Aki12 Aki12 komentáře u knih

Velká darebácká kniha Barta Simpsona Velká darebácká kniha Barta Simpsona Matt Groening

Své fanoušky si to jistě najde, ale mě tyhle díly moc nezaujaly. Bartovská série je prostě nudná. Z rodiny Simpsonů, by si vlastní sešity zasloužily jistě jiní, třeba Marge nebo Homer.

18.01.2019 2 z 5

Velká kniha Barta Simpsona Velká kniha Barta Simpsona Matt Groening

Mám Simpsony rád, ale ne jejich komiksovou podobu. Ačkoli se autoři snaží násilně vyvolat nějaký ten vtip, většinou se to nepovede a vy jenom nevěřícně zíráte, jak tohle mohl někdo napsat.

18.01.2019 2 z 5

Ultimate Spider-Man: Smrt Spider-Mana Ultimate Spider-Man: Smrt Spider-Mana Brian Michael Bendis

Za Spider-Manovu smrt nemůže Norman Osborn, ale mozková mrtvice scénáristy. Díky několika sešitům, předcházejícím v téhle knize samotnému grand finále, je jasně vidět, jak nudná celá ultimátní série byla. Na posledních pár stran pak dojde k tomu hlavnímu. Akce se slušně rozjede a emoce naberou na obrátkách. Jenže celé to shazuje nelogické skoky v příběhu.

18.01.2019 3 z 5

Star-Lord Star-Lord Chris Claremont

I když jsem první komiks bral s rezervou, protože jsem si říkal, že je dost starý, přesto mě nebavil. Dlouho se táhl a příběh je i na tu dobu mnohem více naivní a mnohem ukecanější, než jiné komiksy v té dobře.
Druhá barevná část se vůbec neposunula a příběh byl znova ukecaný a znova naivní. I přes postavy, které mám tak rád (Rocket, Peter, Groot) mě kniha zklamala ve všech možných formách.

18.01.2019 1 z 5

Wolverine Wolverine Len Wein

Nejmocnější hrdinové Marvelu 3: Wolverine" je možná nejlepším představením Wolverina. V prvním komiksu bylo úsměvné sledovat první krůčky Wolverina vedle již tehdy známého Hulka.
Největším tahákem tohoto komiksu je příběh "Hon na Mystique". Zápletka je příjemně zajímavá a kresba je perfektní. Pokud přehlédnete, že příběh je vcelku prostý, bude se vám komiks líbit. Koupí tohoto NHM rozhodně nebudete zklamaní.

11.01.2019 4 z 5

Vratné lahve Vratné lahve Zdeněk Svěrák

Vratné láhve přinášejí milý a vřelý příběh na téma věčně neposedného mužského srdce, kterému už jaksi zbytek těla nestačí. Nabízejí zábavný, výtečně napsaný a poutavě podaný sled historek, z nichž jen málo působí za vlasy přitaženě. Kniha je tak skvělá, že se bude líbit nejenom důchodcům, ale i těm z nás, kteří se důchodu v naší zemi asi nikdy nedočkají.

06.01.2019 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Příjemné oddychové čtení "typického svěrákovského" humoru. Víc snad dodat nejde.

21.09.2018 4 z 5

Povolání žebrák Povolání žebrák Jean-Louis Debré

Ze začátku se mi kniha četla skvěle, všechno šlo popořadě, takže nebylo moc těžké se v knize zorientovat. Ale ke konci už to tak skvělé nebylo. I přesto zůstává kniha chytlavá a hlavně zajímavá.
Na závěr dodat, že po přečtení jsem se rozhodl, sem tam nějakému tomu žebrákovi tu pětikačku dát.

21.09.2018 2 z 5

Nepřítel v mé mysli Nepřítel v mé mysli Jill Hathaway

Příběh je opět velmi čtivý, napínavý a plný nečekaných zvratů. A stejně jako u prvního dílu vás okamžitě vtáhne do děje. Na rozdíl od prvního dílu, je na závěru kladen důraz, tudíž vás finále nadchne.
Kniha je určena spíše milovníkům žánru Young Adult.
Před začátkem čtení, doporučuji přečíst první díl, aby vám zbytečně neunikaly nějaké souvislosti a zbytečně jste si po celou dobu knihy nekladli otázky.

21.09.2018 4 z 5

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Kniha je od začátku do konce čtivě napsaná, čemuž jistě napomáhají i velká písmenka a hlavně kvalitní překlad. Příběh byl zajímavý. Ale po detektivní stránce zcela nelogický.

