Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

První kniha, kterou jsem od autora četla a byla jsem nadšená. Předchozí příběhy znám z filmů a tak jsem si řekla, že zkusím i knihy a super. Příběh je napínavý a čtivý. Hodně zajímavý závěr. Zde jsem byla zvědavá, jak autor vybruslí z dané problematiky a překvapil. Určitě si ráda přečtu i další díly.

14.09.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Jako detektivku bych knihu rozhodně nenazvala, ale jako čtivý román určitě. Zajímavým způsobem je zde ukázán pohled na život několika rodin i jednotlivců. Kladně hodnotím humor autorky, která vtipně dovedla situace dokreslit o (ruku na srdce) reálné myšlenkové pochody, které pobavily. Je zde hezky ukázáno co udělá jedno špatné rozhodnutí a co vše to může ovlivnit. Trochu mě rozladilo zakončení, kdy jsem moc nevěděla co si z něj vybrat, ale to je celkem malý detail. Na letní čtení ideální a rozhodně stokrát lepší než Bábovky.

27.08.2018 4 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Kniha se mi líbila, ale autor z příběhu mohl dostat víc. Krásně záhadný příběh, kdy jsem se těšila na rozluštěný byl pro mě hodně useknutý a moc rychle zakončený. Ke konci jsou všichni proti všem a zasloužilo by si bližší vysvtlení. Jinak pohodové čtení jako vždy.

19.08.2018 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Hodně dobré čtení. Vtáhne do děje tak, že stránky nestačíte otáčet. Škoda, že pachatele známe tak dlouho.. ale na napětí to nic neměnilo. Konečně se trochu vystříbřila Eričina situace a těším se na další díl. Zakončení jsem se bála, že bude trochu klišé, ale naštěstí z toho autor vybruslil.

10.08.2018 5 z 5

Ze začátku mě kniha nijak nenadchla a spíš mě děsily návody pro děti, ale postupem stránek nabere na zajímavosti a celkem přinese i dost nových informací o světě HP. Pro Pettermaniaka určitě potřebné :)

07.08.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Ze začátku krásně čtivý příběh. Těšila jsem se na skvělou detektivku. Poté co se diletant najednou stane expertem na oddělení a zvrátí se celý příběh do nereálné roviny, mě kniha přestala bavit a spíš jsem čekala, co za absurditu ještě autor vyplodí. Škoda, za mě nic moc.

01.08.2018 3 z 5

Nervy Nervy Dick Francis (p)

Správná starší detektivka s hlavním klaďasem sympaťákem, ale ten závěr. Super, že vše vzal do svých rukou, ale na mě moc happy ending. Jinak čtení pěkné.

01.08.2018 4 z 5

Krásný nadpřirozený příběh o prokletí, protkaný kouzly a tajemstvím. Je vidět, že autorka má velkou fantazii. Těším se na další díly, jak bude Morigan růst a jak dopadne její příběh v Divinské společnsoti.

16.07.2018 5 z 5

Otrávený pohár / Smrt mučednice Otrávený pohár / Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

Další pohodové čtení od skvělého autora. Detektivní příběhy dávné doby se mi vždy líbí. Trochu škoda, že jak je čtu často, ať už pán z Dobronína nebo Oldřich z Chlumu mi přijdou skoro totožní. Ale i tak se vždy těším na další a další příběh.

12.07.2018 4 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Tuhle knihu ne. Dočtena se sebezapřením a konec je jak z červené knihovny. Hodně nerealistické. Popsaná situace a politické zvraty mě bavily, ale děj přeskakoval z několika postav mezi sebou a celý akt vyšetřování vraždy prezidentovi manželky přechází do pozadí a řeší se, že stále někdo utíká od ničeho k ničemu. Kniha je bez větší možnosti danou situaci pročíst a víc se vcítit, autor mohl malinko víc rozvést některé pasáže místo nesmyslného popisování na 40 stran přepadení, které je pro děj absolutně o ničem. Olsena mám hodně ráda, ale tento žánr mu nesedl...

10.07.2018 2 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Kniha mi z 2/3 připadala jako přepsaný první díl. zase pár, který se prvně nemůže vystát a zahoří neutuchající láskou. Nicméně závěr je natolik překvapující, že tento detail ráda odpustím a už se teď těším na poslední díl, kde se dozvíme rozuzlení. Autoři mají neskutečný smysl pro napínavé zakončení.

