astroweb astroweb komentáře u knih

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

Kromě Morgelandu všechny tři části byly skvělé čtení, Krátký proces třetí a nejlepší.

12.07.2020 5 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Velmi čtivý, i když rozsáhlý, historicko poučný román z dějin Honkongu.

05.07.2020 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Rozhodně lepší, než seriál na Netflixu, který jsem ani nedodíval, ale oproti autorovým jiných dílům, které jsem přečetl a líbily se mi, poněkud dosti hodně složitější , až roztříštěné.

22.06.2020 2 z 5

Spící agent Spící agent Daniel Silva

Trochu jiná kniha od mého oblíbeného autora. Víc historický válečný román, než současná špionáž. Velmi, velmi zajímavé.

19.06.2020 4 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Tenhle autor mi prostě sedne. Nejen napínavé a čtivé, i když místy až dost krutě silné popisování, ale scény nejsou samoúčelné. Doufám, že brzy vyjde od něj další, protože všech sedm dosud vydaných mám načtené.

16.06.2020 4 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Téma nikoli nejoriginálnější, únosy mladých děvčat, ale zpracování a čtivost na té nejvyšší pětihvězdičkové úrovni.

09.06.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Po delší době jsem sáhl po tomto autorovi a věru jsem nelitoval. Až na jednu mám přečtené všechny jeho knihy. Tato patří k těm nejlepším.

03.06.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Velmi poutavé i poučné čtení, tentokrát opravdu více historie, než kriminální příběh.

27.05.2020 4 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Druhý díl vynikající série, která se mi líbí mnohem více, než autorovy historické detektivní příběhy. Je to více o lidech, jejich radostech a starostech zobrazovaných na zajímavém historickém pozadí.

18.05.2020 5 z 5

Smrt ve Vídni Smrt ve Vídni Daniel Silva

Víc, než špionážní, tak spíše historický, tentokrát opět o pátrání po nacistickém zločinci. Výpovědi o zvěrstvech, které byli němečtí nacisti páchat byly otřesné. Skutečně nelehké neodpočinkové čtení, ale právě v dnešní době snah překrucování historie velmi potřebné a poučné.

13.05.2020 5 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Lee Child

Přečetl jsem od tohoto autora hodně knihy, ne všechny byl označil za jeho nejlepší, ale tahle k nim určitě patří.

06.05.2020 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Parádní Dickensův román. Po delší době jsem se začetl do této klasiky a nelitoval jsem. Mnohokrát zfilmováno, ale kniha je kniha.

06.05.2020 4 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Pokračování historického příběhu z doby Jana Lucemburského. Přečetl jsem s obtížemi, jiné autorovy knihy jsou mnohem podařenější.

04.05.2020 2 z 5

Postrach Arkansasu Postrach Arkansasu Max Brand (p)

Příjemně oddychové čtení, čtivost zvýšená současnou úpravou češtiny. Tak zase někdy, musím dodat, že se mi tento western líbil víc, než Zane Grey.

25.04.2020 3 z 5

Říše Říše Roman Bureš

To tedy byla jízda ! Mnohem drsnější než Inferium, protože mnohem více uvěřitelnější. Rozhodně žádný oddych. Autor překonává sám sebe, doufám, že píše už něco dalšího.

23.04.2020 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Skvěla krimi, můj oblíbený autor, který nemůže zklamat. Dosti drsné, finále velice napínavé, doporučuji.

22.04.2020 5 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Skvělý historicko detektivní román. Jsem moc rád, že jsem tohoto autora pro sebe objevil, líbí se mi jeho styl, historické politické reálie předválečného Německa.

18.04.2020 5 z 5

Příběh staré šperkovnice Příběh staré šperkovnice Marie Macková

Nebylo to docela špatné, zajímavý námět z 19. století, ale hůře si mi kniha četla, protože měla málo oživující přímé řeči, odstavce byly tím pádem nepříjemně dlouhé.

14.04.2020 3 z 5

Naslouchám chvění země Naslouchám chvění země James Hadley Chase (p)

Oblíbený můj autor, jednou za čas. Nápadité, krátké, příjemně odpočinkové.

06.04.2020 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Super detektivní příběh, v pořadí od této autorky třetí, ale tenhle považuji doposud nejlepší.

04.04.2020 5 z 5