21.09.2018 3 z 5

Trik Trik Emanuel Bergmann

Jak píše sám autor, tento román je dojímavý a zároveň usměvavý. Tohle všechno kniha dokonale splnila! Kniha je psána zajímavým stylem (jedna kapitola je z pohledu Mošeho a druhá z pohledu Maxe). Příběh je skvěle napsaný a vůbec se netáhne. I tak si myslím, že kniha zaujme jenom některé čtenáře, zvlášť ty, kteří ještě neztratili iluze.
Ps. Kniha by si zasloužila lepší obálku, protože tahle vůbec nezaujme, a také se netýká tématu knihy.

17.07.2018 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Arthurův styl a celkově Sherlock se mi strašně líbí, ale tohle mě zklamalo. Vraha jsem objevil už ve čtvrté kapitole. Kvůli tomu se mi děj strašně protáhl. V jedné části jsem si dokonce říkal, proč má Sherlock s Watsonem takovou trpělivost, když tady to bylo jasné jako facka!
Za mě, jeden z nejslabších Doylových příběhů!

17.07.2018 3 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Hodinová věž si i potřetí zachovala svou kvalitu. Kniha opět nadchne svým fantastickým světem plným napětí, přátelství, intrik, nástrah, ale hlavně hrátek s časem. Celkový svět, který autorka vymyslela je fantastický a i přesto, že by onen nápad mohl být mnohem lépe využit, stále stojí kniha za přečtení.

10.03.2018 4 z 5

Wolverine Wolverine Frank Miller

Nejdříve začnu těmi mínusy. Komiks je trochu ukecanější, než by musel být, ale na to by se dalo zvyknout. To, že je tam spousty stránek navíc, to je u Marvelu normální. Ale to, že veškeré akční scény se objeví na konci, a že jsou jenom na 3 stránky, to mě docela zklamalo.
Jako plusy můžeme považovat Millerovu kresbu, která se mi překvapivě líbila, hlavně při akci. Příběh je pro mě také velmi kladně hodnocený za svou originalitu a za skvělý nápad, přenést Wolverina do Japonska. Také se mi líbilo, že nemusíte číst ani znát Wolverine a přesto vám po celou dobu nebude nic unikat, protože u některých UKK se přímo vyžaduje znalost minulých komiksů.
I přesto všechno hodnotím komiks kladně a myslím, že stojí za to si ho přečíst.

22.02.2018 4 z 5

Ošidné ne-pravdy - Proč bezhlavé kuře běhá a další šílené věci, které prostě musíte vědět Ošidné ne-pravdy - Proč bezhlavé kuře běhá a další šílené věci, které prostě musíte vědět Michael Cox

Velice zajímavá kniha, která mě docela i pobavila. Kniha vám v některých částech otevře obzory a hlavně vám vysvětlí, že věda a celkově i získávání nových znalostí, lze i zábavnou formou!

22.02.2018 2 z 5

Thor Thor Jack Kirby

Kniha na začátku nabídne retro příběh, který byl celkem fajn.
Ovšem to hlavní nastává příběhem RAGNARÖK, který byl po celou dobu naprosto dokonale nakreslený! Příběh, i když byl pěkný, měl občas díry a člověk si řekne zda tam nechybí stránka. Epické scény z bitevních polí, kde je dobojováno jsou super, ale naopak ty kde se bojuje jsou příliš strohé. Za mě se zbytečně velká část knihy věnuje metafyzičnu na úkor mlácení kladivem.

09.02.2018 3 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Zápletka a rozuzlení je výborná a o příběhu se to říci dá také. Přesto se zde objeví i pár chvil, kdy se začnete nudit a spíše se těšíte na objevení vraha, kterého jsem překvapivěl uhádl :).

05.01.2018 3 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Jako obvykle se knížka četla perfektně a svůj podíl na tom nemají pouze velká písmenka, ale také to, že je kniha zkrátka čtivá a skvěle napsaná. Kniha byla (zatím) nejlepší ze všech z této série. Nejvíc se mi líbila cesta labyrintem, celkový děj knihy, závěrečná bitva a hlavně množství nečekaných zvratů, zrady a nejistota ohledně loajality postav.

03.12.2017 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Třetí díl mi v konečném výsledku přišel trošičku slabší než předchozí dva díly, ale pořád jsem z něho nadšený. Knížka je psána velmi čtivě, chvílemi jsem se nedokázal odtrhnout. Občas se dalo předpokládat, k čemu dojde, autor by mohl vynechat věštbu od Orákula, protože to prozradí celý děj knihy, ale i tak se objevila různá překvapení a nečekané zvraty.
Jenom doufám, že příští díl, bude ještě lepší!

12.11.2017 3 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

A je to tady! Sherlock se nám vrátil, a vypadá to, že je ve větší RÁŽI, než předtím! Kniha je velmi čtivá a má spousty napínavých, ale i zajímavých příběhů, které jsou dělené na TY lepší a na TY horší. V závěru si myslím, že ani jedna není tak špatná, aby se nedala přečíst.

29.09.2017 4 z 5