Anna195 Anna195 komentáře u knih

Horúca túžba Horúca túžba Linnea May

Konečne som sa mohla vrhnúť na pokračovanie série od autorky Linnea May. A musím podotknúť, že táto druhá časť ma bavila o čosi viac. Kniha sa veľmi rýchlo číta, keďže obsahuje krátke kapitoly. Ak ste čítali prvú časť tejto série (Prudká Rozkoš) asi viete, že nemôžete očakávať žiadnu romantiku a to platí aj pri tejto časti, pod názvom Horúca Túžba.

Príbeh obsahuje opäť nespočetné množstvo tvrdších intímnych scén, ktoré k tejto sérii jednoducho patria. A chápem, že nie všetkým môžu takéto scény vyhovovať, ale autorka sa s týmito scénami veľmi dobre vyhrala. Keďže je príbeh rozprávaný z oboch pohľadov, tak som mala možnosť pozrieť sa na vec očami hlavného hrdinu aj hrdinky. Obe hlavné postavy Ryan a Laura boli v celku zaujímavé postavy. Ryan bol muž, ktorý si zakladá vo svojom intímnom živote na pravidlách a tu zistíte aj to, čo všetko ho k tomu viedlo. Autorka mu vymyslela veľmi zaujímavú minulosť, len veľká škoda, že to všetko bolo rýchlo zhrnuté. Keby sa s jeho minulosťou este viac vyhrá príbeh by bol pre mňa ešte viac záživnejší. Laura bola v príbehu vykreslená ako sivá myška, no aj ona ukáže, čo sa v nej skutočne skrýva. Zápletka v tomto príbehu sa mi o čosi viac páčila ako v prvej časti, no opäť aj v tejto časti sa všetká pozornosť sústredila na intímne scény na úkor deja.

Čo mi ale na príbeh vadilo najviac bol SK preklad niektorých slov pri intímnych scénach, pretože fakt som veľakrát nad tým musela prevracať oči.

Avšak príbeh sa mi veľmi dobre čítal a ak hľadáte pikantnejšiu oddychovku bez nejakej veľké zápletky, tak smelo do toho.

31.07.2021 3 z 5

Zatracený Zatracený Rachel Van Dyken

„Niekedy, keď si myslíme, že nám Boh nachystal koniec, tak je to v skutočnosti len nový začiatok."

Pokračovanie tejto série som si užila. Veľmi silný príbeh, ktorý vo vás vyvolá niekoľko pocitov. Tento príbeh je plný lásky, romantiky a krásnych myšlienok. Autorka sa opäť zamerala na city a s mojimi citmi sa doslova pohrala.

Hlavnou postavou v tomto príbehu je Gabe, ktorého poznáme z predošlej časti ako skvelého kamaráta, ktorý má vždy úsmev na tvári. Ale v príbeh Zatracený nám Gebe ukáže, čo všetko skrýva a s čím všetkým musí bojovať. To, čo v sebe nesie je na jedného človeka veľa. Dosť som bola prekvapená, že autorka pre Gabe prichystala práve takýto silný príbeh. Ale keď stretne Saylor veľa vecí sa zmení. To, čo sa medzi nimi dvoma môže na začiatku javiť ako nenávisť pretrvá do niečoho celkom iného.

Saylor si ma hneď získala, napriek tomu, keď zistila, čo Gabe skrýva, tak mu pomáhala, bojovala zároveň s ním a bolo pre neho veľkou oporou. Ich vzťah sa vyvíja postupne, pretože musia prekonať niekoľko prekážok. Tento príbeh je krásny a smutný zároveň, no nájdeme tu množstvo úžasných myšlienok. Opäť sa tu stretávame aj s Wesom, Kiersten a Lisou. Títo traja veľmi skvelo dopĺňajú celý príbeh. Znovu som sa bála konca tohto príbehu, pretože som tušila, čo sa stane. Opäť nádherný epilóg, ktorý mi vyčaril úsmev.

V knihe Zatracený nájdem aj novelu Neporazitelný/Fearless. V tejto novele uvidíte, ako žijú Kiersten a Wes, a tiež to, čo im život prichystal. Nájdete tu aj útržky zo života Lisy. Na jej príbeh som veľmi zvedavá.

07.05.2021 5 z 5

Priznanie Priznanie Michaela Zamari (p)

„Nemilujeme niekoho preto, že to chceme, ale preto, že sme nedostali inú možnosť."

