ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Coffeyho ruce Coffeyho ruce Stephen King

Výborné

Coffey na míli Coffey na míli Stephen King

Vynikající, skvělý byl i film Zelená míle.

Christina Christina Stephen King

Tohle je dobré, ale na Kinga spíš průměr.

12.06.2019 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Výborná, i když film taky nebyl špatný.

Osvícení Osvícení Stephen King

Další z knih, která nemá chybu. U některých pasáží se mi ježily vlasy hrůzou na hlavě. Napínavé, nervy drásající. Čteno opakovaně.
Film, i když v něm hrál skvělý Jack Nicolson mě tak nezaujal.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedna z mých nejoblíbenějších od Kinga. Ráda se u ní opakovaně bojím.

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Dokonalé. Vylíčení vztahu Doloresou s Verou, která ji nepřímo pobídne k tomu, co pak Dolores udělá. Popis myšlení nešťastné ženy zahnané do úzkých a přinucené jednat je strhující.

12.06.2019 5 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Patří k mým nejoblíbenějším dívčím románkům od autora.

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Další nezapomenutelná kniha od Betty MacDonaldové, čtená mnohokrát.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Skvělá kniha. Autorka vyloučila moji představu, že ženské nedovedou napsat humornou knížku. Betty jsem si zamilovala, procházela s ní její strasti a radosti (málokteré) na slepičí farmě. Popis prostředí a jednotlivých postav je nezapomenutelný. Řezala jsem se smíchy, některé pasáže si pamatuji nazpaměť a knížku čtu, když je mi úzko. Zatím vždycky pomohla.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Četla jsem ji pořád dokola

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Dante strávil dětství vězněný mužem, přezdívaným Otec. Z těchto důvodů trpí klaustrofobií, ale má i vynikající pozorovatelské schopnosti. Inspektorkou policie Colombou je požádán o pomoc při pátrání po zmizelém chlapci a postupně se spolu dostávají do vzrušujících a životu nebezpečných situací.
Nezapomenutelný thriller s mistrovsky popsanými postavami, který má spád, spoustu zvratů a byl přečtený skutečně jedním dechem. A konec? Velká nepřerušovaná jízda.
Pokud chcete zjistit, jestli Otec ještě žije a nejen to, přečtěte si tuhle knihu, které dávám bez váhání plný počet *. Čeká vás nevšední čtenářský zážitek!

09.06.2019 5 z 5

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Výborná detektivka, moje první od autora. Přečetla jsem si ji kvůli pozitivním komentářům mých oblíbených uživatelů na databázi na autorovy knihy. Za to jim taky děkuji. Oblíbila jsem si prakticky všechny vyšetřovatele, kteří se zabývali případem Škrtiče, Van Veeterena samozřejmě nevyjímaje. U některých pasáží jsem se musela smát. Vážně moc dobrá kniha, hned si vyhledám další od Hakana Nessera, který píše velice lidsky,poutavě, napínavě i s humorem a tuto knížku s radostí doporučím.

08.06.2019 5 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Tak tohle bylo něco! Intenzivní milostný thriller, kde se spolu mísí kromě lásky, vášně a nenávisti, zločin, lži, podvody a chamtivost. Výborně vymyšlená zápletka.
Dozvěděla jsem se, že autoři vystupují i pod pseudonymem A.J.Kazinski, chystám se na knížku od něj. A tento thriller samozřejmě doporučuji.

03.06.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Všechny knížky, které jsem zatím od autora četla, se mi líbily a tato není vyjímkou. Vůbec mi nevadilo, že pachatel je známý od poloviny. Doporučuji.

31.05.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Vynikající! Brutální a zvrácené, ale velmi dobré. Líbilo se mi jak pátrání po Opičím vrahovi a snaha zachránit poslední oběť, tak deník Opičího vraha. Sama Portera a ostatní vyšetřující jsem si oblíbila a doufám, že se s nimi zase setkám v dalším díle. No a závěr je prostě skvělý, i když otevřený. Kniha si tentokrát nálepku Mezinárodní bestseller zaslouží. Nezbývá mi, než ji DOPORUČIT.

Pozor SPOILER!
Moc se mi líbil deník, jak už píši výše. Měl jsem krásné dětství... MATKO, OTČE...Probůh, všichni tak úchvatně šílení!!!!

28.05.2019 5 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Výborný psychologický thriller, má spád a dovedně vykreslené postavy, nechybí ani trocha černého humoru. Nečekaný závěr se mi moc líbil. Za sebe ho mohu doporučit.

26.05.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

ZÁSAH! TREFA! Pro mě daleko lepší než Není úniku. Tam jsem si k Darby a překvapivě ani k malé dívce nedovedla vytvořit nějaký vřelejší vztah a knihy mi připadala docela nesmyslná (více v komentáři). Tady jsem od začátku fandila Elle a Jamesovi, užívala jsem si napětí a ani chvilku jsem se nenudila. I přes nějaké nereálné situace jsem si čtení báječně užila, chvílemi jsem se i zasmála a doporučuji!

24.05.2019 5 z 5

Půlnoc Půlnoc Jonas Moström

Jsou znásilněny tři dívky a poslední z nich zavražděna, policie má tři možné pachatele. Detektivka plyne pomalu, žádné velké napětí se nekoná, ale není to špatné čtení. Oceňuji, že nás autor na začátku knihy seznamuje s osobami, které se v ní budou nejvíc objevovat. I obálka je dobrá.

21.05.2019 4 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Bravurní! Tahle autorka mě dostala! Strhující, poutavé, emotivní vyprávění, mrazivá, temná atmosféra, neotřelý motiv, navíc poetické vykreslení horské krajiny italských Dolomit.
Při otáčení stránek jsem cítila takové vnitřní napětí i strach, jako už dlouho ne.
Milovníci thrillerů, nenechte si tuto knížku ujít!

19.05.2019 5 z 5