Ava365 Ava365 komentáře u knih

Kůže Kůže Mo Hayder

Tak nevím, jestli mám hodnotit, když zůstala kniha nedočtena. Ze všech autorčiných mi tato přišla nejslabší. Ve všech jejích knihách mi vadila dle mého zbytečná filozofická postava Chodícího muže, ale dalo se to překousnout. Tady mi to přišlo všechno bez nějakých souvislostí, vyšetřování se nikam neposouvalo, pouze jsme se dozvěděli pěkně detailně, co dělá Blecha s tlející mrtvolou. Veškeré její počínání mi přijde hodně za hranou uvěřitelnosti. A Caffery obávající se jakéhosi tokološe působí spíš komicky. Je jasný záměr dát tam něco rádoby tajemného a strašidelného, ale tady se to (alespoň u mě) absolutně minulo účinkem.

15.04.2024 2 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Proti Ptáčníkovi a hlavně proti Vlkovi mi tohle přišlo slabší. Průměrná detektivka - neurazí, nenadchne.

03.03.2024 3 z 5

Soví hnízdo Soví hnízdo Marek Ducháček

Celkem dobrá tuzemská detektivka, která se dočkala i své televizní verze.

22.01.2024 4 z 5

Prach jsi a v prach se obrátíš Prach jsi a v prach se obrátíš Chris Tvedt

Kniha se četla i díky krátkým textovým blokům lehce. Celou detektivkou se táhly 3 dějové linky, které se nakonec spojily v celkem logické rozuzlení. I když to působilo až moc násilně šroubované. Rovněž některé postavy se chovaly tak nějak nepříliš uvěřitelně. Ale v konečném výsledků je to obstojná detektivka, která nenudila.

14.10.2023 4 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

Jako by knihu nepsal jeden autor, úroveň jednotlivých povídek se výrazně liší. První dvě povídky jsou klasické kriminální příběhy psané člověkem, který o policejní práci hodně ví. Bohužel literární stránka trochu pokulhává. Ovšem případy s detektivem Poirotem vůbec nechápu. Co to mělo být? Nejvíce se mi líbila povídka Superhrdina, i když i ta by šla napsat lépe. Takže od přečtení neodrazuji, navíc teď v létě je ta správná doba pro tuto knížku.

01.08.2023 3 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Bohužel nedočteno. Baskická jména byla hodně špatně zapamatovatelná, ale to nebylo to nejhorší. Horší byla ta řada naprosto za vlasy přitažených a nepravděpodobných momentů. Autorka si vzala mustr od současných "thrillerových" autorů a své vyšetřující obdařila nějakým tím osobním stigmatem. Chápu, že tento žánr není literaturou faktu, ale přece jen by se měl aspoň trochu reálně tvářit. Jednu hvězdu přidávám za zajímavé prostředí.

16.03.2023 2 z 5

Motýlí dům Motýlí dům Kerstin Signe Danielsson

Bohužel nedočteno. Vůbec se mi nedařilo pořádně se začíst. Možná se tam začalo něco dít až v druhé polovině, ale 120 stránek nestačilo k tomu, aby byl důvod v četbě pokračovat.

05.01.2023 1 z 5

Kruté hvězdy Kruté hvězdy Kjell Eriksson

Asi mám nějaké divné období, ale druhá kniha po sobě zůstává nedočtená. Během padesáti stránek mě v knize vůbec nic nezaujalo, bylo tam strašně jmen a pořád se nic zajímavého nedělo, takže nakonec mi došla bohužel trpělivost. Možná je to škoda, třeba se to rozjelo až v dalších stránkách...

22.09.2022 1 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Zvláštní kniha. Hlavní hrdinka s jejím "celoknihovým" kojením mi příliš sympatická nebyla. Odjede si s malou dcerkou na sraz spolužaček, po návratu jí přijde domů kytice s výmluvným vzkazem a ještě se diví a je naštvaná na manžela, že se mu to nelíbí. Je tam poměrně dost nelogičností a málo uvěřitelných míst ( např. Ambrose a jeho úmrtí). Přesto se mi kniha četla celkem dobře a touha zjistit, jak to celé bylo, byla důvodem k jejímu dočtení.

