Aquagirl Aquagirl komentáře u knih

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

První zhruba třetinu knížky jsem byla trochu v rozpacích. Sadie mi lezla na nervy takovým způsobem, že jsem skoro přemýšlela, jestli tu knihu neodložím... A naštěstí neodložila :-) Protože ten příběh je jedním slovem úžasný. Vtipný, dojemný, s krásným poselstvím. A nutí člověka zamyslet se nad některými věcmi. Na konci mi ukápla nejedna slza.

06.10.2018 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Stejně krásné a dojemné, jako první díl. Tohle se opravdu povedlo, stejně jako filmové zpracování.

22.06.2024 5 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Po pravdě, jsem od knížky čekala trochu víc. Mám moc ráda příběhy které se odehrávají na Titanicu, tady toho o něm vlastně bylo jenom docela málo. Spíš šlo o osobní životy třech hlavních hrdinek. Ale četlo se to hezky, byla jsem zvědavá jak příběh dopadne.

29.08.2023 4 z 5

Dokonalá Dokonalá Cecelia Ahern

je to ostuda, že jsem se k pokračování Ceslestina příběhu dostala až teď o dovolené! Ale mám radost, že jsem se k němu konečně dostala, je to stejně krásná knížka jako první díl, možná trochu víc akční ale to příběhu vůbec nevadí. Napínavé až do konce, pecka!

29.08.2023 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Bylo to hezké, ten začátek byl možná trochu moc rozvláčný, ale líbilo se mi to. Hortenziová zahrada mi možná přišla o něco lepší, už se nejde vyhnout srovnávání, ale mám tyhle příběhy celkově ráda. A mám moc ráda Bretaň.

24.04.2023 4 z 5

Včerejší noci Včerejší noci Mhairi McFarlane

Skvělý příběh a pro mě docela překvapení, nečekala jsem že mě to takhle dostane! Bylo to smutné vyprávění o síle kamarádství, traumatech z dětství a tajemství... Moc se mi to líbilo.

17.11.2022 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Madeleine Wickham

Další knížka od mojí oblíbené Sophie, ale tady mi chyběla taková ta její lehkost, humor, se kterým píše svoje knížky. Ale jinak se mi příběh moc líbil, byl takový jiný. Celou dobu jsem nevěděla jestli mám Fleur fandit nebo ji nesnášet.

23.03.2022 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

A další díl za mnou. Musím říct, že tenhle mě asi bavil ze všech nejvíc, i když rozjezd byl jako tradičně pomalejší. Celaena je prostě výborná, úplně jsem její dějovou linku hltala a byla napjatá. Překvapivě mě bavila i linka kolem Manon. A o Rowanovi není třeba se ani zmiňovat, ten byl prostě super! (Teda až na to, že - Jeřáb?? To jako vážně? Nebylo to zbytečné, paní překladatelko?) Jinak spokojenost velká!

09.08.2020 5 z 5

Legendy české fantasy Legendy české fantasy * antologie

Hodnotila bych tak 50/50. Některé povídky výborné, u jiných jsem byla lehce v rozpacích.

18.04.2020 2 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Moje další setkání se Sophií. Je pravda, že mě knížka nenadchla tolik, jako její překrásné počiny "V rytmu charlestonu" a "Vzpomínáš si", ale i tak je to na plný počet hvězd. Prostě milá, příjemná oddychovka. A u scény s pěveckým vystoupením pro Japonce jsem namouduši slzela smíchy, ta prostě neměla chybu :-)

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Při čtení jsem už necítila takovou euforii, jako u Drahokamů, těm se zkrátka v mých očích asi nevyrovná nic. Ale přesto, další výborná věc od Kerstin. Těším se na další díly.

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Vynikající kniha! Kerstin patří mezi moje nejoblíbenější autorky, tohle bylo moje první seznámení s ní, a ihned jsem si ji zamilovala. Stejně tak, jako její hlavní hrdinku.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Připadá mi, že tady bylo špatně snad úplně všechno - nelogičnost některých scén, divný styl psaní, který jsem dlouho nebyla schopná pobrat... Ale zatraceně, bylo to tak strašně napínavé, že jsem tu knihu nedokázala odložit ani cestou na WC. V tomhle směru to byla opravdu pecka. Takže vlastně vůbec nevím, jak mám hodnotit...

07.10.2018 3 z 5

Jak přežít soužití s puberťákem Jak přežít soužití s puberťákem Jana Jašová

Skvělá kniha. Chvílemi si při čtení člověk říká, že je snad lepší nemít děti, než muset zažívat něco takového... Ale puberta je zkrátka taková. Některé pasáže mi už připadaly přece jen trochu na hraně, ale těžko soudit. Každopádně jsem z knihy byla nadšená.

07.10.2018 5 z 5

Blues opuštěné postele Blues opuštěné postele Petra Lejsková-Langová (p)

Úplně jiný styl než autorčina předchozí knížka, ale za mě opět velká spokojenost. Tohle mi připadalo víc jako psychologický příběh, než romantika, kterou jsem očekávala. V každém případě jsem se dobře bavila, nahlížení na určité věci rozdílným pohledem muže a ženy je opravdu zajímavé.