ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Jedna z těch hodně dobrých knih Henninga Mankella (tím nechci říct, že má nějaké špatné). Komisař Wallander se potýká se svými zdravotními problémy, věčně někde zapomíná mobil nebo pistoli a s celým oddělením hledají někoho totálně ujetého, který nemá rád "šťastné lidi". Pokud chcete vědět, kdo a jak ho nakonec dopadne, což je nádherný závěr knihy, neváhejte a čtěte! Doporučuji, stojí to za to.

30.09.2017 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět pecka - neobyčejně čtivé, drsné, napínavé a v závěru neočekávané. Přesto jsou pohnutky vraha dostatečně vysvětleny.
U tohoto spisovatele se snad nedá sáhnout po thrilleru, který by vás úplně nepohltil. Já mám přečteno za den (teda spíš noc), prakticky v kuse.
Teď si dám na uklidnění Sandru Brown.

29.09.2017 5 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Amnézie není vůbec nudná, jak někdo píše. Je strhující, napínavá, se spoustou zvratů a až do poslední stránky nevíte, co se s Mickey vlastně stalo. Je taky vzrušující sledovat, jak se Vincentovi postupně vrací paměť.
Je to velice čtivý thriller, který sice na "Řekni lituji" nedosáhl, ale pět * si určitě zaslouží.

27.09.2017

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Velmi dobrý příběh, jak je u autora zvykem, ale četla jsem od něj lepší knihy. Přesně to vystihuje kneslova, s jejím hodnocením se ztotožňuji.

25.09.2017 4 z 5

Podvod Podvod Charlotte Link

I u mě náhodně vybraná kniha v knihovně a spokojenost.

21.09.2017 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Uprostřed černého lesa stojí osamocený dům a v něm se rozhodlo strávit pět lidí, z nichž každý má nějaké své tajemství, jeden víkend.
Mně se thriller moc líbil. Autorka píše poutavě a skoro od začátku do úplného konce vás drží v napětí, chvílemi jsem se i docela bála. I já jsem tušila, kdo bude zabit, ale jsem příliš nedovtipná , že jsem až do poslední chvíle nevěděla proč. Dávám plný počet * a opět zjišťuji, že i kniha s ne moc vysokým hodnocením mě může nadchnout.

21.09.2017 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Úžasná kniha, ke které se vždycky ráda vracím, která se neomrzí, z níž si pamatuji celé pasáže. Betty MacDonald je podle mě záruka kvalitního humoru, což u autorek (tím chci říct ženských) není moc časté. Hvězdiček by si zasloužila daleko víc, stejně jako její prvotina Vejce a já.

19.09.2017 5 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

V knize je velmi dobře psychologicky propracovaná postava Grety, což se dá také od autorky, vzhledem k tomu, co vystudovala, předpokládat.
Přečetla jsem na jeden zátah, i když nemůžu říct, že bych byla v nějakém trvalém napětí. Myslela jsem si, že půjde o úplný nesmysl, nějakou snovou představu pomatené osoby, ale postupně jsem zjišťovala, že se hodně pletu. A oceňuji i "tajemnou" obálku.

19.09.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Výborná čtivá detektivka, má spád i napětí, velmi dobře prokreslené postavy. Vraha jsem sice tipovala, ale to vůbec nevadilo. Určitě si ráda přečtu od autora další knihy a tuhle mohu doporučit.

16.09.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak to byl ku*evsky dobrý příběh, pokud chci být věrná názvu knihy. Přečteno za dva dny, kniha prakticky nešla odložit. Neobyčejně čtivá, napínavá,má rychlý spád a je plná zvratů. A konec? Je to volba autora a on si vybral tohle řešení - podle mě vůbec ne špatné.

13.09.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Ano, jak píše Joges, příběh s téměř mysteriózní zápletkou. A zase, podobně jako v knize "V lese visí anděl" jde o něco neobvyklého, mimořádného. A líbil se mně. Postupné, pomalé (to vůbec nevadilo) a napínavé odkrývání jednotlivých dílků skládačky. A že bylo podezřelých mraky!
Nahlédneme opět i do života Holgera Muncha a jeho blízkých, jejich problémů, tužeb, přání, do problémů a černých myšlenek Mii Krügerové...
Pokud mám srovnat obě knihy, Sova mě upoutala o něco méně, ale plný počet * si určitě zaslouží.

11.09.2017

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Na jedné straně vyšetřování zneužívání dětí, na druhé straně nebezpečný sociopat ďábelsky manipulující s lidmi. I Kim začíná být v nebezpečí.
Druhý díl série je opět vynikající, řekla bych, že i o něco lepší, než ten první. Ale jedná se o příběh úplně odlišný.
Škoda, že nemám k dispozici víc * než těch 5. Angela Marsons se u mě zařadila mezi autory, představující vrchol kvalitního thrilleru.

11.09.2017 5 z 5

Zloději lidí Zloději lidí Robert Crais

Hodně brutální příběh, který mně tentokrát úplně nesedl. Protože thrillery Roberta Craise jinak hodnotím hodně vysoko, myslím, že odebrání jedné * bude v tomto případě spíš vyjímkou.

07.09.2017 4 z 5

Posedlost Posedlost Jonathan Kellerman

Tentokrát uberu jednu *. Sérií s Alexem jsem teď četla víc po sobě a tahle mně přišla slabší. Nejsem tak přísná jako čtenář, ukrytý pod přezdívkou soukroma, ale v podstatě s jeho hodnocením musím souhlasit.

07.09.2017 4 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Další díl s komisařkou Katie Maguireovou se četl dobře. Bylo tam kromě pátrání po brutálním vrahovi a surovém obrázku prostituce a obchodu s bílým masem nahlédnuto i do jejího soukromého života (tentokrát ne zrovna moc šťastného). Tato kniha se mně zdála slabší než první dvě, přesto si myslím, že si plný počet * zaslouží.

06.09.2017 5 z 5

Partitura smrti Partitura smrti Jan Seghers

Po mnoha letech se objeví stará partitura a za ní zůstávají spousty mrtvých. Komisař Marthaler je mně sympatický, detektivka se mně docela líbila, ale k plnému počtu * tam přece jenom něco chybí.

02.09.2017 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Jsem velmi spokojena. Po pomalejším rozjezdu se napětí detektivky postupně zvyšuje, až docházíme k hrůznému motivu, který se týká pohřešovaných dívek. I zmizení poslední dívky je v závěru vysvětleno. Ale je tu ještě prolog - a ten mě vážně dostal!
K atmosféře knihy hodně přispívá i mrazivé a bezútěšné prostředí severního Vermontu.

31.08.2017 5 z 5

Posedlost Posedlost James Patterson

Tento díl mě nijak zvlášť neoslnil, ale číst se dal.

29.08.2017 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Thriller nejvyšší kvality! Velice čtivý, úžasně propracovaný, napínavý, s dokonalou psychologií postav. Od první stránky chytne a už nepustí. A je to taky o velkém dívčím přátelství. Klidně bych dala dvojnásobek *, protože patří k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední rok četla. A výborná je i obálka.

27.08.2017 5 z 5

Řez Řez Vicki Pettersson

Solidní, čtivý a hodně krvavý thriller, který udržuje čtenáře v trvalém napětí. Za mě 5*.

22.08.2017 5 z 5