Ailee Ailee komentáře u knih

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Já vlastně ani nevím, co mě na tom tak strašně bavilo! Asi ve čtvrtině nebo první třetině mě to chytlo tak, že jsem to musela nutně dočíst, i když se tam (kromě samotného konce) zas tak moc napínavých věcí nedělo. Ale asi za to můžou postavy. Hlavně kontrast mezi Cinder a Thornem. To je prostě dvojka! :-D A Vlk? Jasně, že to muselo dopadnou tak, jak to dopadlo, ale sakra! Podařilo se mu napálit i mě!

02.11.2020 5 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Příběh byl rozhodně zajímavý a jeho poslání o tom, že stačí málo a my, lidé, budeme z planety odfouknuti jako zrnko prachu, rozhodně měl něco do sebe, ale bohužel mi nesedl styl autora. Trochu víc klišé, než dokážu snést a samotný fakt, že ze všech lidí, kteří se dostali skrz časové okno, to byli jen puberťáci a tři dospělí, kteří se stejně nedostalo moc daleko, kdo musel zachránit svět... Meh, nebylo to moc uvěřitelné.

31.10.2020 3 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Takové průměrné. Asi mi nejvíc vadí některé postavy. A taky styl autora.

24.10.2020 3 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Taková celkem dobrá dystopie. Za přečtení stojí, ale na zadek si z ní asi nesednete.

20.10.2020 3 z 5

Letopisy dračích jezdců Letopisy dračích jezdců Nicole Conway

Tohle bylo moc fajn. Takové pohodové a zároveň tak akorát akční. Některé věci byly dost zjednodušené, ale je to kniha spíš pro mladší čtenáře, takže se to dalo čekat. Trochu nedopečené a nedovysvětlené, takže to vypadá, jako kdyby se tam některé události staly čistě náhodně, ale to se jistě rozuzluje v dalších dílech, které si hodlám přečíst hned, jak u nás vyjdou!

14.10.2020 4 z 5

Darth Bane: Dynastie zla Darth Bane: Dynastie zla Drew Karpyshyn

Ne že by příběh jako takový byl špatný, ale bohužel mě neoslovily ani postavy ani autorův styl. Prokousala jsem se tím spíše ze zvědavosti. Druhá polovina byla lepší, dějově akčnější, a kdyby si autor odpustil úvahy všech postav okolo a zaměřil se více na děj samotný, asi by to pro mě bylo mnohem osobnější. Na zadek jsem se z toho neposadila a konec jr najasný, ale za to zjištění, jak to celé začalo, to asi stálo. I když by se to dalo značně zkrátit.

14.10.2020 3 z 5

Bratr vlk Bratr vlk Michelle Paver

Tuto sérii jsem četla kdysi dávno ještě jako dítě a strašně jsem ji měla ráda. A už je mi jasné proč. Příběh je poutavý, zajímavý a svým prostředím originální. Jen škoda té trošku uspěchané finální "bitvy", řekněme.

06.10.2020 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Kotleta má dost svérázný surový styl, který mě osobně bohužel nikdy moc nesedl, ale i přesto jsem si knihu užila mnohem víc, než jsem čekala. Bylo to akční, rychlé, vtipné, celkem přímočaré a mělo to švih.

17.09.2020 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Pěkný doplněk k původní sérii o Willovi a jeho dobrodružstvích. Je těžké si ho představovat již jako dospělého muže!

13.09.2020 4 z 5

Císař Nihon-Džinu Císař Nihon-Džinu John Flanagan

Dobré zakončení série... teoreticky zakončení. U jiných sérií by zde bylo nějaké velké finále, nějaká událost, která by to celé zakončila, ale tenhle díl končí, jako kdyby dál mohla pokračovat. Mám z toho takové zvláštní pocity.

23.08.2020 4 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Tohle mě bohužel moc nebavilo. První povídky mě málem odradily v pokračování. Zajímavější bylo až pár posledních, hlavně ty s Urianem. Nesedl mi styl autorky. A ne, vulgarsimy a fakt, že se v jednom kuse píchá nebo o tom aspoň mluví, mi nevadilo. To spíš způsob vyprávění mi nepadl do noty.

17.08.2020 3 z 5

Na ostří špičáku Na ostří špičáku Chloe Neill

Nejdřív jsem se obávala, že to bude zatím nejslabší díl, protože se opět začala řešit Celina, ale ten konec... Bože můj, ten mě zničil. Jak to teď vůbec může pokračovat? Po tom, co se stalo? No... asi si jdu rovnou pro další díl.