Najskôr musím vyzdvihnúť grafickú stránku knihy. Kniha je proste nádherná. V príbehu Priznanie sa skrýva romantika, prvky trileru, vášeň, láska, množstvo odhalení a dôležitých priznaní. Autorka Miška nás zaviedla opäť do rôznych kútov sveta, ktoré vás určite uchvátia tak ako mňa. Tento príbeh vo vás vyvolá zmes pocitov, niekedy aj protichodných.

Musím pochváliť hlavné postavy príbehu, pretože tieto postavy ma zaujali, ako už dlho žiadne iné. Amandu sme mohli poznať z predošlého príbehu ako skvelú kamarátku. No v Priznaní spoznáte jej skutočné ja, ale aj jej minulosť, ktorá nebola ružová. A hlavný hrdina? ...Tak, to bolo niečo. Hrdina, ktorý ma donútil zamýšľať sa nad tým, že každá minca môže mať dve strany a nie všetkých musíme hneď odsúdiť. Keďže je príbeh písaný z oboch pohľadov, môžete lepšie pochopiť konanie postáv. Obaja prechádzajú rôznymi životnými skúškami.

Príbeh je plný zvratov a tajomstiev, ktoré postupne vyplávajú na povrch. Keď som si myslela, že už viem, akým smerom sa bude kniha uberať zrazu prišlo dôležité priznanie a ja som mala len otvorené ústa. Jednoducho som to musela predýchať, pretože mi to zobralo dych. Myslím, že týmto ma autorka doslova šokovala. Po čiastočnom prekonaní šoku som sa bála, čo ma čaká v tomto strhujúcom príbehu ďalej. A viete, čo ma čakalo ďalej? Citové rozpoloženie, kde mi vybehla aj slza. Myslím, že týmto dvom postavám budete držať palce až do samého konca, aj keď vo vás kniha môže vyvolať množstvo pocitov a otázok. Na záver musím pochváliť epilóg.

Knihu vám môžem len odporučiť. Ale určite si predtým prečítajte Rozhodnutie, aby vám nič neuniklo.

05.05.2021 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Knihy od Penelope Ward si vždy rada prečítam, ale musím priznať, že som od nej čítala už omnoho lepšie príbehy ako tento.

Keďže je kniha rozprávaná z oboch pohľadov, môžeme lepšie pochopiť konanie postáv. V príbehu sa spoznávame so študentom Calebom, ktorý prišiel z Anglicka do Štátov študovať na jeden rok. Caleb si ma hneď získal a zbožňovala som jeho humor, musím povedať, že ma dosť zaujala jeho minulosť. Hlavná hrdinka Teagan pôsobila na začiatku bezvýrazne, no postupom času sa začala viac otvárať a vedela som ju lepšie pochopiť, hlavne kvôli tomu čím si musela prejsť. Veľmi sa mi páčilo zoznámenie hlavných postáv, ktoré mi prišlo vtipné. Bola som zvedavá, aké bude ich spolunažívanie v jednom dome. Z oboch sa postupne stávajú priatelia. Zbožňovala som, ako si navzájom pomáhali so svojou minulosťou a posielanie e-mailov bolo skvelé, ale medzi nimi som necítila to správne prepojenie, jediné, čo som medzi nimi cítila bolo, len spomínané priateľstvo.

V príbehu je niekoľko vtipných situácií, na ktorých sa schuti zasmejete, no veľa krát mi dej knihy prišiel zrýchlený a druhá polovica knihy ma dosť nudila. Ale páčilo sa mi vyriešenie celej rodinnej situácie, akú mala Teagan.

Príbeh by som zaradila medzi oddychovky, no táto mi prišla oproti iným, čo napísala autorka slabšia.

13.04.2021 3 z 5

Rozhodnutie Rozhodnutie Michaela Zamari (p)

Rozhodnutie vás vtiahne do čarovnej Malajzie a neskôr do mesta v Utahu. Tento romantický príbeh je spojený s krimi zápletkou.

Príbeh rozpráva hlavná hrdinka Raven, ktorá si chce, len užiť dovolenku v Malajzi so svojím bratom Troyom, až kým nestretne neznámeho muža. Raven mi sadla, bola zdravo drzá a svojho brata chcela chrániť. No Troy, tiež pôsobil počas celého príbehu ako jej ochranca. Hneď začiatok ma vtiahol do deja. Nečakala som, že ma hneď prvé kapitoly tak zaujmú. Medzi hlavnými hrdinami to iskrilo od prvého stretnutia. V príbehoch obľubujem záhadné postavy, takže som bola milo prekvapená, keďže havný hrdina Wyatt bol pre mňa úplná záhada. Na začiatku som ho nevedela zaradiť či je dobrý, zlý, čo vlastne chce a prečo určité veci robí. Wyatt sa odhaľuje veľmi postupne, čo bolo podľa mňa len dobré, pretože tak podporil celú záhadnosť okolo seba.