05.09.2022 3 z 5

V temnu V temnu Lina Bengtsdotter

Název knihy dokonale vystihuje i celou její atmosféru. V celém příběhu se snad nenajde jediný sympatický člověk. Charlie i Franceska mi byly obě krajně protivné,i když Franceska měla být protipól konzumního a povrchního stylu života, tudíž by jí měl člověk fandit, byla vykreslena příliš šablonovitě a lacině, že mi prostě sympatická nebyla. U skvělých knih si člověk při čtení často řekne - škoda, už jen 100 stránek. Tady tomu bylo naopak - uf, ještě musím dát 100 stránek.

19.08.2022 3 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Bohužel nedočteno. Asi to nebylo tak špatné, ale nebyla to pro mě ta kniha, na kterou se celý den těšíte. Možná to ale bylo taky všemi těmi událostmi, které se na nás v této době valí a tudíž se člověk nemůže do četby patřičně ponořit. Možná si zkusím knihu ještě někdy dočíst.

18.03.2022 3 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

Zvláštní detektivka. Nečte se to úplně lehce a chvílemi se musí člověk vracet, aby se zorientoval v textu a pochopil, kdo co říká. Ale to souvisí s deficitem hlavního hrdiny. Závěr je trochu moc akční, ne moc uvěřitelný, ale autorka se snažila o překvapivost, a to se jí povedlo.

31.01.2022 4 z 5

Vyhlídka Vyhlídka Michael Connelly

Průměrný thriller, Micheal Connelly má rozhodně lepší tituly.

27.12.2021 4 z 5

Jak nevodit policii za nos Jak nevodit policii za nos Donald E. Westlake

Super!!! :-)

27.12.2021 5 z 5

Žena stínů Žena stínů Thomas Perry

Vynikající, i když v záplavě knih od Marsonsové, Keplera, Bryndzy apod. bohužel neprávem opomíjený thriller. Thomas Perry je výborný spisovatel, který dokáže psát napínavé příběhy, do kterých přidává i velmi jemný a inteligentní humor.

27.12.2021 5 z 5

Tajuplná oběť Tajuplná oběť John Sandford (p)

Z této série jedna z lepších. Trochu mi tam vadila ze začátku "víla", přišlo mi to tak nějak násilně šroubované, ale nakonec se to jakž takž vysvětlilo. A v této knížce byl i Davenport tak nějak lidsky normálnější a tím i sympatičtější.

16.11.2021 4 z 5

Mechanické piano Mechanické piano Kurt Vonnegut Jr.

Velice zajímavá vize budoucnosti, ve své době dost oblíbená v intelektuálských kruzích :-)

20.09.2021 5 z 5

Devět a půl týdne Devět a půl týdne Elizabeth McNeill (p)

Jedna z prvních erotických knih moderní éry. Líbila se mi a ačkoliv se zdá vše nereálné, myslím, že podobné příběhy se odehrávaly a odehrávají i v reálném životě.

04.06.2021 5 z 5

Půlnoc Půlnoc Dean Koontz

Výborná sci-fi kniha. Dean Koontz píše velmi poutavě a jeho styl psaní se mi líbí. Ke konci kniha skvěle graduje i díky kratším a za sebou velmi dobře řazeným kapitolám.

29.05.2021 5 z 5

Umírající dandy Umírající dandy Mari Jungstedt

Další solidní detektivka z pera Mari Jungstedt. Díky těmto knihám se kromě krimi zábavy dozvíme i o zajímavém stylu života na ostrově Gotland. Jen mi v této sérii vadí zbytečný příběh Emmy a Johana, který je jak z časopisů pro ženy.

02.05.2021 4 z 5