06.08.2020 4 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

Zábavné a příjemné počteníčko. Není to něco, co by vás vysloveně nepustilo, spíš taková pohodovka, ale pokud máte rádi knihy, kde se v jednom kuse hlavní postavy pošťuchují, tahle je ta pravá.

29.07.2020 4 z 5

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

Další skvělá Mercy, u níž se nepřestanete smát. Ano, ty konce vždy tak nějak... vyprchají, ale i tak je to skvělá série. Mercyin humor stojí za to. A hlavně je to s každým dílem něco nového. Nějaký nový nepřítel, nové tajemství a intriky.

29.07.2020 4 z 5

Hvězdná kniha 3: Tvář vládce stínu Hvězdná kniha 3: Tvář vládce stínu Erik L´Homme

Příjemné a celkem rozumné zakončení triologie. Je to pro děti, tak se hold jistá naivita a odmávnutí některých věcí pár slovy musí tolerovat.

19.07.2020 4 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Něco tomu chybělo. Jako kdyby to napětí nebylo opravdové. Typická Briggs, frk frk a je hotovo a hlavního záporáka jsem odhadla, ale přesto... něco chybělo. Ale četlo se to rychle a nasmála jsem se, takže pořád dobrý. Třeba jsem prostě jen neměla tu správnou náladu.

17.07.2020 4 z 5

Sherwood Sherwood Meagan Spooner

Z této knihy mám rozporuplné pocity! Příběh byl dobrý a poutavý, i když některé náhody se děly tak, až nebyly moc uvěřitelné. Zároveň si však místy tak zvláštně odporoval. To se však mohlo stát překladem a korekturou, protože ta knize rozhodně chyběla. Překlepů a chyb si většinou moc nevšímám, ale tady asi řádil šotek. Hádám, že na poslední korektury prostě nebyl před vydáním čas. To je bohužel nemoc dnešní doby.

Další věc je, a to je a není chyba autorky, že mě ten příběh rozbrečel hned na začátku. Robin je mrtvý! Jak mám číst něco, kde je Robin mrtvý? Věděla jsem, že se to nemůže stát, ale tak nějak jsem přesto pořád doufala, že se nějak vrátí. Že zpráva o jeho smrti nebyla pravdivá, že mu nějaký saracén zachránil život... Co naplat. Legenda o Robinu Hoodovi je moje srdcovka. Jak si mám užít knihu, kde je moje srdce zničené hned na začátku?

Ale když od toho odhlédnu a zaměřím se čistě na knihu a Robina vytěsním.... tak jo, bylo to příjemné čtení.

11.07.2020 4 z 5

Darth Bane: Pravidlo dvou Darth Bane: Pravidlo dvou Drew Karpyshyn

Rozhodně zajímavější než jednička a za ten konec jsem ochotná dát i čtyři hvězdičky. Pořád jsem sice občas přeskakovala nekonečné popisné části, ale rozhodně to bylo mnohem lepší. Výcvik Zannah a její rozvoj a vztah s jejím mistrem Banem byl rozhodně zajímavější, než Banův růst v jedničce. A samotné ty intriky, to pozadí, kdy Bane buduje semínka pro budoucí události, to stálo za to. Jen škoda, že až na těch pár slov v jedničce jsem se nedozvěděla více o Revanovi.

09.07.2020 4 z 5

Hvězdná kniha 2: Pán Sha Hvězdná kniha 2: Pán Sha Erik L´Homme

Druhý díl mi připomněl, proč jsem jako dítě měla tuhle sérii ráda. Oproti jedničce, kde se parta dětí bez pořádného důvodu bezhlavě vydá za dobrodružstvím, a kde se věci dějí, jak se autorovi zrovna hodilo, tady už věci dávají větší smysl a kniha se čte mnohem lépe. A to navzdory tomu, že se v ní zas tak moc zásadních věcí neděje. Byla zde pouze jedna pochybná situace a ta už se dala skousnout. I překlepy zmizely.

08.07.2020 4 z 5

Hvězdná kniha: Mistr Kadehar Hvězdná kniha: Mistr Kadehar Erik L´Homme

Kniha trochu působí, jako kdyby jí psalo dítě, které moc neřeší, jestli ty věci, co se dějí, mají nějaký důvod. Moc mi nesedl styl. A co teprve ty překlepy! Normálně je neřeším, ale tady jich bylo strašně moc.
Pro mě to byl re-reading (možná už třetí či čtvrtý) po strašně dlouhé době. Na základce to byla má oblíbená kniha, nyní pro dospělého už jen slabší úsměvná vzpomínková oddechovka.

29.06.2020 3 z 5