Autorka dokázala vyvážiť romantickú aj akčnú stránku príbehu. Veľmi na mňa zapôsobil nápad s bozkom. V tomto príbehu si uvedomíte, aký dôležitý je bozk. Aj keď musím uznať problém som mala s prvou intímnou scénou, asi som z nej bola zmätená rovnako ako hlavná hrdinka. Celá zápletka v príbehu si ma získala a s napätím som čakala, čo všetko sa stane. No keď sa príbeh presunul do mestečka v Utahu, tak ma 2-3 kapitoly nudili, ale potom sa opäť príbeh ubral tým správnym smerom. Ku koncu knihy som si doslova užila akciu aj napätie a dúfala som, že všetko dobre dopadne. Záverečné kapitoly, plné napätia a obáv som čítala jedným dychom. Ako čitateľku ma veľmi zaujala záporná postava v tomto príbehu, a tiež niektoré informácie o postave. Epilóg ma potešil a najmä pohľad Wyatta.

Knihu odporúčam a už sa teším na príbeh Amandy.

21.03.2021 4 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Toto je moja úplne prvá skúsenosť s autorkou. Čo sa musí nechať je to, že sa príbeh veľmi dobre a rýchlo číta, takže vám stránky budú rýchlo ubúdať. Knihu by som zaradila medzi oddychovku, pri ktorej vypnete.

Mená hlavných hrdinov Barclay a Contessa (Tessa) sa môžu zdať niekomu nezvyčajné, ale mne sa páčilo, že autorka prišla so zaujímavými menami. Čo mi ale dosť vadilo bolo, že anotácia v podstate prezrádza skoro celý dej príbehu, no zároveň som vôbec nečakala takúto sladkú romantiku.

Ešte predtým, než som sa vrhla do čítania som si myslela si, že hlavný hrdina bude typický Bad Boy, no po pár stránkach som zistila, ako veľmi som sa mýlila. Barclay napriek tomu, že bol atraktívny a veľmi dobre finančne zabezpečený, tak nestriedal ženy, čo by ste od neho možno očakávali. V tomto mi prišiel ako vyspelý chlap a bolo to pre mňa milé prekvapenie. Tessa sa mi niekedy zdala byť naivná, ale na jej vek a s tým, aké mala skúsenosti s mužmi sa to dalo očakávať. Napriek tomu mala aj čosi v hlave.

Medzi Barclayom a Tessou to bude iskriť hneď od prvých stránok a milovníci romantiky si prídu na svoje. Táto kniha je bez veľkých zvratov. Autorka sa skôr zamerala na city a lásku medzi hlavnými postavami.

Zakázané noci sú plné romantiky spojené s dávkou erotiky. V príbehu mi dosť chýbal nejaký zvrat, ktorý by celý príbeh oživil a nebola by to len taká romantická rozprávka. No a oslovenie "holčičko" bolo dosť divné, ale po pár kapitolách som si zvykla. Záver knihy je taká sladká bodka za týmto romantickým príbehom

Kto má rád romantiku ako z rozprávky, tak ho príbeh určite očarí.

28.01.2021 3 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Príbeh bodyguarda a jeho klientky. Kniha plná romantiky, akcie, tajomstiev a intímnych scén. Hlavný hrdina: sexy bodyguard, ktorý skrýva svoju minulosť, a len práca je to jediné, čo ho dokáže napĺňať, až kým.... Jake bol neobyčajný hlavný hrdina, miestami mi ho bolo ľúto, hlavne kvôli jeho minulosti. Aj keď bolo dosť zaujímavé, ako zanechal niekoho zo svojej minulosti. Až neskôr zistíte, čo Jake skutočne skrýva, a ako sa vyriešia jeho problémy, aj keď niektoré súvislosti viete odhadnúť skôr. Postavu hlavnej hrdinky Cami som si hneď obľúbila. Navonok pôsobila úplne inak, než v skutočnosti bola. Detektívna zápletka bola v tomto príbehu osviežujúca. V príbehoch mám rada také tie doťahovačky medzi hlavnými postavami, asi aj preto sa mi páčila prvá polovica príbehu o čosi viac. Epilóg, tak ten poteší najmä romantické duše. A musím priznať, že mne sa epilóg páčil, k tomuto príbehu mi takýto záver proste sadol.
Príbeh odporúčam najmä pre romantické duše.