02.07.2018 4 z 5

Kniha ve mně vyvolávala rozporuplné názory. Historická část mě nebavila, ani ne tak, že období válek, reforem a převratů mě nebavilo nikdy, ale je to spíše vše stejně napsané podle jedné šablony. Současnost Alana a jeho výletu z okna byla místy hodně vtipná a tam jsem se těšila jak vše dopadne. Celkově je to nenáročné čtení, někdy s vyumělkovaným humorem vytvořeným na základě použití sprostých slov, kdy nás mají rozesmát. Ale líbilo se mi pěkné zakončení. Do dalších autorových knih se mi moc nechce, ale asi bych jim dala šanci.

27.06.2018 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Série se mi celkově líbila. Asi bych z ní neomdlívala, ale čtení to bylo pěkné. Co se týká posledního dílu, tak mě zklamalo celkem rychlé zakončení. Celý díl se točí kolem střetu s Volturiovi a nakonec takové nijaké. Ale konec dobrý, všechno dobré. Jacob mi bude scházet, jediný mi přišel s nadhledem :)

22.06.2018 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Jako vše s HP se mi příběhy líbily, krásně doplňují celou sérii. Jediná škoda je, že je jich tak málo :)

13.06.2018 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Nikdy nedávám na ozn. Bestseller. Od knihy jsem vlastně nic nečekala. Dostala se mi do ruky a rychle jsem se začetla. Děj odloženého nevyřešeného případu se mi moc líbil. Ztracené dívky, novinářka s reálným uvažováním a možnostmi. Do ¾ knihy to bylo naprosto ok, chtěla jsem vědět, co bude dál a příběh se zajímavě hýbal. V závěru, kdy je Nora uvězněná a jako každá uvězněná si zvrtne kotník, odbelhá se, podomácku vyrábí Molotovy, kickboxem srazí všechny nepřátele a podaří se jí skokem z okna utéct za hodně groteskních okolností mě závěr maličko zklamal. Kniha má hezký happyend. Na přečtení určitě ano, ale v knihovně bych ji mít nemusela.

04.06.2018 3 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Zakončení této série se mi líbilo, byl to takový „zazvonil zvonec a pohádky je konec“. Ač chvílemi smutný příběh celá série mě bavila a život Martina mě zajímal. Trochu mě zarazilo na konci, co teď budu číst, proč už je konec? Poslední díl mi celkově přišel ale i uspěchaný. Některé dekády se odehrávali hodně rychle a autor posunuje čas hned několikrát. Jeho putování s Johankou a jejich „spojený“ život je hodně useklý. Část v Egyptě je trochu jako fantasy…neuvěřitelné štěstí a hodně neuvěřitelné, že by ze všeho takto vyvázl. Ale autorovi jsem to odpustila. Nakonec ukápla i slzička.

30.05.2018 4 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Neřekla bych, že mě kniha bavila jako ostatní, ale určitě stojí za přečtení. Je v ní kus pravdy o lidech i jejich smýšlení podané velmi originálním způsobem. Tento díl dává také hodně možností pro čtenáře "domyslete si". Určitě hodnotím kladně, ale v sérii mám zatím jiné favority. Za plus považuji draky, už v tak kouzelném světě.

25.05.2018 4 z 5

Pro někoho, kdo pracuje nebo pracoval s lidmi je to neskutečný přepis reality. Skvěle napsané, jen je škoda, že je jich tak málo, protože zákazník je nevyčerpatelná studnice hlášek. Některé hodně pobavily, jako - chci knihu Dívka, která kopla do vosy a hvízdla... mě rozsekala :D.

24.05.2018 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Pokračování ságy se mi líbilo, ale už mi to přijde zde malinko natahované a takové zbytečně až ukňourané. Ze začátku mi Bella přišla sice nešikovná, ale rozhodná. Ale teď je to takové nerozhodné stvoření co neví co chce. Edvard se malinko uklidnil se svým panovačným jednáním. Příběh s novorozenými mohl být trochu rozepsán, bavily mě příběhy o historii jak vlků, tak upírů.

15.05.2018 3 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Pro mě osobně zatím nejslabší díl. Nečetl se špatně i obdivuji autorovi znalosti historie a jak je bravůrně vtipně zapasoval do děje, ale příběh mi přišel úplně mimo klasickou Zeměplochu. Jako bych četla úplně něco jiného. Přišlo mi zde hodně zbytečných informací, které neměli pozdější využití. Uvidíme, těším se i přesto na další díl.

11.05.2018 3 z 5