allyce allyce komentáře u knih

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Od Folleta jsem četla Pilíře země a Na věky věků, skvělé historické romány. Sněžná slepota má být nejspíš detektivka/thriller ze současnosti, který se ale hodně nepovedl. Což o to, čtivé to je, ale tím veškeré plus končí. Vlastně jedno plus by tu ještě bylo, párkrát jsem se zasmála nad popisovanými scénami, které byly tak nepravděpodobné, že si nic jiného než smích nezasloužily.

02.02.2018 1 z 5

A Jimmy šel za duhou A Jimmy šel za duhou Johannes Mario Simmel

J.M. Simmel je PAN spisovatel a znovu to dokazuje v této knize. Začátek knihy byl trochu složitější, ale pak už to byla velmi zajímavá jízda, na jejímž konci...... ale to si raději přečtěte sami.

01.02.2018 4 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Čtu si takhle v pohodě knihu o radostech a strastech čtyř malých kluků, jsem asi v půlce knihy, dojde ke zlomovému bodu a mně něco v hlavě sepne. Poklidná idyla je v tahu a já si uvědomím, že čtu knihu, podle které jsem viděla natočený film, po jehož zhlédnutí jsem si říkala, tohle už nikdy vidět nechci. Rychle jsem knihu zavřela s tím, že dál už číst nebudu, protože najednou mi paměť funguje a zcela jasně si pamatuji všechnu tu zhoubnou krutost a neskonalé zlo.

23.01.2018

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Co nemohu autorce upřít (po přečtení tří knih) je absolutní čtivost příběhů. V této knize mě nejvíce bavila ta část, která se odehrávala v prázdné osadě. Pak můj zájem mírně poklesl, ale konec byl překvapení. Shrnuto: 3 a půl hvězdy.

14.01.2018 4 z 5

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Podařená kniha. Čtivá, zajímavá zápletkou i hlavními postavami. Bavila jsem se a závěr mě překvapil. Doporučuji.

23.12.2017 4 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Průměrné oddychové čtení, které prošumělo mou hlavou takovou rychlostí, že po ní nezůstalo vůbec nic.

08.12.2017 3 z 5

Tajemství chrámové hory Tajemství chrámové hory Michael Byrnes

Fajn čtení, kdo má rád konspirační teorie, jistě si přijde na své. Kniha je psaná velmi čtivě, žádná hluchá místa a svým způsobem je příběh uvěřitelný. Což je, alespoň pro mě, v knize vždy to nejdůležitější.

07.11.2017 4 z 5

Horší už to nebude... Horší už to nebude... Iva Hlaváčková

Pohádka s názvem: Kterak jsem v padesáti k rozumu přišla. Dočteno opět s povzdechem: Achjo, to zas byl ztracený čas.

06.10.2017 2 z 5

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

Toto rozhodně nebyl thriller. Pro mne je tato kniha zamaskovaná červená knihovna. Dočteno s povzdechem: Achjo, to byla zase konina.

06.10.2017 2 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Kdyby měla kniha tak o 300 stránek méně, bylo by to 5 hvězd. Nemohu si pomoci, ale některé pasáže byly tak rozvleklé, že mě uspávaly.

06.10.2017 3 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Jak se píše níže - jiný King. Ano, je tady jiný, než jsme u něj zvyklí, ale rozhodně ne slabší.

26.09.2017 4 z 5

Bohové viny Bohové viny Michael Connelly

Zatím všechny knihy s advokátem Mickey Hallerem mě bavily. Mám ráda příběhy ze soudních síní, ale tentokrát jsem se mírně nudila.

07.09.2017 3 z 5

Podivná hra Podivná hra Zuzana Pospíšilová

Námět, který má velký potenciál. V autorčině podání nuda na entou.

20.06.2017 1 z 5

Chceš-li s mužem býti... musíš s ním i výti...? Chceš-li s mužem býti... musíš s ním i výti...? Alena Jakoubková

Úsměvné. Ne kniha, ale to, jaké knihy se také mohou vydávat. Nevěřila jsem, že autorka je již zralá dáma, myslela jsem si, že knihu napsala nějaká šestnáctiletá holka, která píše o vážném tématu, o kterém vůbec nic neví. Navíc ty nesrovnalosti v ději, styl psaní povrchní, postavy nezáživné, nevyzrálé.... Jedna hvězda za pěkný účes slečny na obálce :)

12.05.2017 1 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Opravdu hodně silný zážitek, který mi rozhodil spánek na několik nocí. Ta atmosféra byla tak sugestivní, že jsem přemýšlela, že knihu v zájmu mého duševního zdraví raději odložím. Ale nešlo to, přitahovala mě zpátky. Konec mě zklamal, kdyby příběh skončil v rovině "normálna", bylo by to dokonalé.

12.05.2017 4 z 5

Příběh jednoho manželství Příběh jednoho manželství Andrew Sean Greer

Je mi líto, ale také mně styl psaní nevyhovoval. Kdyby byl příběh psán jinou formou, byla by to fajn kniha. Takhle jsem ji sice přečetla, ale musela jsem se dost nutit.

13.04.2017 2 z 5

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

Zajímavé. Styl téměř holých vět nutí k rychlému čtení, pak mi to přijde nějaké divné, no aby ne, jsme u jiné ženy. Takže zpět a pěkně pomalu. A najednou to všechno dává smysl, i ty slova mezi řádky, nevyřčená, které docvaknou časem. Neodsuzovala bych autorku, jako spousta komentářů pode mnou, je svá, má svůj styl, který, chápu, nesedne každému. Mě to bavilo, bylo to uvěřitelné, smutné a hořké.

03.04.2017 3 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Přečetla jsem na jeden zátah, prostě nešlo přestat. Výborná kniha, děj má spád a nutí vás to číst dál a dál,

05.03.2017 5 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Mám ráda knihy, popisující děj v americké soudní síni, kde nic není nemožné. A advokát Haller je fakt sympaták ..

12.02.2017 4 z 5

Bludné kruhy Bludné kruhy Wally Lamb

Naprosto dokonalá kniha nejen o všech lidských emocích, o vzorcích chování, o životě, nemoci, smrti, lásce a naději, ale také o předcích a rodičích, které si nevybíráme. Kniha mě zaujala natolik, že byl problém ji odkládat a dopřát tělu spánek. Děkuji, pane Lambe!

22.01.2017 5 z 5