Ailee Ailee komentáře u knih

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Autorka nezklamala, i když to tentokrát bylo slabší. Trochu tomu chyběl obvyklý říz, který tomu dodává Anna s Charlesem. A nebo jsem jen nebyla správně naladěná.

15.03.2021 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Tak trochu přemýšlím, zda si autor při psaní toho závěru něčeho nešlehnul. Hodně neobvyklé. Možná až moc. Do okamžiku, kdy šlo ještě o "poslední bitvu" to šlo, ale pak? Ta snaha, aby to všechno bylo ještě lepší, ještě "dál a výš" byla moc křečovitá.

08.03.2021 3 z 5

Vyhnanec klanů Vyhnanec klanů Michelle Paver

Další skvělý a čtivý díl. Avšak konec tentokrát trochu pokulhával. Bylo tam moc rozporů ve stylu "Ne, tohle neudělám!", ale v dalším odstavci jako kdyby na své zatvrzelé odhodlání postavy zapomněly a vrhly se do toho po hlavě. To je jen obrazně řečeno, abych nespoilerovala. Trochu to kazilo napětí. Ale jinak není co vytknout. Ten svět z dávné minulosti je překrásný.

06.03.2021 4 z 5

Až do dna Až do dna Chloe Neill

Tohle byl zvláštní díl. Asi proto, že bez Ethana to nebylo ono. I Merit byla podivně pasivní. Nic se nedělo, i když dělo. Vím, že to nedává smysl, ale je to tak. No a ten konec? Proč mají autoři delších sérií tendenci ty konce tak osekat místo toho, aby je vygradovali a pak nás ještě potěšili vyšperkovaným závěrem, který místo toho odbudou pár větami?

05.03.2021 3 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Kdybych měla hodnotit za sebe, asi bych dala tři hvězdičky, ale když budu objektivní a přihlédnu k tomu, komu je kniha určená, dávám rozhodně za čtyři. Ano, bylo tam pár situací, kdy se postavy rozhodovaly poněkud nereálně a až moc se hrálo na náhodu, což nemám ráda, ale příběh jako takový byl čtivý a zajímavý. I když jsme se toho moc dozvědět nestihli a byl konec. A Sammy? Ten prcek je k sežrání! Doporučuji spíše pro mladší čtenáře, ale jako oddechovka klidně i pro starší.

04.03.2021 4 z 5

Pohlazení soumraku Pohlazení soumraku Laurell K. Hamilton

Ach jo. Co to jako bylo? Celou dobu si říkám, jak dobře se to čte, a pak přijde konec, velké finále a... nic. Jen Laurell opět ukáže, jak v tom nejlepším, kdy má gradovat a vybičovat napětí na maximum, ji to přestane bavit, dá zničehonic hlavní hrdince další super schopnost, kterou všechno během dvou řádků vyřeší, a pak už jen pár větami popíše následky a můžeme jít domů. Proč proboha?! To nás musí 270 stránek lakovat, a pak nás na poslední desítce tak odbýt? Absolutně zkazila dojem z celé knihy. I ta detektivní zápletka se tak nějak vyřešila sama, zatímco Merry řešila sex a debatování s přáteli i nepřáteli.

27.02.2021 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Uf...tohle bylo... nudné. Nějak to ztratilo děj. Ano, byly tam zajímavé věci, například jak se dostala čarodějnice do Narnie, na druhou stranu mi přišlo, že si autor s předchozími díly protiřečí. Narnii mám ráda, ale tenhle díl je taková nemastná, nedlaná výplň

22.02.2021 2 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Norská mytologie se moc často nevidí a tím pádem má tento příběh na originální fantasy jasně zaděláno. A že to byl originální a promyšlený příběh hrající si se všemi odstíny šedi povah postav a jejich rozhodnutími. Jen mi trošku čtení kazila hlavní postava. Všechno je její vina, za všechno zlo na světě může ona. Nejsem fanda sebemrskačství, navíc když ani není opodstatněné. Ale ten svět a jeho vůně to dokázaly přebít.