29.11.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

(SPOILER) Na túto knižku som bola veľmi zvedavá hlavne kvôli jej názvu. Všetko začne, keď Nataša zje jeho banán, ktorý si dáva Bruce každý deň a nikto naň nesmie stiahnúť. Bruce a Nataša sú úplne protiklady. On má rád svoj poriadok a rutinu a ona je úplná chaotička. Kniha je plná dvojzmyslov a vtipných situácií. Prvá polovica knihy sa mi o čosi viac páčila bola vtipná a dobre som sa na nej bavila no druhá polovica mi prišla o čosi viac uponáhľaná. Od knihy nemôžete čakať žiadne hlboké myšlienky alebo veľké zvraty je to proste vtipná kniha plná dvojzmyslov. Ale ako vedľajšia postava ma zaujal Bruceov brat.

01.09.2020 3 z 5

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

(SPOILER) Siahla som po ďalšej knihe od tejto autorky. Bola to príjemná oddychovka z hokejového prostredia, ktoré mám v knihách tak rada. Hlavný hrdina Ethan bol krásny, romantický hokejista proste dokonalý chlap, ktorý sa vracia do svojho domova, kde bude hrať za nový tím . Po 8 rokoch stretáva svoju lásku zo strednej Lilu. Ethan na ňu nezabudol a samozrejme ani Lila na neho. Som rada, že mu Lila hneď neodpostí záležitostť spred 8 rokov ale postupne k sebe nachádzajú cestu. Medzi oboma hlavnými hrdinami som cítila chémiu aj lásku. Ale v príbehu podla mňa bola rýchlo vyriešená záležitosť s otcom hlavnej hrdinky, uvítala by som čosi viac o tom a aj viac o Lilinej rodine.

01.09.2020 4 z 5

Veci, ktoré sme vzdali Veci, ktoré sme vzdali Lucy Score

Tak toto je pre mňa jedna z TOP kníh roka 2024. Na príbeh Luciana a Sloane som sa tešila už od prvej časti, už vtedy ma úplne pohltili.

Od úplného začiatku po koniec som si čítanie užívala a nevadilo mi ani cez 600 strán, o nich by som mohla čítať aj 1000 strán. Ak milujete dokonalú hate to love linku, tak tu ju autorka naservírovala na striebornom podnose. Ich škriepky, hašterenie, príťažlivosť a vášeň, ktorá ich oboch spaľovala - tak toto všetko ma dostalo. Ale, čo ma najviac dostalo boli ich city, ktoré obaja pred svetom skrývali. Bolo tu toľko rôznych emócií. Dobre, do oboch som sa zamilovala až po uši.

Lucian:
Chladný, zádumčivý, tvdohlavý, mocný - áno, toto je pre mňa dokonalý knižný hrdina. Navonok pôsobí, že neovplýva žiadnou emóciou, ale vo vnútri je plný rôznych emocií. Čo ma najviac očarilo bola jeho starostilvá stránka voči svojim blízkym, no najmä voči Sloane, tie jeho činy. Stále mám slabosť pre činných chlapov a Lucian je na vrchole môjho zoznamu, neviem či ho ešte ktosi prekoná. On si jednoducho po tom všetkom, čo zažil, zaslúžil všetko šťatie sveta spolu so Sloane.

Sloane
Ak si myslíte, že Sloane je len nudná knihovníčka, tak sa veľmi mýlite. Táto žena mala toľko guráže a bola tak nebojácna, úprimná, že by do kapsy strčila každého chlapa. A to všetko, čo robila pre Luciana… má môj obdiv.

Okrem vášne, citov a humoru tu máme aj kriminálnu zápletku, ktorá sa celá vyrieši až v tejto časti a bolo to bravúrne. Do tejto série som zamilovala a aj do celého Knockemoutu. Lucian so Sloane spolu s ich spoločnou minulosťou, všetkou tou vášňou, citmi ma úplne opantali, fakt neviem či ich niekedy nejaký knižný pár prekoná.

Dokonalosť.

18.06.2024 5 z 5

Jackpot hry Jackpot hry Ivana Petrová

3,5/5

Osobne som dva príbehy z tejto série ešte čítala v čase, keď ich autorka zverejňovala na knižnej platforme a bola som zvedavá, ako dopadne knižná verzia. Príbeh by som zaradila medzi oddychovky, aj keď sa tu nájdu prekážky, ktoré Lia-maturantka a Denis - hokejista musia prekonať.

Príbeh je rozdelený na dve časti, čo bol podľa mňa skvelý krok. V prvej časti sa Lia a Denis spoznávajú a v druhá časť je viac dramtickejšia. Musím povedať, že druhá časť sa mi oveľa viac páčila.

