85098211 85098211 komentáře u knih

Gabra a Málinka 5. a 6. díl Gabra a Málinka 5. a 6. díl Amálie Kutinová

Nádherná kniha mého raného mládí. Vzpomínám si, jak jsem se u ní nasmála a četla ji stále dokola. Moc se mi líbila. I toto pokračování je výborné a skvěle napsané. A v této poslední knize se mi konkrétně nejvíc líbila Gabřina zamilovanost a to, jak se ona chovala a jak mluvila - u toho se nedalo nesmát. Autorka to opravdu zachytila trefně a hlavně vtipně.

Gabra a Málinka 3. a 4. díl Gabra a Málinka 3. a 4. díl Amálie Kutinová

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Taková příjemná, oddechová detektivka. Vyloženě humorná podle mého názoru není, spíš jen úsměvná. Ale i tak jsem se dobře pobavila ;-).

04.10.2017 4 z 5

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Skvěle napsané povídky, které vynikají suchým anglickým humorem, ačkoliv se jedná o detektivní případy. Za mne jednoznačné doporučení!

27.09.2017 5 z 5

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Tak trochu jiný Sherlock Holmes - už z důvodu oné dvojité výstavby, kterou zmiňuje anotace knihy. Ale ani zdaleka ne horší, než jiné jeho případy. Jedním slovem: výborné! :-)

13.09.2017 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

A zase výborné - jako všechno od této autorky. I mně se sice nápad s týráním postižených lidí zdá být dost krutý, ale ví snad někdo s jistotou, že se to neděje? Jinak zápletka opět zajímavá, rozuzlení také. Ale protože jsem se s Yrsou teď už dost dobře obeznámila, dokázala jsem zhruba odhadnout i pachatele ;-).

04.09.2017 5 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Tato kniha má sice pozvolnější tempo než ty předchozí, ale to se podle mého k mrazivému prostředí Grónska dobře hodí. Opět se jedná o zajímavý případ a na konci se objeví poměrně neočekávané rozuzlení. A já jsem jako obvykle spokojená a vrhám se na další díl této série :-).

29.08.2017 5 z 5

Studie v šarlatové / Podpis čtyř Studie v šarlatové / Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

Výborný začátek "svazku" Sherlocka Holmese a doktora Watsona! Dokonalé - já jsem nadšená a s radostí dávám plný počet :-).

27.08.2017 5 z 5

Jasmína Jasmína Jan Truss

Moc hezký a hlavně poutavý příběh nejen pro mladší čtenáře. A také se šťastným koncem, což já ráda :-). Za mne tedy nejen hodnocení nejvyšší, ale i velké doporučení ;-).

14.09.2018 5 z 5

Miliónová bankovka a jiné povídky / The £ 1,000,000 bank-note and other stories Miliónová bankovka a jiné povídky / The £ 1,000,000 bank-note and other stories Mark Twain (p)

Skvělá povídka, asi autorova nejlepší ;-). Kromě toho znám i filmovou verzi a rozhlasovou hru - obě tato zpracování jsou vynikající. A právě z těchto důvodů nelze hodnotit jinak než plným počtem :-).

01.07.2018 5 z 5

Podpis čtyř Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

Za mě jeden z těch zajímavějších případů, hlavně kvůli dobrodružnému námětu hledání pokladu ;-). A jako obvykle výborně napsané.

18.03.2018 5 z 5

Velké himalájské dobrodružství Velké himalájské dobrodružství Maurice Herzog

K této knize bych se pravděpodobně nikdy nedostala - nebýt Čtenářské výzvy ;-). Protože tento žánr obvykle opravdu nečtu. Přitom je kniha dobře napsaná a poutavá. Asi nejvíc ze všeho mne zaujal Reinhold Messner - a hlavně to, jak se zachoval ke svému bratrovi Güntherovi. A to pro svoji rozporuplnost. Okamžitě jsem si o tom vyhledala bližší informace na (německé) wikipedii. A nedokážu pochopit, jak mohl tento horolezec své vlastní ctižádosti obětovat vlastního bratra... Sice existuje více interpretací toho, co se tam nahoře odehrálo, ale já se přikláním k názoru, který jsem právě uvedla.
Kromě tohoto případu bylo zajímavé se dozvědět také něco víc o ženách - horolezkyních, nebo i o české účasti při dobývání nejvyšších hor světa.

