adevr adevr komentáře u knih

Papež ukrutný Papež ukrutný Alejandro Jodorowsky

Moc krásná kresba, a ďěj... no děj se co děj, ten dostal na prdel. Alespoň co se historie týče, jinak se to dalo. Být učitel dějepisu, tak si to buď hodim,a nebo se takovou literaturou pokusím získat nějaké žáky pro historii. A některé i k experimentováni v LGBTQ+÷, ať z toho maji radost i aktivisté z neziskovek. Takže je to vlastně velice prospěšná kniha.

01.05.2022 4 z 5

Rufiáni Rufiáni Yves Swolfs

Fajn kresba, a nepříjemný font v textových bublinách.

13.03.2022 4 z 5

Vaříme s šéfkuchaři Vaříme s šéfkuchaři kolektiv autorů

Zajímavé recepty světových šéfkuchařů, ale některé ingredience si musím ,,gůglit", protože jsou regionální. Ale pro toho kdo vaří, je tato knížka nebývale inspirativní, protože v ní není jen ta ,,klasika" jaká bývá v každé kuchařce.

23.01.2022 4 z 5

Ottova kuchařka: Řízky Ottova kuchařka: Řízky kolektiv autorů

Velmi oblíbená knížka...

23.01.2022 5 z 5

Rváč Rváč Jeff Lemire

Zajímavě vytvořené, a ta originalita se mi líbila. Příběh mi však tolik nesedl, zejména ten konec-nekonec, ale ten vlastně bývá, u tohoto autora, téměř tradice.

19.12.2021 3 z 5

Prvotní polévka Prvotní polévka Christine Leunens

Je to zvláštní kniha, divim se že ji vydal Talpress, ale nakonec proč ne. Nečte se nijak špatně, pouze je plná nechutností. A to doslova.

06.09.2021 2 z 5

Běsné město Běsné město Dana Rusková

Mrzí mě to, docela jsem se na to Brno plné nepřirozené havěti těšil, ale je to tak divně , zmateně napsané, že jsem nedokázal dočíst ani druhou povidku. Ach jo...

29.08.2021 1 z 5

Béowulf Béowulf Santiago García

Výtečně ztvárněná pradávná legenda, s přesahem do současnosti.

11.06.2021 5 z 5

Z archivu Z archivu Larry Correia

Náááhodou... vůbec to nebylo špatné čtení. :)

30.05.2021 4 z 5

Showman Killer Showman Killer Alejandro Jodorowsky

Tenhle komiks beru trochu jako parodii mistra Jodorowskeho na svá vlastní díla. Metabaroni, Královská krev a jiné... A proč ne.
A navíc, ta malba je úchvatná.

14.04.2021 5 z 5

Hodná holčička Hodná holčička Skottie Young

Do šití!!!... To se zase povedlo. Návrat ke skvělému prvnímu dílu.

14.04.2021 5 z 5

Malekithova zhouba Malekithova zhouba William King

Musim uznat, že se knížka výborně čte, a William King je mistr svého řemesla. Trochu (dost) mě mrzí ta rychlost zakončení, připadlo mi to, jako by autor ještě uvažoval nad pokračováním.

22.01.2021 4 z 5

Plutona Plutona Jeff Lemire

...prostě jsem to, s tou mouchou, nepochopil.

15.11.2020 3 z 5

Kulma drát Kulma drát Skottie Young

Trošku zklamání.... zase sice nádherné kresby a plno příšeráků a krve, jenomže oproti jedničce tomu chybí alespoň nějaký příběh. Gertruda se, se svojí masařkou, pouze potlouká po Pohádkově a mlátí kolem sebe sekyrou.

24.10.2020 4 z 5

Velký mytický crossover Velký mytický crossover Bill Willingham

Před koupí nového dílu jsem si udělal rekapitulaci, a po druhém přečtení z toho nemám tak hrozný pocit jako poprvé. Vlastně to funguje jako samostatný ,místy i vtipný příběh, ale chápu že při srovnání s hlavní linií , je to slabší.

11.07.2020 3 z 5

Dragonero Temný drak Dragonero Temný drak Luca Enoch

Docela slabota, a navíc černobílá...

01.06.2020 3 z 5

Hovory s Nepraktou Hovory s Nepraktou Helen Valentová

Skvělá kniha o mistru kresby, plná vyprávění o jeho začátcích, jeho uměleckém životě, a samozřejmě krásně ilustrovaná

27.05.2020 5 z 5

Puritán Puritán Robert Ervin Howard

Vynikající povídky které Vás tentokrát nevezmou do země krále Kulla, nebo pradávných dob Conana, ale do mnohem bližších časů, mezi osadníky Nového světa, indiány a tajemnou magii jejich země.

25.05.2020 5 z 5

Plout na vlnách podivna Plout na vlnách podivna Tim Powers

Knížka mne vůbec nebavila, a tak jsem ji odložil do pouliční knihovny. Snad si svého čtenáře najde.

20.05.2020 1 z 5

Pohádky pro začínající čtenáře 3 Pohádky pro začínající čtenáře 3 Stanislav Wimmer

Výborný počin, staré české pohádky vydané v této, zatím šestidílné, sérii, jsou v původním ,,staročeském" jazyce, tak jak vyšly poprvé.

15.05.2020 5 z 5