kniha od této autorky, ale doslova mě dostala. Hned od první stránky jsem byla vtažena do poutavého děje a jenom těžko se od čtení odpoutávala. Příběh je až do konce strhující, působivý a také hodně lidský. Emoce se zde střídají jako na běžícím pásu a čtenáři často není lehko u srdce a trpí spolu s Eve... Za mne jednoznačné doporučení! ;-)

08.02.2018 5 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Příjemné detektivní povídky, nic náročného. Ale je to klasika s hezky popsanou atmosférou - a to si já cením :-).

16.12.2017 5 z 5

Vzácný jed Vzácný jed Mary Webb

Tak tato kniha mne vyloženě vtáhla do děje hned od prvních řádků a po celou dobu mě příběh nejen že nepřestal fascinovat, ale zároveň i šokovat. Hlavní mužská postava je svým charakterem taková zrůda, jaká se hned tak nevidí. Oproti tomu zase jeho sestra, která sice není krásná svým vzhledem, ale povahou je mírná a milá. Celá kniha má ale více vrstev a čím víc se blíží konec, tím víc se stupňuje i napětí. Za mne vynikající kniha, ke které se určitě zase někdy vrátím...

25.10.2017 5 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Copak on někdy někdo doopravdy věřil, že by nás Sherlock Holmes mohl opustit? A zrovna tímto způsobem? Tj. nechat se zabít od úhlavního nepřítele? Ne, to by bylo prostě absolutní NO GO, že pane Doyle? ;-) Díky tomu, že se tak nakonec nestalo, jsme si my - skalní fanouškové slavného detektiva, mohli vychutnat i další navýsost zajímavé případy. Za mě opět plné hodnocení!

27.08.2017 5 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Pro mne napínavé a strhující! Měla jsem problém čtení knihy přerušit, tak hodně mě pohltila. A přestože jsem nějaké trhliny v logice objevila i já, nevadilo mi to natolik, abych knihu ohodnotila hůř, než si podle mého názoru zaslouží...

22.08.2017 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Román je dost dobrý, ale rozhodně bych ho neoznačila za strhující. Mne asi nejvíc bavila první část, tj. začátek až do doby, kdy Sira se svým milencem odejde do Tangeru. A potom i dění, které následuje vzápětí nato. To má kniha spád. Potom podle mého názoru tempo zvolní a už to není ono. A ten konec? To má být jako co? Byla jsem nekonečně zklamaná z toho, že si má čtenář vybrat z tolika možností...

20.08.2017 4 z 5

Spiknutí v ulici bílých plášťů Spiknutí v ulici bílých plášťů Jean-François Parot

Vynikající historická detektivka! Mne nadchla na 100% - je absolutně čtivá a výborně napsaná. Příběh je zajímavý, napínavý a svým způsobem strhující. A já nyní pevně doufám, že se brzy objeví další autorova kniha - samozřejmě nejraději v podobném stylu ;-).

05.01.2019 5 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

(audiokniha)
Toto byla poslední kniha, která mne doprovázela na dovolenou do Chorvatska a kterou jsem prozatím nehodnotila. Ale je to opravdu hodně dobrá a napínavá detektivka, kterou za sebe určitě doporučuji. Sympatická hrdinka, promyšlená a rafinovaná zápletka, děj se odehrává na ostrově mezi pobřežími Francie a Anglie - co si tedy přát víc? ;-) Kniha mne bavila, proto se těším na další! :-)

09.10.2018 5 z 5

Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě Edvard Valenta

Aniž bych to předem očekávala, u této knihy jsem se královsky pobavila :-). Jan Welzl - narodili jsme se oba ve stejném městě ;-), byl opravdu hodně svérázný člověk. Vtipně skvostné jsou jeho příhody i jeho jazyk. Doporučuji i z toho důvodu, že by tento cestovatel měl být podle mého názoru známější, než ve skutečnosti je...

18.09.2018 5 z 5

Stíny nad Notre Dame Stíny nad Notre Dame Herbert Schauer

Zajímavé téma, výborně zpracované. Kniha je čtivá a mně se líbila. Je to spíše taková knižní klasika a to je nutné při jejím čtení zohlednit. Přesto - nebo právě proto ;-), hodnotím plným počtem.

