ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Jsem příjemně překvapena, velice zdařilá detektivka. Komisař Marthaler je moc sympatický, něčím mně připomíná komisaře Wallandera od Henninga Mankella.

17.12.2017 5 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Kniha je čtivá, má spád, je hodně akční. Přesto mě nenadchla tak, abych dala plný počet *.

15.12.2017 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Příběh je obsáhlý, zpočátku hodně popisný, ale napětí je dobře nadávkováno a ke konci už děj vyloženě letí, bez zbytečných drastických scén. Přestože se zdá být obsah časem složitější a objevuje se v něm více postav, na konci je vše jasně a logicky vysvětleno. Detektivka je krásně promyšlená a plné hodnocení si určitě zaslouží.

12.12.2017 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Julie se vrací po letech na Öland, aby pátrala po svém dávno ztraceném dítěti.
Děj knihy se posouvá pomalým tempem, ale je v něm tajemno i napětí, které se k závěru stupňuje. Autor nádherně vykresluje působivou atmosféru ostrova i jednotlivé postavy, které se vám postupně dostávají pod kůži. Jde o příběh, na který hned tak nezapomenete.

11.12.2017 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Začátek knihy mně připadal nudný. Pak ale nabrala neočekávaně rychlý spád, ke konci už napětí houstlo a závěr mě vyloženě dostal. Jsem ráda, že jsem knihu po prvních asi 100 stránkách neodložila, protože stála za to. Jednu * uberu právě za ten začátek.

09.12.2017 4 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Tak jsem na rozpacích, co napsat. Další výborná kniha s mým oblíbeným komisařem Wallanderem? To se mně zdá málo, ale naprosto přesně to vystihla Selinute.

08.12.2017 5 z 5

Ve vyšších kruzích Ve vyšších kruzích Viveca Sten

Detektivka nebyla špatná a bavil mě i soukromý život Nory a Thomase. Ale přiznám se, že jsem se chvílemi nudila.

07.12.2017 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Kniha odehrávající se ve dvou časových rovinách. V současnosti a před pěti lety v Nepálu. Nemám ráda čtení o sektách, protože proti nim ostře vystupuji. Sekta v nepálské komunitě byla dost strašná a některé pasáže mně přišly těžko uvěřitelné. I přesto této docela čtivé knize ubírám jen jednu *.

06.12.2017 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Skvělý, strhující thriller, napínavý od začátku do hodně překvapivého konce, přečtený za den. Kim i celý vyšetřovací tým jsou mně sympatičtí, ale v kůži rodičů unesených děvčátek bych nechtěla být ani vteřinu. Angela Marsons nasadila vysokou laťku a drží se jí. Označení bestseller si tato kniha určitě zaslouží a je asi zatím z celé série nejvydařenější.

03.12.2017 5 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Výborná, čtivá knížka s pro mě naprosto neočekávaným závěrem. Doporučuji k přečtení!

02.12.2017 5 z 5

Zeměbouře Zeměbouře Mons Kallentoft

Kniha se mně zdála o něco slabší než některé předchozí autorovy knihy. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale závěr byl hodně napínavý. Za mě čtyři *.

30.11.2017 4 z 5

Dnes v noci zemřeš Dnes v noci zemřeš Viveca Sten

Zdařilá severská detektivka. Neohlížím se na nižší hodnocení čtenářů a dávám plný počet *.

28.11.2017 5 z 5

Pyramida Pyramida Henning Mankell

Výborná knížka detektivních povídek, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek Kurta Wallandera.

27.11.2017 5 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Kniha se četla velice dobře. Jde o jednu z posledních, které o komisaři Wallanderovi čtu (to znamená, že nejedu postupně od 1. dílu série). Na počátku je hrůzný nález dvou mrtvých mužů ve člunu, který přivádí komisaře až do Lotyšska. Atmosféra v něm a pocity komisaře Wallandera jsou v detektivce výstižně popsány, dobře to zachytil(a) ve svém komentáři TipsyChipsy.

23.11.2017 5 z 5

Mrtvá z Nevady Mrtvá z Nevady Harlan Coben

Detektivka se mně líbila, i když je přece jenom o něco slabší než některé, které jsem od Harlana Cobena četla.

18.11.2017 4 z 5

Past Past Melanie Raabe

Knížku jsem přečetla za jeden večer. Pro mě to bylo nečekaně příjemné překvapení. Rozhovor Lindy s Viktorem, který zabírá větší část knížky, jsem si vyloženě užívala. Myslím, že autorce se její prvotina vydařila.

12.11.2017 4 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Jedna z nejvydařenějších detektivek od Tess. Úžasně čtivá, s neobvyklým námětem, dvěma dějovými liniemi a stupňujícím se napětím.

12.11.2017 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Jedním slovem vynikající kniha, která se nedá vůbec odložit. Jak píše Šánka, lahůdka v detektivním žánru. Ještě lepší než první příběh série. Tentokrát se autoři kromě sériového vraha hodně věnují Vanje a pochopitelně je tady nepřehlédnutelný Sebastian, který je mně zase o chlup sympatičtější. Už se těším na další díl.

09.11.2017 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

První díl detektivky mě hodně bavil. Vedle napínavého pátrání po vraždě mladého chlapce (s pro mě překvapivým závěrem) se autoři hodně věnují i postavám vyšetřovatelů, jejím vlastním problémům i vztahům mezi nimi. Kniha má spád, je čtivá,výborně propracovaná (postavy i děj), bez hluchých míst. Za sebe doporučuji a už se chystám na Učedníka.Tuším, že celá série bude skvělá.

06.11.2017 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Skvělé čtení! Shoduji se se všemi pozitivními komentáři na tuto knihu pana Cobena.

04.11.2017 5 z 5