Alienn Alienn komentáře u knih

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

První setkání s tímto autorem a určitě nebylo poslední. Kniha mě vtáhla snad od první stránky a jsem ráda, že jsem jejím prostřednictvím mohla nakouknout do země, která je pro mě tak vzdálená a poodhalit mentalitu lidí, která je tak jiná. Autor je výborný vypravěč a už se těším na některou z dalších knih, určitě doporučuji.

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Naprosto perfektní zakončení a opět velmi podařené čtení. Jak já jsem ráda, že jsem se přes dceru k celé sérii dostala, samotnou by mě to asi nenapadlo a to by v tomto případě byla škoda.

08.07.2016 5 z 5

Had a hůl Had a hůl Barbara Wood

Autorku čtu moc ráda, její knihy hezky plynou, krásně si u nich odpočinu. A tak to bylo i u této, navzdory tomu, že příběh nebyl úplně můj šálek kávy a dokonce jsem jí odpustila i ten přeslazený konec :-)

08.07.2016 4 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Další kniha, kde jde spíše o sdělený příběh, než o literární počin. V tomto případě je to příběh opravdu drsný, až by člověk raději nevěřil, že se takové věci dějí.

08.07.2016 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Tahle knížka mě rozhodně nenechala v klidu. Vzhledem k věku hlavní postavy jsem vůbec nečekala, že mě takto dostane. Je to velmi čtivý psychologický thriller na zajímavé téma, doporučuji.

V lesích V lesích Tana French

Není to zrovna svižná detektivka, na mě místy až příliš popisná. Hlavní hrdina mi byl vyloženě nesympatický. Moc jsem nepochopila, proč je do děje zavlečeno dávné zmizení a je mu věnováno tolik času a prostoru. Váhala jsem jestli dát 3 nebo 4 *, ta jedna navíc je nakonec za postavu vyšetřovatelky a za Rosalind, kterou autorka vykreslila opravdu skvěle. Do dalších dílů se teď hned pouštět nebudu, ale už teď vím, že alespoň jeden ještě zkusím.

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Po knize Člověk Gabriel je laťka nastavená vysoko, ale ani tato kniha nezklamala. Moc se mi líbí styl autorky, její čeština. Příběhy jednotlivých postav na sebe poměrně hezky navazují, takže jsem neměla problém se v nich orientovat. A i přesto, že osudy postav nebyly lehké, vztahy spíše problémové a ženy mnohokrát opakovaly stejné chyby, tak pro mě to vše bylo uvěřitelné, protože takový život někdy prostě je. Určitě opět ráda sáhnu po další knize této autorky.

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Krásná kniha, která mi pootevřela smutnou historii, o které jsem toho mnoho nevěděla. Navzdory velmi těžkému tématu, jsou v knize krásné a dokonalé popisy míst a krajiny. Poetično, které je zde několikrát vytýkáno, mě nijak nerušilo. Jediné za co dávám dolů hvězdičku je to, že ač je kniha vyprávěna očima malé holčičky, myšlenky jsou místy tak hluboké, že podle mého názoru by jich dítě nebylo schopno.

22.05.2016 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Asi nejsem úplně cílová skupina, vlastně ani nevím, jak se ke mně kniha dostala. Moc se mi líbilo spojení s hudbou, ale jinak mi kniha příliš nedala a do dalšího dílu se nejspíš pouštět nebudu.

22.05.2016 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Další z knih na toto těžké a silné téma, kterou stojí za to si přečíst. Zase je to jiný pohled a jiný příběh, ale přesto tolik podobný těm ostatním a o to víc je z toho člověku smutno. Vždy velmi obdivuji odvahu, kterou v sobě někteří lidé v těch hrůzách dokázali nalézt.

22.05.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mé několikáté setkání s touto knihou, tentokrát v rámci čtení s dcerou. A opět to bylo krásné setkání, Malý princ se mi prostě neomrzí a věřím, že se k němu ještě několikrát vrátím.