Kniha je písaná z oboch pohľadov, čo zbožňujem. V prvej časti sa mi páčilo ich zbližovanie a uvedomovanie si citov. No veľakrát mi medzi nimi chýbalo viac interakcie, najmä, čo sa týka rozhovorov. Niektoré rohovory medzi nimi mi prišli až primálo podstatné. Lásku z oboch cítite, hlavne, keď čítate kapitoly z oboch pohľadov, len tie rozhovory mi prišli také nijaké. Mne osobne sa páčila tá veľká dráma na konci prvej časti. Toto je presne to, čo ma zdvihlo zo stoličky.

V druhej časti si Denis aj Lia prešli “nazvime to premenou, keďže mi obaja prišli už vyspelejší. A konečne nastala lepšia komunikácia medzi nimi. Aj keď obaja sa vyrovnávali so svojimi problémami po svojom. Oboch som ich určitým spôsobom vedela pochopiť, celá tá záležitosť medzi nimi nebola veľmi jednoduchá. Páčilo sa mi, že v tejto časti bolo aj viac hokejového prostredia a hlavne sme mohli lepšie spoznať ich priateľov.

Denis a Lia to mali v druhej časti veľmi ťažké, obaja musia odhaliť všetko a mnoho tajomstiev vypláva na povrch. Imponovalo mi, že napriek všetkým prekážkam sme mohli vidieť ich boj o šťastie a lásku. A hlavne tu bol výbuch emocií medzi nimi omnoho lepší.

Dúfam, že autorke vyjde aj ďalšia časť z voľnej série, lebo ďalšia časť je …Ach jaj

14.06.2024

Dlhá hra Dlhá hra Elena Armas

Myslela som, že autorka ma už ničím nemôže prekvapiť, ale toto bola dokonalosť. Toto dielo bolo skvelé a mám pocit, že autorkina každá ďalšia kniha je dokonalejšia než tá predtým. Najlepšie, čo som od autorky zatiaľ čítala.

Ak ste milovníci slow-burn romantiky ako ja, tak si ani toto dielo nenechajte ujsť. Spojenie slow-burn romantiky s menšou nevraživosťou medzi Camom a Adalyn som si doslova užívala. Som veľká milovníčka malých mestečiek, kde sa každý s každým pozná a ľudia sú tam vrelí a priateľskí, a presne takéto mestečko je Green Oak.

Medzi Adalyn a Camom bolo cítiť od začiatku napätie, ktoré sa stále stupňovalo až vygradovalo. Na začiatku sa môže javiť Cam ako typický hundroš, ale časti, kde sme videli situáciu z jeho pohľadu som doslova milovala. Ale radšej si povedzme, že za neho hovorili jeho činy k Adalyn, a doslova som cítila, že ho čaká ešte veľký boj. Proste tento chlap bol milújci, dobrosrdečný, nápomocný. No väčší boj zvádzala Adalyn. Možno nie každému sadne jej postava, keďže mala svojich vlastných démonov. Ale to, že nebola dokonalá a mala chyby mi imponovalo. Toto sú presne tí hrdinovia, ktorí ma bavia. Zároveň Adalyn potrebovala poznať, aká môže byť láska.

Budovanie citov medzi nimi bolo čosi krásne. To, ako sa Cam snažil spoznať skutočnú Adalyn, ako sa navzájom spoznávali bolo krásne. Zároveň ich doberanie, ktoré trvalo až do samého konca sa mi veľmi páčilo. Určitú záletku som nečkala, takže som bola príjemne prekvapená a zapôsobilo to na mňa.

Pre mňa bol tento príbeh dokonalý. Malé mestečko plné nápomcných ľudí, úsmevné situácie, láska, slow-burn romantika, nejaké tie tajomstvá, a tiež sila priateľstva. Toto všetko vás čaká.

31.05.2024 5 z 5

Dva brehy oceánu Dva brehy oceánu Laura Spence-Ash

Na začiatku som sa obávala či vlastne tento román bude pre mňa, ale celý tento príbeh dvoch rodín prepletených navzájom som si zamilovala, čo som ani nečakala. V tejto knihe vojna spojila dve rozdielne rodiny.

Nie je to klasický príbeh z obdobia vojny, na ktorý sme všetci zvyknutí, tu sa autorka zameriava na osudy našich postáv, na ich city, konanie a na ich strasti a slasti. Som veľmi rada, že autorka išla práve týmto smerom, pretože toto bolo niečo, čo ja môžem. Prvé kapitoly sa odohrávajuú počas vojny a tie ďalšie roky po nej, no vojna je len taká kulisa, keďže autorka skôr poukazuje na životy našich postáv.