20.02.2021 4 z 5

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

Patricia Briggs píše stylem, že jakmile jednou začnete, už nemůžete přestat, dokud knihu nedočtete. A donutí vás se smát. Nahlas. Možná nejsou její knihy napěchované akcí od začátku do konce, ale tentokrát se jí podařilo oblafnout i mě. V okamžiku, kdy jsem už předem věděla, co a kdy se stane, vložila do děje takový fakt, že jsem si z toho sedla na zadek!

13.02.2021 5 z 5

Pojídač duší Pojídač duší Michelle Paver

Skvělá série s originálním a poutavým námětem. A ty obálky jsou skvělé a naprosto sedí k příběhu. Knihu jsem poprvé četla jako dítě a teď, mnohem mnohem starší si ji pořád vychutnávám. Navíc jsem zjistila, že loni v originále vyšel nový díl! Kéž by jen vyšel i u nás!

08.02.2021 5 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Kniha byla lepší, než jsem podle hodnocení na databázi čekala a mile mě to překvapilo. Příběh asi není zrovna kdovíjak originální, je jednoduchý a přímočarý a v některých místech trošku zvláštně klišoidní, ale zas má říz a je svižný a hlavně vtipný! Je to taková pohodová jednohubka, kterou si přečtete, když už máte dlouhých a komplikovaných eposů dost. Rozhodně jsem se u něho dost nasmála.

06.02.2021 4 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Trochu mdlejší něž předchozí díly, ale rozhodně obstojné zakončení série. Myslím, že cílové skupině by se to mělo líbit. A co víc, určitě to zaujme i chlapce, kterých je v čtenářské komunitě přeci jen méně a přijde mi, že se pro ně vydává i méně knih.

03.02.2021 4 z 5

Nad Závojem Nad Závojem Garth Nix

Nějak už to začíná být dlouhé. Nějak si nejsem jistá, co se vlastně v tomhle díle stalo? Taková vycpávka.

03.02.2021 4 z 5

Polibek stínů Polibek stínů Laurell K. Hamilton

Nevím, co si přesně o knize myslet. Je lechtivá, ó ano, velmi. Je nápaditá? Ano. Vtipná a čte se skoro sama? Ano a ano. Ale pod tím vším se mi nějak ztrácí děj. První polovina byla lepší, děj se někam posunoval a směřoval, ale pak najednou na tolik stránek víceméně nic, jako kdybychom stáli na místě a babrali se detaily. A vážně musí mít každý sexy chlap svoji barvu? No uvidíme,co nás čeká dál.

02.02.2021 3 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

Zprvu byla kniha svižná a zábavná. Nakonec tuhle knihu neberete do ruky kvůli vážnému příběhu, ale kvůli té nadsázce a neobvyklému humoru. Ale jen to bohužel nestačí. V polovině mě to náhle přestalo bavit, děj byl přeplácaný a jednotlivé akce namačkané na sebe a tak odbyté, že z nich člověk nic neměl, až to celý zážitek zkazilo.

29.01.2021 2 z 5

Pes Baskervillský (komiks) Pes Baskervillský (komiks) Arthur Conan Doyle

"Čteno" jako audiokniha. Skvěle namluvená, mimochodem. A příběh je klasický Sherlock. Jedna z mála klasik, které mám ráda a baví mě.

28.01.2021 4 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Trošku takové opakování prvního dílu, kdy byl Will sám učněm, co si budeme povídat, ale ono bylo tak příjemné se do té "doby" vrátit, že mi to vlastně nevadilo. I když předvídatelné, tak to ani nevnímáte, protože ty postavy prostě milujete, to se jinak nedá.

27.01.2021 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Příběh odsouzence, který skrze utrpení poznává svého nesmrtelného ducha napříč věky. Svým způsobem dobrodružné, filozofické, rozhodně donutí k zamyšlení.

24.01.2021 4 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Kompletní změna hlavních postav, ačkoliv se tam objevila Zuzana, Edmund i Lucie, i když jen letmo, rozhodně pomohla. Další pohodová, trošku naivní a hloupoučká pohádka. Ale je to pro malé děti, takže vlastně přesně tak akorát.

23.01.2021 4 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Už to nějak ztrácí kouzlo. Příjemná pohádka pro děti, která i z napjaté situace udělá skoro nudu. Už je to po pár dílech zkratka okoukané.

20.01.2021 3 z 5