AnjaVCL AnjaVCL komentáře u knih

Majitelé klíčů Majitelé klíčů Milan Kundera

Tak toto bych chtěla vidět v reálu - ano, je to utopické, ale je hezké si to představovat. Přesto mi nic nebrání pobrukovat si trhlou písničku o "svlečně", která se mi zahnízdila v hlavě s vymyšlenou melodií.

EDIT 2020: Ono to bude! V Brně!

Žert Žert Milan Kundera

Nejspíš nejdějovější Kundera, který mne bavil o něco méně než ostatní knihy jako NLB nebo Nesmrtelnost, ale s odstupem jsem jej vzala více na milost. Ovšem musím přiznat, že věta "Optimismus je opium lidstva." mi uvízla v mysli a neváhám ji čas od času v žertu (Žertu?) použít.

15.10.2017 4 z 5

Tekutá láska Tekutá láska Zygmunt Bauman

Tak trefné... Jako celý Bauman. Je děsivé, kolik jevů ze svého okolí člověk během četby pozná. Otevře to čtenáři oči.

Tekutá modernita Tekutá modernita Zygmunt Bauman

Nesmírně inteligentní text neztrácející aktuálnost. Skvělé postřehy podané stravitelnou formou a s občasným příjemným vtipem. Kvůli Baumanovi jsem i jako přírodovědec ochotna vzít na milost sociologii. :)

Karla Klenotníka cesta na Korsiku Karla Klenotníka cesta na Korsiku Filip Topol

Ta atmosféra...! Ten jazyk...! Ta přirovnání...!

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Přinutilo mě to projít si Nové Město...

16.09.2017 5 z 5

Padesát pět měst: Katalog sídel, o kterých vyprávěl Marco Polo Kublaj Chánovi, sepsaný k poctě Calvinovi Padesát pět měst: Katalog sídel, o kterých vyprávěl Marco Polo Kublaj Chánovi, sepsaný k poctě Calvinovi Michal Ajvaz

Hezká knížečka. Samozřejmě navazovat na Calvina je úkol nelehký, do kterého snad ani neradno se vrhat. Výsledek ovšem považuji za obstojný, četbu jsem si rozhodně užila.

16.09.2017 4 z 5

Vražda v hotelu Intercontinental Vražda v hotelu Intercontinental Michal Ajvaz

Sympaticky blouznivé, typický ajvazovský svět Prahy plné magicko-realistických šíleností.

Lucemburská zahrada Lucemburská zahrada Michal Ajvaz

V rámci Ajvazových knih mne to bavilo méně, ale stále se jedná o kvalitní kousek.

16.09.2017 3 z 5