Musím sa priznať, že ma všetky postavy v románe niečím zaujali. Bolo v nich niečo, čo ma poháňalo čítať ďalej. Autorka im všetkým dala dostatočný priestor a mohli sme veľa vecí vidieť z ich pohľadu. Najmä vzťahy, ktoré mali medzi sebou. Možno vás niektoré rozhodnutia postáv sklamú či prekvapia, tak ako mňa, ale tie ich životné rozhodutia, chyby a ich životy mi prišli veľmi skutočné a niekedy som mala pocit, že čítam skutočný príbeh.

Autorka ma v mnohých kapitolách prekvapila rôznymi rozhodnutiami postáv, ktoré som ja veľakrát nevedela odhadnúť, takže som celý čas nevedela, aký osud jednotlivé postavy čaká. Ale prišlo mi to všetko veľmi skutočné.

Koniec ma dostal. Bolo to krásne aj s nádychom smútku.

10.05.2024 5 z 5

Teória lásky Teória lásky Ali Hazelwood

Milujem knihy od Ali Hazelwood. Opäť ďalšia topka. Aj v tomto príbehu máme vedecké prostredie, ale tu som si ho zamilovala ešte viac, keďže je ho tu oveľa, oveľa viac, a to je presne to, čo som chcela.

Autorka znovu stavila na slow-burn romantiku, ak som pri minulej časti spomínala menšiu hate-to-love linku v tejto časti je hate-to-love linka plne na výslní a ja som nadmieru spokojná. Táto linka je vykreslená dokonalo, bavila ma od začiatku po koniec, keďže medzi Jackom a Elsie to vrie hneď od začiatku. Aj keď celé to, z čoho vznikla nenávisť nebude úplne, tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Celá pravda pre mňa bola viac, ako prekvapivá.

Jack a Elsie sa právoplatne zatiaľ stali mojím obľúbeným párom od autorky. Dokonca prekonali Adama a Olive. Jeden pre druhého boli stvorení a ich pomalé zbližovanie stálo za to.

Zbožňujem záhadné postavy a okolo Jacka je niekoľko záhad a právd, ktoré som chcela zistiť. No Jack bol pre mňa v citoch jasný už od začiatku, pretože toľko náznakov…tie jeho náznaky som si zamilovala. A, že je to chlap činu vám poviem. Elsie je typ hrdinky, ktorú som nečakala a o to viac si ju obľúbila. Mala zaujímavú činnosť, ktorou si privyrábala, toto bol veľmi dobrý nápad. Zároveň bola iná než ostatné hrdinky a s určitou vecou vo svojom živote veľmi bojovala. Obdivovala som ju, ako krôčik po krôčiku s pomocou Jacka všetko zvládala.

Príbeh si ma získal a zároveň sa stal tým najlepším, čo som zatiaľ od autorky prečítala. Milujem to.

08.05.2024 5 z 5

Zvodca Zvodca Vi Keeland

3,5/5
Presne takúto oddychovku som potrebovala, aj keď viem, že Vi to vie omnoho lepšie. No, ak si chcete oddýchnuť pri knihe, tak smelo do toho.

Čo sa mi na knihe páčilo, bol ten vekový rozdiel, tentoraz z opačného súdka. V tomto príbehu je staršia Val. Aj keď musím priznať, že Ford mi neprišiel vôbec na svoj vek, skôr som ho vnímala, ako zrelého muža, ktorý vie, čo chce. Ford si ma jednoznačne získal. Stále mal v sebe taký drive, ale zároveň bol aj zodpovedný, nápomocný a sršal skvelým humorom. Najmä jeho lístočky ma dostali.

Obaja si museli prejsť rôznymi situáciami, ktoré ovplyvňovali ich vek či ďalšie skutočnosti z ich životov. Najmä Val mala na pamäti vekový rozdiel. Chápem, že bola staršia od Forda, ale prišla mi nerozhodná. Raz hovorila áno, potom nie. Sama som z nej mala zmätok, ale naopak Ford bol voči nej trpezlivý. Napriek tomu sa mi pozdávalo, aká žena sa na konci z nej stala, tu bola skutočne sama sebou a bolo to z nej aj cítiť.

Ku konci je taka menšia zápletka, ktorá by sa síce dala vyriešiť úprimným rozhovorom, ale neprekážalo mi to, keďže naše postavy potrebovali čas aby veľa vecí pochopili.

