alexvera alexvera komentáře u knih

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

zatím asi nejlepší díl ... no jo, všichni jsou pěkně pohromadě v minulosti, Bree a Roger jsou skvělí :D

31.08.2015 5 z 5

Velký objev Huga Cabreta Velký objev Huga Cabreta Brian Selznick

Krásný příběh zdobený překrásnými ilustracemi. Nejsem cílová věková skupina, ale příběh se mi velice líbil. Byla to krásná hodinka čtení.

12.08.2015 4 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Tolik chyb a tak skvělá kniha, škoda. Příběh se mi líbil, hlavně když se na scénu dostalo Parkerovo temné druhé já. Těším se na další díl.

15.04.2015 3 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Adams opět nezklamal. "Iluze počítače na psychiatrickém gauči začala opět blednout." a já se jdu pustit do dalšího dílu. :)

16.03.2015 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Kniha se mi moc líbila ... chvílemi jsem zápasila s tím, že se mi moc líbí film. Každopádně, je to krásná a odpočinková kniha, daleko lepší než její filmové zpracování. Hvězdy mi bylo krapet líto, přeci jen kdyby vás někdo sestřelil z oblohy a pak vás vláčel jakožto dárek nějaké slečince tak by nikdo asi nadšený nebyl. Zkrátka a dobře, někdy bych si ráda vyzkoušela chytat blesky ;)

14.02.2015 5 z 5

Podivuhodná a krásná knížka :)
Líbila se mi její jemná atmosféra a provoněná pekárna .. ale také Ava a ostatní postavy. Ráda si ji přečtu znova.

06.02.2015 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Naomi na útěku od oltáře zakotví v městečku Knockemout, aby pomohla své sestře aka zlému dvojčeti. Ta se ale nezměnila a tak Naomi zbude pár kousků oblečení, neteř o které nevěděla že má a atraktivní Knox. Je ale bez bydlení, práce i mobilního telefonu - tady na pomoc přispěchá vousatý krasavec.

Knox se Naomi postará o bydlení, práci i nákupy. S Waylay se stěhují do malé roztomilé chaloupky poblíž jeho babičky. Naomi začne chodit do práce a stará se, aby její neteř měla vše co potřebuje. Na přetřes se dostává svěření malé holčičky do péče a strašák jménem sociální pracovnice.

Líbilo se mi vykreslení maloměstské komunity i to, jak příběh Knoxe a Naomi ve finále dopadl. Také oceňuji, že Tina dostala to co si zasloužila. Její příběhovou část bych klidně vynechala..

Trošku se obávám že je to chyba překladu, ale Knox chvilkami mluvil jako hotentot. Abych ale nebyla negativní, miluju tu chemii co mezi sebou s Naomi mají. Vyřešení zápletky s Tinou i happy end hlavního páru byl naprosto skvělý.

15.09.2024 4 z 5

Zakázané uvolnění Zakázané uvolnění Bal Khabra

Pokud se Vám líbilo "Na ledě" a nemohli jste se dočkat další skvělé hokejové romance, je tu "Zakázané uvolnění"!
A cože tu dostaneme? Naprosto neodolatelné hlavní hrdiny - Summer a Aidena. Hate to love romaci, univerzitní prostředí, hokej a spoustu žhavých scén!

Summer je kvůli výzkumu nucena trávit čas s kapitánem hokejového mužstva Aidenem a to i přesto, že nesnáší hokejisty. Pochopitelně ale ledy roztají a hádejte co?! Ono označení "Icebreaker 2.0" je tu opravdu na místě.

Nemůžu si pomoct, ale většinu knížky jsem se usmívala jak měsíček na hnoji a příběh i postavy si zamilovala! Aiden je totiž skvělý, kupuje Summer oblíbený čaj a pozor dokonce jejím vlasům dá olejový zábal, aby to nemusela dělat sama! Dostaneme i slušnou dávku dramatu ve formě kamaráda zmetka..

Vážně se nemůžu dočkat avizovaného pokračování "Spiral" které autorka naservíruje v únoru 2025! Pokud máte rádi hokejové romance - šup na tuhle!

24.08.2024 4 z 5

Na ledě Na ledě Hannah Grace

Jsem šťastná, že Icebreakera jsem přečetla dřív, než se český knižní svět zbláznil z toho, že tahle hokejová romance vyjde česky!
Každopádně se připravte na to, že kniha je silně návyková..