22.05.2016 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Doporučuji nenechat se odradit začátkem a vytrvat. Já knihu málem odložila, ale jsem nakonec ráda, že jsem to neudělala. Rozhodně zajímavý námět popsat vždy jeden den každý rok. Některé pasáže se mi líbily více, některé méně, ale rozhodně musím vyzdvihnout to, jak byly popsané postavy, hlavně to, jak se v průběhu let mění a vyvíjejí. Příležitostně zkusím i film.

21.05.2016 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Protože jsem až moc realista, tak tento styl příběhů příliš nevyhledávám a u této knihy jsem zjistila, že je to možná škoda. Takže jsem popustila uzdu fantazii, knihu si maximálně užila a vlastně nemám, co vytknout. Všechno sedlo, ani jeden z dnů tam nebyl zbytečný a navíc a i konec přesně takový, jak jsem to sama cítila. Dopuručuji na chvíli se odpoutat od reality a přečíst si tuto krásnou knihu.

21.05.2016 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Vzhledem k tomu, že jsem od toho nečekala žádné náročné čtení a chtěla si u knížky odpočinout, tak zklamaná nejsem. Je to taková romantická pohádka a místy jsem se i pobavila.

21.05.2016 3 z 5

Zpěv velryb Zpěv velryb Wally Lamb

Ze začátku jsem z ní nějak nadšená nebyla, ale postupně se mi dostávala pod kůži. Hlavní hrdinka ve mně vyvolávala protichůdné pocity, místy jsem jí chápala a nebo mi jí bylo líto, na druhou stranu jsem nad ní občas kroutila hlavou a někdy bych jí zabila. Výborně napsaný psychologický román, mohu doporučit.

18.05.2016 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Temné kouty se mi líbily více než Zmizelá a byla jsem mnohem více zvědavá na rozuzlení. Jako thriller hodnotím knížku poměrně vysoko. Ale neodpustím si poznámku, několikrát mě při čtení napadlo, kde autorka bere inspiraci pro své postavy, protože tam prostě nikoho normálního nenajdete. Místy mi bylo z té spousty různě narušených jedinců až úzko.

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Po dočtení Dlouhých stínů jsem byla na knihu zvědavá. Navíc se mi autorka opravdu dobře čte, takže jsem si knihu vzala jako pohodové čtení, oddechovku a to se beze zbytku podařilo. Ačkoliv rodinné ságy nejsou úplně můj šálek kávy, tato mi sedla a moc se mi líbila.

24.04.2016 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Kniha se mi výborně četla už od první stránky. Líbil se mi příběh životů tří přátel, jen přiznávám, že nemám moc ráda, když jedno nedorozumění, nebo jedna nevysvětlená věc, tolik ovlivní životy všech. A pak to otěhotnění... já chápu, že to je v knize stěžejní, ale přesto je to tak málo uvěřitelné, že je takovéto zápletky až škoda. Nicméně se mi kniha líbila, přišla v pravou chvíli a doporučuji.

Myši Myši Gordon Reece

Skvěle napsané, perfektně vykreslené postavy, snadno uvěřitelné. Opravdu velmi čtivé psychologické drama s prvky thrilleru. Až je mi líto, že toho autor nenapsal více.

24.04.2016 4 z 5

Po této knize jsem sáhla ze studijních důvodů a také proto, že jde o skutečný příběh z pohledu speciálního pedagoga a takto jí také budu hodnotit, protože románem bych knihu nenazvala. Ve svém komentáři se nebudu zabývat příběhem Sheily, je to opravdu smutné, ale takových a podobných dětí je bohužel hodně. Zaujalo mě především, že ve třídě je tolik dětí s různými druhy postižení a s tak specifickými potřebami, jak autorka popisuje a celou tuto nesourodou třídu má na starosti spec.pedagog a jeden asistent, a to pominu, že ten je bez příslušného vzdělání. Nějak je pro mě málo uvěřitelné, že se to dá zvládnout tak, aby třída v klidu fungovala a navíc u dětí docházelo k pokrokům. Asi bych čekala více konkrétních příkladů v různých situacích a to i v případě začleňování Sheily, kdy mi vše přišlo poměrně rychlé na to jak problémově byla holčička vylíčena. Mám radost z dobrého konce, ale jinak jsem z knihy spíše zklamaná, čekala jsem víc.

24.04.2016 3 z 5