Ailee Ailee komentáře u knih

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Skvělý doplněk ke knize. S doplňkovými příběhy Thomase a Animant jsem se hrozně nasmála:-)

30.03.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

U téhle knihy jsem se neuvěřitelně nasmála! Pan Reed byl prostě dokonalý přesně takový, jako byl, je a bude. Hrozně se mi líbil styl knihy a hlavně hrdinka samotná, která zprvu sama nepříliš sympatická, po konfrontaci se skutečným světem poznává, jaká skutečně je a jaká být nechce a vyroste v úplně nového člověka. Bylo to přirozené, nenásilné a celý děj strašně dobře plynul.

24.03.2022 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Ten mix "moderna" a starých bájí Řecka a ano, teď i Říma, to se snad ani za spoiler považovat nedá, je unikátní, komediální a autorův styl je prostě jedinečný. K Riordanovým knihám nemůžete přistupovat vážně. Není to akční napínavá fantasy, je to spíš takové groteska, která se tváří jako akční napínavá fantasy. A skvěle to funguje. Hlavně když potřebujete "voraz".:-)

16.03.2022 4 z 5

Tajemství stříbrné čarodějky Tajemství stříbrné čarodějky Petra Kubašková

Lepší než první díl. Přimočařejší a možná i akčnější a napínavější.

27.02.2022 4 z 5

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

Tohle mě bohužel nijak zvlášť nezaujalo. A asi za to mohly postavy. Nějak mi nepřirostly k srdci, a tak mi bylo jedno, co se s nimi děje.

26.02.2022 3 z 5

Mrazivé kousnutí Mrazivé kousnutí Chloe Neill

Já vlastně ani nevím, jak tuhle knihu ohodnotit. Akční začátek, který pak zpomalil a z něhož se dalo vytřískat víc. Naše malá čarodějka mohla pozlobit víc. Tak nějak ten zvrat byl... moc náhlý, nucený. A Ethan vs. Merit? S tím chodím s tebou/nechodím s tebou mě už moc nebaví. Přesto se to četlo rychle a svižně

19.02.2022 4 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

No... to byla katastrofa. Sice nevím, co mě nutí číst pořád dál, ale kéž bych nečetla. Anita je na přesdržku, peskuje Richarda, že nedokáže zabít člena vlastní smečky, když e to třeba, a přitom sama nedokáže ani proplesknout jednu ze svých leopardic. Richard že je pokrytec? A co je teda ona? Autorka naschvál přidává důvody, proč se scházejí a zase rozcházejí, asi si myslí, že to čtenáře ohromí. Neohromí, unudí k smrti. Když hlavním protagonistům přeju, aby se vzájemně poslali do sedací části zad, je někde asi chyba. Už teď vím, že si asi další díl přečtu... a stejně tak vím, že toho budu zatraceně litovat.

13.02.2022 2 z 5

Má veselá jitra Má veselá jitra Ivan Klíma

Vcelku vtipné, jednoduché a čtivé povídky, z nichž mám pocit, že autor je neuvěřitelný flegmatik.

24.01.2022 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Pokračování mě zas až tolik nezaujalo. Měla jsem z toho pocit překombinovanosti.

23.01.2022 3 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Myslela jsem, že se k Anitě nevrátím, ale byla chuť, a tak jsem jí ještě šanci. Po pauze jsem byla ochotná víc odpouštět, ale i tak si pořád myslím, že kdyby se autorka soustředila víc na děje, než na tu vatu, která podle jejího názoru dělá knihu zajímavou, udála by lépe. Dokázala bych snadno vyškrtat 100 stran, a čtenář by si toho ani nevšiml, kdybych byla redaktorka. Jako odpočinkové, když nechcete nic náročného... ale nic hlubokého.

19.01.2022 3 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Tento příběh mě moc nezaujal. Naposloucháno jako audiokniha, takže to může mít svůj podíl, že mi moc nesedl. Byl originální a pořád se něco dělo, to ano. Ale postavy mi vůbec nepřirostly k srdci, nedotkly se mě. Druhému dílu šanci asi ještě dám, ale moje topovka roku to asi nebude.

13.01.2022 3 z 5

Obrázky z domova Obrázky z domova Karel Čapek

Nádherně popsaná místa, až má čtenář pocit, jako kdyby tam také byl. A myšlenky, které pan Čapek vyslovil, když popisoval Prahu, byly a stále jsou geniální. Kéž by se jeho slovy řídilo pár lidí

07.01.2022 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Naposloucháno jako rozhlasová hra, takže mohu mít trochu zkreslený úsudek. Nápad je geniální a chování některých lidí, z něhož se mi ježily vlasy, až neuvěřitelně trefné. Skutečně nadčasově promyšlené.

05.01.2022 3 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Andersen je hrozně morbidní autor :-D Unáší děti, kanibalismus je na denním pořádku a když si hrajete se zvířaty, nezapomeňte na pořádnou kudlu.

04.01.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Krátké vyprávění o životě na vsi a málem Honzíkovi. Jednoduché a příjemné vyprávění.

04.01.2022 4 z 5

Jeď dál! Jeď dál! Austin Kleon

Tahle kniha mi tentokrát nesedla. Některé věci se opakovaly oproti předešlým autorovým knihám. Už se asi na toto téma vyčerpal

03.01.2022 3 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Četlo se to dobře a svižně. Typická young adultovka. Sedmnactiletí, hormony vířící puberťáci, kteří si nemohou vybrat, s kým chtějí být. Autorka nám na moc otázek neodpověděla, takže dvojka vysloveně láká k okamžitému pokračování

30.12.2021 4 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Tento díl byl o něco slabší než první. Dost se řešili blbosti místo důležitých věcí. Alespoň já bych se zajímala o jiné otázky než Vasilisa. Konec uspěchaný, škoda. Navíc hrát si s časem v knize je těžké a já si nejsem úplně jistá, že se autorce podařilo myšlenku dokonale vypylovat. Čas je moje oblíbené téma a přes to nejede vlak. Uvidíme, jak si povede dál.

27.12.2021 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Trefné a jednoduché rady ze života aplikovatelné na jakoukoliv tvůrčí činnost či dokonce podnikání.

10.12.2021 4 z 5

Zřídla Zřídla Kristýna Sněgoňová

Nebylo to špatné, ale ani mě to moc nezaujalo. Bylo to rozhodně originální a ke konci, tak jak je napsaný, vedla cestička z drobečků.

06.12.2021 3 z 5