Arev122 Arev122 komentáře u knih

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Třebaže je to postkatastrofický román, je psán s úžasným citem pro dobrodružství, přátelství, ale i s nadčasovými úvahami o smyslu života, o přírodě a lidské sounáležitosti.

16.08.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Zajímavě a odvážně napsaná kniha, která nadčasově zobrazuje politiku a život vlivných a prostých.

14.08.2020 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Pěkné pohodové čtení plné tajemství, napětí a s trochou romantiky.

14.08.2020 4 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

První dva díly se mi líbily, ale tento závěrečný mě dost zklamal, jak dějem (jevil se mi jako literatura pro mládež), tak i rozuzlením a koncem příběhu

13.08.2020 2 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Jako v prvním díle tohoto postkatastrofickeho románu jsou hrdiny děti. Příběh měl spád, napětí a je s otevřeným koncem. Je to psáno spíše pro mladé čtenáře, ale jako oddechové čtení mě bavilo.

08.08.2020 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Pohodový postkatastrofický román, příběh viděný očima teenagera - po katastrofě je uvězněna skupinka 14 dětí různého věku, výchovy,povahy a i náboženství v suprmarketu. Děj je plný zvratů a událostí a kniha nutí pokračovat ve čtení.

06.08.2020 odpad!

Hlubina Hlubina Peter Benchley

Zajímavé čtení , příběh hezky popisuje podmořské potápění, zápletku tvoří nalezení části pokladu ze staré lodi + mafiáni, co chtějí "jiný" poklad. Děj má spád a čte se jedním dechem.

05.08.2020 4 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Pěkné odpočinkové čtení- příběh měl spád, humor, ale i poučení, že v každém věku lze mít radost ze života.

25.07.2020 4 z 5

Chlapec, který viděl Chlapec, který viděl Simon Toyne

Román se mi líbil, byl zajímavě, skoro detektivně napsaný s trochou tajuplnosti. Děj měl spád, napětí a zajímavé rozuzlení.

19.07.2020 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tak kniha mě trochu zklamala. Zpočátku se mi děj líbil- pohled do života obyvatel Leningradu v době blokády, trochu naivní 17tiletá dívenka se zamiluje do syna amerických emigrantů, kteří jsou NKVD zlikvidováni , ale většina příběhu popisuje "silně romanticky" vyvíjející se vztah mezi zamilovanými. Další díly raději číst nebudu.

14.07.2020 3 z 5

Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Lion Feuchtwanger

Románově zpracovaný nelehký život ošklivé, ale chytré a vzdělané tyrolské vévodkyně Markéty Pyskaté.Na historickém pozadí je popsán boj o peníze, území a moc v tehdejších zemích.

09.07.2020 4 z 5

Vlk plání Vlk plání Conn Iggulden

Napínavě a dobrodružně popsaný příběh Čingischánova mládí, kde na základě historických faktů je poutavě popsáno sjednocení jednotlivých mongolských kmenů pod jeho vládu.

06.07.2020 4 z 5

Chlapec na mostě Chlapec na mostě M.R. Carey (p)

Zprvu jsem se nemohla začíst, ale pak příběh nabral na dramatičnosti a děj měl spád.

27.06.2020 4 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Hezký a bez násilí a krve napínavý příběh, měl spád, napětí, krátké kapitoly před-a potom.
Román se mi líbil a děj mě nutil číst a číst.

20.06.2020 4 z 5

V plesových střevíčkách sibiřským sněhem V plesových střevíčkách sibiřským sněhem Sandra Kalniete

V knize je popsán temný příběh konkrétní lotyšské rodiny v 50. a 60.letech min. století, kdy bylo mnoho rodin odsunuto na nucené práce na Sibiři. Historicky velmi zajímavé téma, ale způsob napsání příběhu mě trochu zklamal, připadal mi hodně "plochý", mnohdy i zdlouhavý.

17.06.2020 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Příběh se mi líbil, měl napětí a post-katastrofický děj , ale nutí i k zamyšlení .

16.06.2020 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Zpočátku jsem se nemohla začíst, Amber mi byla přes svou cílevědomost a i vypočítavost hodně nesympatická, ale druhá polovina románu měla spád a tak to vše vynahradila. Držela jsem Daphne palce a dopadlo to opravdu spravedlivě.

14.06.2020 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Mě se příběh líbil-pohodové , ale napínavé čtení, kde se střídají časové roviny, trocha historie a i duchařiny.

11.06.2020 4 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Hezky napsaný román popisující vládu Oty I. na přelomu 10.stoleti. Historie se zde pojí s fikcí, což činí příběh zajímavý.
Ale pro mě až dost "politiky"

07.06.2020 4 z 5

Třešňovou alejí Třešňovou alejí Eva Tvrdá

Citlivě napsaný fiktivní příběh očima obyvatelů jednoho statku, ze které nejprve byli vysidleni majitelé německé narodnosti, pak byli do domu nastěhováni Volynsti Češi a nakonec byl statek rozboren. Zůstává jen značka na schodu a třešnova alej do další vesnice. A smutek nad vším...

06.06.2020 4 z 5