Arev122 Arev122 komentáře u knih

Turnus Turnus Hugh Howey

I tento díl se mi velice líbil, zajímavý děj- snaha vysvětlit minulost, proč došlo ke stavbě sil. A zároveň řešit přítomnost proč je opět zničit. Už se těším na další díl.

03.07.2019 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Film jsem neviděla, ale příběh koloběhu života z pohledu psí duše je napsán mile, humorně a velmi citlivě. Hezké počtení-doporučuji.

18.06.2019 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Mě se příběh líbil. Prolínání života v současnosti s minulostí formou vracení paměti hlavní hrdinky mě bavilo, třebaže to trochu zavánělo červenou knihovnou.

15.06.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tady jsem trochu na rozpacích, příběh mě připadá spíše jako taková pohádka zahalená do fantasy hávu

13.06.2019 3 z 5

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

I když je kniha psána pro mládež, nebude se u ní nudit ani dospělí čtenář- hezky psaný napínavý, ale odpočinkový příběh , kde se snoubí severské báje a pohádky.

10.06.2019 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Silný příběh, jak dokáže ideologie a výchova ovlivnit city a myšlení lidí. Bohužel to platí i dnes.

10.06.2019 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Velmi čtivě a napínavě napsaný postkatastrofický román, sci-fi. Nutí ale i k zamyšlení o osudu lidstva, zda se opravdu nezničí samo.

09.06.2019 5 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Zajímavý námět, kde je věda spojena s dobrodružným příběhem, kniha je čtivá, plná napětí, ale občas jsou hlavní hrdinové opravdu nesmrtelní...

09.06.2019 4 z 5

Ve stínu faraona Ve stínu faraona Karel Cubeca (p)

Rada čtu příběhy s prolínáním času, ale tady mi současnost vůbec nesedla, ale příběh z minulosti se mi líbil.

28.05.2019 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Silný emotivní příběh, děj probíhá ve dvou časových rovinách. Zejména ten z dvacátých let min. století , který popisuje tragický úděl dívky (za trest strčené do ústavu choromyslných) mě zcela vtáhl do děje.

19.05.2019 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Poutavý příběh o světě po globální katastrofě na Zemi -kdy převládá naděje na přežití do příštího dne a o beznaději, jak pokračovat v dalším životě.

15.05.2019 5 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Námět se mi líbil, mám ráda skutečná místa a události, děj měl spád a napětí- trochu hororu, ale k 5* něco chybí -asi ten závěr.

13.05.2019 4 z 5

Indická princezna Indická princezna Javier Moro

Zajímavá a čtivá kniha, kde se snoubí životní drama mladé Španělky na přelomu 19. a 20. století s životem maharádži v Indii. Viktoriánská bohatá Indie žila podle pevných a nelítostných pravidel, kde každý Ind měl podle hierarchie své pevné místo a jemuž se povětšinou pokorně podvolil.

10.05.2019 5 z 5

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Čtivá knížka, co vše je možné ve jménu lásky udělat...

10.05.2019 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tak tady mě S.King trochu zklamal, kniha mě příliš nenadchla, pouze konec byl lepší, napínavější - tak jako jeho jiné knihy.

04.05.2019 4 z 5

Kawa 9 Kawa 9 Karel Cubeca (p)

Pěkně a vtipně napsaná knížka, já ji vzala na dovolenou, to bylo perfektní. Opravdu pobavila.

29.04.2019 5 z 5

Aztécká perla Aztécká perla Colin Falconer (p)

Historický příběh o dobití Mexika Španěly, zpracovaný do románové podoby. Oživuje podivuhodnou a vyspělou říši Aztéků a její pád za hlásání "Slova božího". Indiáni měli své kruté bohy, ale jak je to dnes...

15.04.2019 5 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

Oddechové čtení před spaním. Hrdina Don Quijote se rozhodl žít podle svých oblíbených středověkých literárních hrdinů, ale neumí rozlišit skutečnost od fantazie a tak působí jako blázen.

13.04.2019 3 z 5

Neznámá moře Neznámá moře Ronald Watkins

Výborně a čtivě zpracované dějiny mořeplavby a námořních objevů Portugalců v 15. a 16. století, které vyvrcholily obeplutím Afriky a objevením cesty do Indie ( Vasco de Gama)

08.04.2019

Poslední tajemství Leonarda da Vinciho Poslední tajemství Leonarda da Vinciho Ángel Gutiérrez

Románově zpracované historické události smíchané se záhadami , které se doposud nepodařilo objasnit. Děj probíhá v několika časových liniích, má napětí a spád.

07.04.2019 5 z 5