15.04.2024 3 z 5

Svadba na blind Svadba na blind Teagan Hunter

Kto by nemal rád hokejovú romantiku, pretože ja áno. Príbeh som žrala od samého začiatku po koniec.

Ale poďme postupne. Na Rhodesa som sa tešila už dlho, on je presne ten typ hrdinu, ktorý ma vždy uchváti. Mrzutý, poznačený minulosťou či vo svojom vnútri, ale aj na povrchu. Jednoducho skutočné zviera, ale hlboko vo svojom vnútri to je milujúci a dobrosrdečný muž. A k jeho skutočnému ja mu pomôže jeho kráska Ryan. Ryan sa mi veľmi páčila, bola vtipná, múdra a napriek nepriazni jej života či osudu, bola veľmi nebojácna.

Takže, ako môžete čítať vyššie, tak mňa títo dvaja od začiatku uchvátili. Samozrejme od úvodu je jasné, ako to celé dopadne. No v najmenšom mi to nevadilo, pretože o týchto dvoch by som mohla čítať aj 500 strán a stále by ma to bavilo. Ich doberenie, škriepky či zbližovanie som si užívala, zároveň je v knihe humor, ktorý mne sedí, takže nie je o čom. Ale na to, že ma kniha len 256 strán, tak obsahovala množstvo skvelých intímnych scén, zároveň tá chémia medzi nimi bola po celý čas neskutočná. Ryan a Rhodes by vedeli aj stránky zapáliť. Takto ma vyzerať silná chémia medzi knižnými pármi.

Takže, ak hľadáte oddychovku z hokejového prostredia so skvelým humor, na námet Krásky a Zvieraťa, tak neváhaj a čítaj. Toto musíš mať.

23.12.2023 5 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

4,5/5

Asi pôjdem proti prúdu, ale u mňa táto kniha splnila moje očakávania. Ak hľadáte nejakú oddychovku smelo do toho a zároveň tu je množstvo humoru, ktorý mne sadol.

Na začiatku som myslela, že sa bude jednať o kancelárske prostredie, keďže Kline je šéfom Georgii, ale nestalo sa tak a mne to nejako v tom prípade nevadilo, keďže mi to vynahradil dej knihy, ale najmä naše postavy.

Čakala som, že Kline bude typický arogantný playboy, ale dosť som sa v ňom zmýlila. Už po pár stránkach som zistila, že je pravý opak. Veľmi milujúci a priateľský muž s množstvom humoru v sebe. On bol presne ten typ chlapa, ktorý si lásku zaslúžil. Georgia bola živel, tak trochu neriadený živel, ale to sa mi páčilo. Zároveň spolu vytvorili skvelé duo. Mne sa ich vzrastajúca chémia medzi nimi veľmi páčila a aj ich vzťah, no aj to, ako sa to vyvíjalo medzi nimi.

Aj keď zápletka je jasná hneď od prvých náznakov, tak napriek tomu som chcela vedieť, aké riešenie nastane medzi našimi postavami. Síce celá zápletka sa dala vyriešiť veľmi jednoducho, takto nás autorka až príliš dlho naťahovala. Skôr by som uvítala jednoduchšie riešenie zápletky, keďže to by sa k celkovému deju omnoho viac priblížilo. Ale epilóg bol skvelý, ten ma úplne navnadil na ďalšiu časť.

19.12.2023 4 z 5

Iveta Iveta Michala Ries

Možno som jedná z mála, ktorá seriál nevidela, ale nejako to išlo celé mimo mňa. Takže neviem či sa kniha podobá na seriál. Na nejaké porovnávanie môžete u mňa zabudnúť, skôr sa s vami podelím o svoje dojmy z knihy.

Miška Ries patrí medzi moje obľúbené spisovateľky, takže som aj tejto knihe dala šancu a poviem vám neľutujem.
Je to niečo iné. Dej napreduje rýchlo a stále sa tu objavujú nové a nové udalosti.

Možno nie každému sadne hlavná postava Iveta, ale mne sa páčia svojské hlavné hrdinky a Iveta bola jednou z nich. Jej podrezaný jazyk nerobil vždy dobrotu, niekedy je mlčať zlato. Páčila sa mi na nej najmä jej úprimnosť a jej dobré srdce. Samozrejme aj ona mala chyby, ako každý človek a s určitými jej rekaciami som nebola úplne stotožnená. Celý jej život bol v podstate jedno veľké tajomstvo, teda lepšie povedané klamstvo, takže aj správanie tomu nasvedčovalo. Musím pochváliť, že sme dostali aj kapitoly z pohľadu Števa a Diany, vďaka tomu som ich mohla lepšie pochopiť, najmä Dianu. Števo ma veľmi prekvapil, v dobrom, keďže na mňa v mnohých situáciách pôsobil dospelejšie, vždy stál pri Ivete a bol jej oporou. No najviac ma zaujal Adrián, toto je moja obľúbená postava z celej knihy.