Anastasia je uprostřed přípravy na krasobruslařskou soutěž, když se jí do života připlete hokejový kapitán Nate. Okolnosti je přinutí, aby s spolu trénovali no a samo sebou to neskončí tak, že by se ti dva vídali jen na ledě..

Příběh je zlatý - ona je grumpy a on sunshine. Naplno s nimi prožijete všechno - přes spolubydlení, tréninky, průser v hokejovém týmu, nákup legín až po poslední kapitolu. Bez dávky dramatu by se to ovšem neobešlo.. O to se postará Aaron (Anastasiin krasobruslařský partner), ono roznášet o někom příšerně ošklivé drby není nikdy dobrý nápad. Každopádně je tu Nate, aby vyřešil i sebemenší problém, i když ho to dočasně stojí místo v týmu.
Díky onomu průseru se Anastasia nastěhuje ke svému hokejistovi a mají čas na společné tréninky, které je ještě víc sblíží..

"You're reading porn in public? You're disgraceful!"
- "Stop shouting. It's not porn. It's a romance book that happens to have little bit of sex in it."
"Anything you read, I'll do to you when we get home." -tohle byla táák moc zlatá část ..

Icebreaker je zkrátka super čtení, pokud jste kdysi četli sérii "Off Campus", máte rádi hokej nebo krasobruslení a zlaté hlavní i vedlejší postavy. Ne Aarone, tebe nemyslím. No a pokud se Vám bude na Maple Hills líbit, sáhněte po knize Wildfire..

28.04.2024 5 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa (p)

"Občas je důležité se v životě zastavit. Je to jen malá přestávka na dlouhé cestě životem."

Může knihkupectví změnit někomu život? Je to opravdu tak poklidné místo, kde na Vás v každém příběhu čeká nový kamarád?

"Neboj se mít někoho ráda. A když někoho budeš mít ráda, tak chci, abys ho měla ráda pořádně. I kdyby ti nakonec ublížil, nezavrhuj lásku úplně."

Takako se přes noc obrátí lovit vzhůru nohama. Její přítel jí oznámí že chystá svatbu s jinou dívkou. Takako dá v práci výpověď aby je nemusela potkávat a díky kouzelnému telefonátu se ocitne u strýčka Satorua. Ten vlastní knihkupectví ve vyhlášené tokijské čtvrti a své oblíbené neteři nabídne klidné útočiště.

"Přece nezáleží na tom, jestli se v knihách vyznáte, nebo ne. Já toho vlastně o knihách taky moc nevím. Důležitější je, když najdete třeba jen jednu knihu, která vás zasáhne."

Takako tuto ozdravnou příležitost zpočátku netouží využít a volný čas tráví hlavně spánkem. To se ovšem strýčkovi moc nelíbí a tak ji skamarádí s knihami. Ono taky když máte knihy doslova na každém kroku tak se jim těžko schovává.
Nachází tak množství knižních přátel a díky návštěvě speciální kavárny i ty lidské.
Když už si začnete říkat, jak příběh krásně plyne, bez velkých událostí, tak objeví tetička Momoko která od strýčka před lety odešla. Její příběh je hodně smutný..

"Knihkupectví Morisaki stojí na rohu rušné ulice s antikvariáty. Takový malý, starý, nenápadný obchůdek. Zákazníků do něj nechodí mnoho. Ti, které knihy nezajímají, jen projdou okolo."

Najde Takako nový smysl života? Jak dopadne Satoru a co se vlastně stalo Momoko? Vše zjistíte, když otevřete dveře do jednoho malého knihkupectví..

20.03.2024 5 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Vtipné a svižné čtení, pro fanoušky Bridgertonových..

Hlavní hrdinku Kitty potkáváme ve chvíli, kdy jí bylo zrušeno zasnoubení, věřitelé jí šlapou na paty, spoléhají na ni mladší sestry a ona se prostě odmítá vzdát. S jednou ze sester odjíždí za tetičkou do Londýna, kde se snaží najít zámožného manžela který by jí s dluhy pomohl. Právě totiž začíná plesová sezóna a potenciálních manželů bude jistě všude dostatek.
Díky mírnému vydírání si Kitty najde komplice v bratrovi první potencionální oběti a získává všemožné informace, které ji mají pomoci. Po spoustě večírků a společenských událostí dějem zamíchá mladší sestra Cecily, když neuváženě prchne do Skotska se svojí láskou.
Naštěstí na nás v této knize čeká šťastný konec.. A to hned na několik způsobů -vdaná tetička, zasnoubená Kitty a uhrazený dluh.

