ajasin ajasin komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Popsaný kousek života jedné mladé ženy, která nějak neví co chce. Neví co se sebou, ani se svým životem. Mě příběh bavil. Různých životních eskapád, nad kterými člověk kroutí hlavou, jsem už zažila, vyposlechla i sledovala dost na to, aby mi kniha přišla celkem věrohodná.

10.02.2020 5 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Karel Čapek

Pan Čapek podnikl tuto cestu před víc jak osmdesáti lety. Já ji podniknu za pár dní a pravda, nepojedu tak daleko.
Rozepisovat se tu o páně Čapkově neskutečné slovní zásobě by nejspíš bylo házením hrachu na zeď. Narazila jsem i na několik slov, která jsem nikdy neslyšela a netušila, co znamenají. Ale co já, dokonce ani Google a to je opravdu na pováženou. Na druhou stranu je pravda, že autorovy mistrné mnohoslovné popisy mě občas donutily k zívání. A zase bylo i pár vtipných momentů v knize uvedených, které z národní ikony udělaly normálního člověka.
Četla jsem elektronickou verzi, která neobsahovala ilustrace. Musím si ještě půjčit v knihovně papírovou a znovu prolistovat. Bez ilustrací je to takové neúplné.

20.06.2019 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Opravdu dobrá kniha. Jeden až pocítí touhu jet se někdy do těch popisovaných, nehostinných končin podívat. Tohle prostě nejsou jen obyčejné detektivky.

10.08.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Dobrý příběh. Zatraceně dobrý. Zpočátku jsem měla trochu obavy z podobnosti se Zoufalými manželkami, ale ty se naštěstí během chvilky vytratily. Kniha řeší ožehavá témata a zajímavě rozkrývá pocity a myšlenky jednotlivých postav.

24.01.2018 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Čtivá knížka řešící vztahy manželské, partnerské, sourozenecké, kolegiální a asi i všechny ostatní. Ráda jsem se ve vedlejší linii opět setkala s Terezou z Pandy. Ale vždy po dočtení autorčiných knížek mám zvláštní pocit. Něčím mě lehce iritují a já nemám potuchy, čím přesně. Příliš mnoho náhod? Nevysvětlení pár maličkostí? Občas nějaká nelogičnost? Jsme s autorkou každá na trochu jiné vlně myšlení? Nevím. Možná s další knížkou na to přijdu.

28.09.2021 3 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Další skvělá návštěva ve vesničce Three Pines. I když tentokrát jsme do vesničky pouze dojížděli.

12.05.2021 5 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Pan autor si zde, ve svých povídkách, bere na paškál v podstatě všechno a všechny. Nenapadá mne jediný literární žánr, který by zůstal ušetřen. Povídky jsou trefné, někdy více, někdy méně vtipné. A některé nečekaně aktuální, na knihu, která vyšla poprvé před více jak sto lety.

03.02.2021 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Ve svém žánru jedna z top knih.

31.01.2021 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Příběh o mladé ženě, která se snaží splnit si své sny. Příjemně se čtoucí, předvídatelná, odpočinková kniha, u které jsem se asi pořád lehce přitrouble usmívala. Na zpestření nebyla špatná, ale zase si dám od tohoto žánru delší pauzu. 

18.05.2020 3 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Nadprůměrný a celkem originální thriller. Pro mě velice příjemné překvapení.

16.02.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Klasické odpočinkové čtení na jaké jsme u autora zvyklí. Kdo si jeho knihy oblíbil bude opět spokojen.

18.12.2019 4 z 5

Z lásky k Praze Z lásky k Praze Gene Deitch

Gene Deitch je člověk, o kterém jsem nikdy dříve neslyšela, a který mi svou knihou a svými vzpomínkami shrnul historii posledních 60-ti let mé rodné země jako málokdo. Spravedlivě posuzuje jak zápory, tak i klady tehdejšího východního a západního bloku a nešetří ani zahraniční politiku svých rodných Spojených států. Je znát, že pan Geitch má jasné názory, za kterými si stojí. Z jeho knihy čiší upřímnost, skromnost a nadhled. Moc hezky napsaná, čtivá a zajímavá kniha. Doporučuji.

02.12.2019 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Byť jsem ke knize přistupovala s obavami, líbila se mi. Cheryl dle mého názoru měla při treku víc štěstí než rozumu, ale pokud něco takového člověk nakonec dokáže, určitě mu to vlije do žil spoustu energie, síly a motivace k další pouti životem.

26.04.2019 5 z 5

Brilantní. Co napsat víc?

26.03.2018 5 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Skvěle propracované jednotlivé postavy a všechny profese potřebné k provozu letiště i když se jedná o výlet do historie staré padesát let. Kniha obsahuje vše, co by dobrý román měl mít.

21.02.2018 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Niterná zpověď o tom, co se honí hlavou většině žen.
Tahle kniha by se měla hodnotit nadvakrát. Vzhled knihy a její provedení je prostě super. Nápadité, neotřelé. Nádherné ilustrace.
A obsah? Ten je vlastně také hodně dobrý. Kniha mi připadá stejná jako její autorka. Nádherně a s vkusem oblečená a přitom svá a na nic si nehrající.

10.01.2018 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Super. Petra Stehlíková ví jak skončit, aby si na sebe opět upletla pomyslný bič. Kdy bude další díl? :-)

02.06.2021 4 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Emil Zátopek – člověk, který tak rád běhal, až se v tom stal nejlepším. Poslouchala jsem audio, které je na rozdíl od knihy obohaceno rozhlasovými záznamy. Jak z rozhovorů s panem Zátopkem a jeho manželkou, tak i archivními komentáři ze závodů.

12.05.2021 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Romantika se vším všudy. Občas se mi vědoucně nadzvedlo obočí. Po třetině mi bylo jasno jak to vše skončí. A i když se rozhodně nemohu pokládat za znalce, řekla bych, že je to jeden z lepších příběhů svého žánru.

23.06.2020 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Moje konzervativní já bylo zpočátku mírně iritováno, ale ve chvíli, kdy se začalo trochu orientovat v ději a došlo k prvnímu zvratu situace, se zachvělo v základech. Hodnocení nedávám za příběh. Ten byl celkem banální. Dávám ho za zpracování, za nápad a za odvahu zkusit něco nového. A nakonec i za odvahu, jak se říká, jít s vlastní kůží na trh. To já oceňuji vždy.

01.07.2019 5 z 5