Celý námet a rôzne zvraty v príbehu ma nútili čítať ďalej a ďalej, pretože Ivetin život bol fakt jedna veľká telenovela. Samozrejme aj táto telenovela v sebe skrýva niečo viac. Kniha je iná, než predošlé autorkine knihe, ale aj tak stojí za prečítanie. Určite si pri tejto knihe rozhodne oddýchnete.

03.12.2023 4 z 5

Ten ľavý Ten ľavý Baja Dolce

Opäť chválim obálku, ale musím povedať, že toto bolo úžasné čítanie a na konci som chcela jednoducho viac Dáriusa a viac Valentíny.

Na začiatku som vôbec nevedela, čo môžem od tohto príbehu čakať, no táto kniha bola jedno prekvapenie za druhým. Humor v knihe mi zahral na moju nôtu, takže som mala po celý čas úsmev na tvári. Ja osobne som si okrem hlavných postáv zamilovala aj tie vedľajšie a ich životné príbehy, ktoré skvelo dotvárali dej. Kľudne by som si prečítala aj knihy, kde by boli oni hlavné postavy. Takže môžem povedať, že som si zamilovala všetkých obyvateľov, každý z nich bol iný, ale pre mňa každý výnimočný. Hlavne tetka Milenka bola proste bohyňa.

A teraz k Dáriusovi a Valentíne boli tak odlišní, ale skvelo sa dopĺňali. Keďže protikladné postavy zbožňujem, tak ani tu tomu nebolo inak. Chémiu a lásku medzi nimi som cítila hneď od začiatku. Každá žena by si zaslúžila takého Dáriusa, za neho hovorili najmä činy, ale povedzme si pravdu Valentína mu dala zabrať, no zároveň mu ukázala obyčajný-neobyčajný život.

Niektoré veci som vedela odhaliť skôr, ale to mi nezabránilo vychutnať si príbeh naplno a čakať, ako to celé dopadne. Aj keď jeden zvrat som vôbec nečakala a zostala som v miernom šoku. Tu je krásne ukázané, ako vie byť život nevyspitatľený. Pri tejto knihe by mi nevadilo ani ďalších 100 strán navyše, pretože ma nesmierne bavila. Pevne verím, že Baja nám ešte napíše nejaký ten humorno-romantický príbeh, keďže toto bola radosť čítať.

17.11.2023 5 z 5

Konfigurácia nás dvoch Konfigurácia nás dvoch J. Levinski

Do tejto knihy som išla s predpokladom, že sa bude jednať o takú typickú oddychovku, nuž až veľmi som sa mýlila. Áno, na začiatku sa môže príbeh javiť ako oddychovka, ale neskôr sa v príbehu objavujú zvraty, ktoré by som nazvala nečakanými životnými udalosťami, s ktorými sa naše postavy musia vysporiadať.

Ale poďme pekne po poriadku Veľmi oceňujem IT prostredie v knihe, ktoré bolo skvelo spracované aj pre laika. Takéto prostredie sa nevidí v každej kniha, keďže aj ja mám jedného ajťáka doma, tak, čo si budeme toto prostredie veľmi dobre poznám.

Pri Ester a Šimonovi ma bavil ich vekový rozdiel v opačnom garde. Pre mňa konečne niečo iné. A musím povedať, že mne prišiel Šimon v rôznych situáciách omnoho vyspelejší než na 18 rokov. Ale to je len môj pocit. Ester je proste ten typ silnej hrdinky, ktorú ja môžem. Aj po dočítaní obdivujem jej schopnosť riešiť problémy s chladnou hlavou, ale hlavne som obdivovala jej silu odpustenia.

Veľmi sa mi páčil ich postupný vývin vzťahu od toho hašterenia až po tie skutočné city. Veľakrát ma autorka prekvapila rôznymi situáciami, ktoré boli pre mňa nečakané. Hlavne to prepletenie rôznych postáv bolo úžasné vymyslené a aj ich osudy. Pri niektorých postavách som bola prekvapená, ako to ten život zariadil. Napriek všetkým úskaliam som našim hrdinom verila Takže ja Šimona s Ester a ich osud žeriem. Mne osobne sa páčil záver príbehu, ktorý krásne zapadol do celkového diania.

13.11.2023 5 z 5