05.09.2018 5 z 5

Dračí hora Dračí hora Lincoln Child

První kniha z těch, které jsem si s sebou vzala na dovolenou do Chorvatska :-). S poslechem audioknihy jsem začala hned v noci, tj. již po cestě, a děj mne zaujal hned od první stránky, byl opravdu napínavý a strhující. I když jsem se s tematikou genetického inženýrství v literatuře doposud nesetkala, zrovna tohle se mi zdálo na celé knize nejzajímavější. Protože se mi ale příběh ve finále zdál nereálný a natahovaný, jednu hvězdičku ubírám ;-).

19.08.2018 4 z 5

Hýta a Batul (Helenina drůbež – Děti jiných rodičů) Hýta a Batul (Helenina drůbež – Děti jiných rodičů) John Habberton

Tuto knihu jsem si vybrala záměrně jako protiklad ke všem těm psychothrillerům a jinému náročnějšímu čtení ;-). A nebyla jsem zklamaná. Právě naopak! Už dlouho jsem se tak nenasmála a nepobavila. Jeník a Karlík jsou roztomilí a samozřejmě i hodně zlobiví chlapci a jejich kousky nemají chybu! Pokud se tedy chcete odpoutat od všedních starostí a přijít na jiné myšlenky, zvolte tuto knihu a nechte ji na sebe zapůsobit :-).

20.07.2018 5 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Skvostná detektivka, psaná ještě jakoby stylem staré školy. i když se odehrává až v osmdesátých letech 20. století. Navíc tyto příběhy z anglického venkova miluji nejpozději od dob Agathy Christie ;-). A i tato autorka opravdu umí atmosféru včetně postav skvěle vykreslit a čtenáři přiblížit tak, jak to dělávala její předchůdkyně. Nezbývá tedy než dát plný počet :-).

15.07.2018 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Nevím, čím to, ale kniha mne zaujala jen velmi málo. Sem tam se objevil jakýsi záblesk zajímavého děje, ale celkově to byl spíš průměr. Rozhodně se nejednalo o "uhrančivý příběh", jak se píše v anotaci. Na to knize chyběla čtivost, která by čtenáře dokázala strhnout do víru dění. Ale za originální téma hodnotím třemi hvězdičkami ;-).

24.05.2018 3 z 5

Návrat diplomata Návrat diplomata Dick Francis (p)

Vzpomínám si, že nějakou knihu od Dicka Francise jsem kdysi dávno již četla. Takže tato kniha byla pro mne svým způsobem návratem do starých časů ;-). A byla výborná! Autora bych po jejím přečtení dokonce přirovnala k Agathě Christie dostihového prostředí. Zápletka skvostná, po celou dobu jsem hádala, kdo za tím vším asi vězí a knihu sotva dokázala odložit - až jsem se dopracovala do skvělého finále, u kterého se mi napětím až tajil dech. Za mne tedy velké doporučení! :-)

22.03.2018 5 z 5

Vyvraždění rodiny Greenů Vyvraždění rodiny Greenů S. S. Van Dine

Výborná detektivka, přečetla jsem ji doslova jedním dechem! ;-) Pokud ale (jako já) znáte i její filmovou podobu a tudíž po celou dobu víte, jak všechno dopadne a kdo je vrah, není příběh tolik napínavý. Ale pokud nevíte nic, tak pro vás rozuzlení bude definitivně hodně velkým překvapením ;-). Rozhodně knihu doporučuji!

09.03.2018 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Výborná kniha, která se dobře čte. Spíš ale než o thriller se jedná o psychologické drama, i když napínavých momentů je zde celá řada. Příběh je také dost smutný - a nejen proto, že byla unesena malá holčička. Čtenář totiž soucítí s obětí a její rodinou, ale zároveň i tak trochu chápe pocity (nikoliv jednání) únoskyně. Ale přesvědčte se sami. Podle mého názoru si kniha pozornost zaslouží, už proto, že si při její četbě uvědomíte, že tohle by se opravdu mohlo stát každému, kdo má dítě...

03.12.2017 5 z 5

Hanýžka a Martínek Hanýžka a Martínek Jindřich Šimon Baar

Hanýžko... Martínku... vzpomínám na vás...

26.08.2017 5 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

První kniha od Agathy Christie, kterou jsem četla poprvé před více než třiceti lety - a seznámila se tak s postavou Hercula Poirota. A od té doby jsem této autorce doslova propadla ;-). Oba příběhy jsou vynikající!
Mimochodem mám doma úplně všechny knihy, které kdy napsala, je toho 84 svazků. A byly vydány francouzským vydavatelstvím Hachette ;-).

25.08.2017 5 z 5