09.03.2018 5 z 5

Dáma v autě s brýlemi a puškou Dáma v autě s brýlemi a puškou Sébastien Japrisot (p)

Zajímavý a dobře promyšlený komplot - už něco takového vymyslet dalo určitě dost práce ;-). Ale styl autora mi tak úplně nesedl, proto dávám tentokrát jen čtyři hvězdičky...

13.02.2018 4 z 5

Egyptologové Egyptologové Kingsley Amis

Kniha je opravdu vhodná pro pobavení. Nápad s klubem egyptologů je geniální a originální. Sice se nebudete smát naplno, ale úsměv vám z tváře po celou dobu čtení rozhodně nezmizí ;-).

02.02.2018 5 z 5

Vzbouřenci z Bounty Vzbouřenci z Bounty Richard Hough

Výborná kniha, skvěle napsaná. A samozřejmě notoricky známý příběh, který jsem viděla i zfilmovaný, dokonce ve dvou verzích. Ale kniha jako obvykle vítězí, i když ta novější filmová verze z 80. let je také hodně dobrá. Knihy tohoto typu miluju, navíc tato je opravdu zdařilá, proto mi nezbývá než dát pět hvězdiček :-).

20.10.2017 5 z 5

Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou Cécile Aubry (p)

Milý příběh pro děti, se kterým jsem se ale seznámila až v dospělém věku. Kniha je však dobře napsaná, a proto si myslím, že okouzlí nejen malé čtenáře ;-).

03.10.2017 5 z 5

Mayerling: Záhada smrti korunního prince Rudolfa Mayerling: Záhada smrti korunního prince Rudolfa Camillo Schaefer

Tak tomuto se říká výborně a naprosto detailně zpracované téma, které mne zajímalo už dlouho. A i když se nejedná o román, kniha je vysloveně zajímavá a dobře se čte - podobně jako nějaký román ;-).

20.08.2017 5 z 5

Hrdinný kapitán Korkorán Hrdinný kapitán Korkorán Alfred Assollant

Vynikající kniha pro mládež! Kdybych ji četla jako mladá holka, jsem si jistá, že bych byla nadšená. Ale protože už to není dávno pravda, jednu hvězdičku knize ubírám ;-).

28.07.2017 4 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Výborná audiokniha - příběh je nejen napínavý, ale i originální. Navíc je zasazen do pro nás stále neznámé kulisy severské kultury, která je úplně jiná, než ta naše. Dozvíme se hodně nového a zajímavého ze života laponských pastevců. Sice to není (snad) tak podstatné, ve středu děje musí být a je - samozřejmě - zločin, který je pro dobrou detektivku neodmyslitelný. Ale ta kombinace obou těchto motivů je naprosto jedinečná. Interpreti jsou skvělí, jeden vedle druhého! *POZOR SPOILER* Vyprávění začíná krádeží jediného tradičního laponského bubnu, který se po letech vrátil zpět do vlasti. Ještě závažněji však působí vražda jednoho z pastevců sobů, který byl nalezen vedle svého skútru a kterému někdo uřezal obě uši. V průběhu knihy se obě linie spojí v jediný případ a je jen na policii, zda jej stihne vyřešit dříve, než bude pozdě... *KONEC SPOILERU* Doporučuji k poslechu, je opravdu těžké se od audioknihy odtrhnout.

22.07.2017 5 z 5

Černý lotos Černý lotos Laura Joh Rowland

Co mi vadilo, bylo duchovno a nadpřirozeno. Toho bylo po dlouhou dobu docela dost. Později toto téma ustoupilo do pozadí ;-). Jinak byla kniha jako obvykle napínavá. Za svou osobu nemám ráda, když se do všech podrobností popisuje mučení - a toho tady zase bylo poměrně dost. Nakonec jsem to ale zvládla a to je hlavní :-). Knihy se Sanem se mi líbí i přes ty všechny kruté scény, a už se těším na další z nich...

30.06.2017 4 z 5