"A teď se mě zeptejte, jestli bych milovala vás, kdyby ta volba závisela jen na mě. Vzala, ale nejdřív vás musím informovat, že se mnou získáte i čtyři sestry, a moře, ne, celý oceán dluhů."

28.04.2023 5 z 5

V časech stínu V časech stínu Jan Dobšenský

Jsem nadšená. Miluju, když kniha začíná tím, že je vykládán příběh který se stal kdysi dávno (nebo poměrně nedávno jako u Jména Větru) a stejně je pro postavy v knize lákavé si jej poslechnout. Asi jako když si před Pánem prstenů přečtete Silmarillion - celé to najednou dává mnohem větší smysl a pak vás nepřekvapí zmínky o oněch událostech během samotného příběhu. Představení hlavních postav, jejich prostředí (opravdu krásně popsáno), blízkých lidí a nástin událostí které je všechny odvanou z jejich domovin je prostě skvělé. Autor se oproti prvnímu příběhu před pěti lety rozhodně hodně zlepšil, je poznat že toho má napsaného více. Těším se, kam nás Yorrânův příběh všechny zavane.

18.10.2020 5 z 5

Skřítek: Cesta do tmy Skřítek: Cesta do tmy Antti Leikas

Ujeté. Jediné slovo které knihu dokáže vystihnout. Příběh o skřítcích a autorovi je jednoduše ujetý, zábavný, napínavý a magický.

30.06.2020 4 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Konečně kniha u které nemusíte přemýšlet, jaké příběhy jsou podobné tomu, který zrovna čtěte. Originální, čtivé a navíc slovanská mytologie! Neskutečně moc se těším na další díl.

21.03.2020 5 z 5

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

Potřebuji další díl, takovéhle "otevřené" konce prostě nejsou fér.
Skvělé, poutavé čtení o začátku cesty jednoho z nedůležitějších hinduistických božstev - Šivy. Nemít alespoň zevrubnou znalost indické mytologie (díky Sahadža jógo a Legendo o Dagad Trikonu), tak bych měla z některých - pro české čtenáře - nezvyklých pojmů a jmen v hlavě pěkný chaos.
Shrnuto a podtrženo, těším se na další díly i novou Amishovu trilogii. Těm, co mají v pojmech a jménech chaos bych doporučila občasnou konzultaci se strýčkem googlem.

17.05.2018 5 z 5

Shannarův první král Shannarův první král Terry Brooks

Skvělý úvod do obsáhlé série Shannara. Rozhodně bych se netroufla pustit do Shannarova meče bez přečtení této knihy. Elfeíny jsou skvělý nápad.

06.05.2018 4 z 5

Osheimské kolo Osheimské kolo Mark Lawrence

Opět skvělá kniha, Mark prostě umí psát. Jale, budeš mi chybět ... Už se těším na Rudou sestru.

13.03.2018 5 z 5

Yorrân II.: Psanec / Údolím stínů Yorrân II.: Psanec / Údolím stínů Jan Dobšenský

Málokdy se stane, že druhý díl ságy překoná ten první. Psanci se Poutníka překonat podařilo. Postavy jsou vykreslenější a děj se začíná správně zamotávat .. nutně potřebuji další díl. :)

01.11.2017 5 z 5

Kouzelné království na prodej/prodáno! Kouzelné království na prodej/prodáno! Terry Brooks

Nezvyklé, hezké, barvité ... už se těším až si přečtu další díl. :)

30.09.2016 4 z 5

Yorrân I: Poutník Yorrân I: Poutník Jan Dobšenský

Velice obsáhlý a krásný fantasy příběh, který se nezaměřuje jen na jednu hlavní postavu ale hned na několik. Zatím můžu napsat jen to, že jsem knihu dnes dočetla a rozhodně nelituji investice do vydání v pevné "sběratelské" vazbě. Nezvyklý formát knihy mimo úžasného příběhu skrývá i několik krásných ilustrací a doprovodných map.

Dočteno již potřetí a kniha mě baví víc a víc. Stejně jako u Pána prstenů se spousta věcí vynořuje či dává pořádně smysl až po několikátém přečtení. Abrahila nelze jinak než milovat a já se jdu konečně vrhnout na druhou knihu.

10.03.2016 5 z 5