Ava365 Ava365 komentáře u knih

Dáma v jezeře Dáma v jezeře Raymond Chandler

Klasika. Phil Marlowe se stal vzorem pro mnoho dalších následovníků.

15.12.2020 4 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Velmi hezká historická detektivka.

15.12.2020 5 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Od Agathy dávám přednost jiným titulům. Tato kniha mě ani neurazila, ani nenadchla.

15.12.2020 4 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Tak u této knihy hrozilo, že ji nedočtu. Vše se pořád točilo kolem bolesti a bylo to tak násilně šroubované a nereálné, že mě to nebavilo. Velmi nepravděpodobná konstrukce a mně nesympatická hlavní hrdinka.

14.12.2020 1 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Moc dobrá detektivka. Po delší době zase kniha, na kterou se celý den těšíte. Závěr sice trochu naivní, ale i tak dávám plný počet.

18.11.2020 5 z 5

Tiché vody Tiché vody Viveca Sten

Průměrná severská detektivka. První stránka navnadí, ale pak už je to taková vata. Vyšetřování se nikam neposouvá, děsně se vleče. Ke konci to zase nabere tempo, vrah je překvapivý, ale celkově spíš nuda.

02.11.2020 3 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Další výborná Vondruškova detektivka. Přestože se jeho knihy podobají jedna druhé, přece jen dokáže popsat další místa velice poutavě. Knihy se moc dobře čtou, přibližují historii i lidem, kteří by se o ni nezajímali.

01.09.2020 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Notoricky známá detektivka.

23.08.2020 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Čtivé a zajímavé.

21.08.2020 4 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Pěkná detektivka, která se trochu liší od ostatní autorčiny tvorby. Svou atmosférou připomíná příběhy od Agathy Christie.

21.08.2020 4 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Autorčin průměr.

19.08.2020 4 z 5

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Moc hezká kniha z období starého Říma.

09.08.2020 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Přestože to nakonec nebylo tak špatné, stejně se mi do toho nedařilo pořádně začíst. A opět Jefferson Winter s jeho nadpřirozenou intuicí, díky níž on vše ví a nepotřebuje to čteňářům (nebo jen mně?) obšírně vysvětlovat. :)

07.01.2020 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Zajímavá útlá kniha, která i dnes stojí za přečtení. Je skoro neuvěřitelné, že byla napsána před více než sto lety.

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Výborný thriller. Mrazivá atmosféra, bestiální vraždy, vyšetřování plné záhad - zkrátka vše, co má dobrá kniha v tomto žánru mít.

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Jedna z nejlepších od Agáty Christie.

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Slušný thriller, plný zvratů, ale bohužel - na mě trochu z oblasti "sci fi". Těžko uvěřit, že by jeden člověk tohle vše svedl. Ale třeba se mýlím. :)

11.12.2019 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Jedno ze stěžejních děl literatury nepotřebuje obšírnější komentář.

11.12.2019 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Začátek výborný, konec poněkud přitažený za vlasy a opět nadčlověk Winter, který z minima informací pozná okamžitě, že vrazi jsou dva apod. Trochu jako Winetou, který z kousku koňské stopy poznal skoro krevní skupinu toho, kdo na koni jel. :)

11.12.2019 4 z 5

Smrt v labyrintu Smrt v labyrintu Patricia Highsmith

Výborná detektivka od autorky Talentovaného pana Ripleyho. Skvělá volba na dovolenou u Středozemního moře. :)

11.12.2019 5 z 5