B-artX B-artX komentáře u knih

Válečná zóna Válečná zóna Brian Wood

Docela slušný rozjezd série. Trošku mi vadilo, že více nepředstavili svět, to by pak děj dostal mnohem větší hlobku. Postavy slušné a kresba boží. 78%

21.01.2018 4 z 5

Odvaha Odvaha Brian Azzarello

Zábavnější než jednička. Docela jsem se bavil a těším se na další díl. Moc se mi líbilo provázání s Řeckými bohy a celkovou mytologií.

Punisher 3 Punisher 3 Garth Ennis

Výborné, přečteno jedním dechem. Masakr na Nixonově ostrově byl dokonalý. Vraždění v džungli mohlo sice být o stránku dvě delší, ale jinak jsem spokojen. Byl jsem docela rád za Spider-Mana a Rusáka, který byl ještě více OP než v předchozí knize. Výborné byly i dvě poslední kapitoly, které sice vůbec nezapadali do děje Punishera, ale za to mě velmi bavili. Musím i pochválit za scénu s prezidentem.

Punisher 2 Punisher 2 Garth Ennis

Nebylo to tak dobré jako první díl, ale stále výborné. Moc rád bych tento příběh viděl v seriálu :). Trošku mě mrzelo, jak to dopadlo s tou trojicí zabijáků, to byli správní úchyláci.

Punisher 1 Punisher 1 Garth Ennis

Jeden z nejlepších komiksů, co jsem kdy četl. Tyto komiksy o "obyčejných lidech" mě baví více, než ty vesmírné komiksy. Frank je dokonalej parchant, kterýho jsem si zcela zamiloval. Krásná kresba a zábavný příběh mě nenechal spát a i ve škole jsem se těšil, jak komiks dočtu. Jsem rád za těch pár stránek s Mužem beze strachu, asi nejlepší část komiksu. Moc se těším na Elita a další postavy. Ennis tuto sérii začal nejlépe, jak mohl. Za mě plný počet. Maximální spokojenost.

10.01.2018 5 z 5

Hobit - komiks Hobit - komiks Charles Dixon

Krásné zpracování geniální předlohy.

03.01.2018 5 z 5

Deadpool versus S.H.I.E.L.D. Deadpool versus S.H.I.E.L.D. Brian Edmund Posehn

Nebylo to tolik vtipné jako jiné Deadpoolovi příběhy, ale jinak jsem moc spokojený. Příběh nebyl nikterak originální (jakože nebyla v tom nějaká originální zápletka, jako v jiných příbězích Wadea), ale i přesto jsem spokojen. Akce je výborná a scénky z Deadpoolovi hlavy jsou skvělé. Za mě takových 85% v porovnání s jinými komiksy bomba, ale na Dpépéčko trošku slabší.

03.01.2018 5 z 5

Punisher Punisher Mike Zeck

Frank je prostě dokonalej :). Očekával jsem, že to bude ještě lepší, ale jsem spokojen.
Škoda, že tam nedali místo toho něco od Ennise, to je komiksový génius. A je mi jedno, že by se to comicspointu nevyplatilo :D.

02.01.2018 5 z 5

Thor Thor Jack Kirby

Jeden z nejlepších komiksů z NhM. Jedna z nejkrásnějších kreseb ze všech komiksů, co jsem kdy četl a neuvěřitelný příběh. Zcela doporučuji :).

02.01.2018 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Spoilery :).

Nikdy jsem nečetl knihu, která by kvalitativně tak skákala. Linka Nimue a tý snílky byla otřesná, část Ciri u těch elfů byla nudná a část v Toussaintu nezáživná, za to osmá kapitola (bitva u Brenny) a devátá (na tom Vilgefortzově hradu) byly dokonalý.. pak už to bylo zase slabší. Po Křestu ohněm nejhorší knížka série (Bouřkovou sezónu jsem tedy nečetl..). Hodně negativně hodnotím smrt Milwy, Cahira a Regise, to že zemřeli by mi zase tak nevadilo, ale z mého úhlu pohledu to vypadá, že se jich Sapkowski prostě chtěl zbavit.. Smrt Geralta mohla být více emotivní, na to, že zemřela postava, která nás provázela sedm knih jsem z toho moc smutný nebyl. Smrt Milwy mě zasáhla více. Spokojený moc nejsem, na poměry Zaklínače dost slabé. 80%.

30.12.2017 4 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Bohužel půjdu proti proudu. V 6. třídě jsme to měli jako povinnou četbu, já u toho umíral.

14.12.2017 2 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

K začátku bych chtěl říct, že Vražda v Orient Expresu je moje první kniha detektivního žánru a moje prvotina od Christie. Nelituji, že jsem začal číst, kniha se dobře čte a Poirot je sympaťák. Ještě s knihou Stařec a moře jediná kniha, která mě donutila dát kilo (100%) kvůli konci. Právě konec je něco neuvěřitelného. Celý děj si jede svým vlastním příjemným tempem a konec dokonale zakončil celé dílo a zničil mojí hlavu. :D Celou dobu jsem tipoval hraběnku a hraběte za pomoci toho detektiva, ale toto bylo doopravdy nečekané. Za mě výborné, bavil jsem s stoprocentně. 100%.

06.12.2017 5 z 5

Batman: Smrt v rodině Batman: Smrt v rodině Doug Moench

Komiks nenadchne, ale ani neurazí. Z těch "starších" komiksů nadprůměr. Docela jsem se bavil, Joker byl skvělej hajzl a Jason a Netopírák byli fajn. Za mě 80%.

15.11.2017 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Hra o trůny je masark. Z první série seriálu jsem moc nadšený nebyl, což bylo asi tím, že jsem na to neměl věk, ale kniha je úžasná. Jsem zcela nadšen z postav. God deam, žádný svět nemá tak zajímavé postavy. Martin píše geniálně, což je jeden z hlavních plusů knihy.
Nejlepší postavy byly rozhodně Tyrion, Sansa a Arya. Pak tu byla hromada dalších úžasných postav, ale tu ani nechcu zmiňovat, bylo by jich moc.. :D
Za mě dokonalé. Přečteno za měsíc. Zatím moje druhá nejoblíbenější kniha.
Kilčo. Nic jiného si to nezaslouží.

13.11.2017 5 z 5

Hodný, zlý a ošklivý Hodný, zlý a ošklivý Brian Edmund Posehn

Úžasný komiks, bavil jsem se neuvěřitelně.

13.11.2017 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Todle nám náš pedo učitel na Češtinu dal do čtenářského deníku. Dal jsem 50 stránek. Brr, to byla hrůza.

01.11.2017 odpad!

Švejk - komiks Švejk - komiks Jaroslav Hašek

Příšerná kresba..

23.10.2017 2 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Miluji historii a komiksy. Maus obě dvě mé velké hobby spojil. Masterpiece.

23.10.2017 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Spoilery..
Jako já z toho tak nadšenej nejsem. Linka Geralta byla fajn, skoro stejná jako v předchozí knize, ale fajn.. Linka Ciri měla několik fakt dobrých momentů.. třeba jak Bonhart vyklepl ty Potkany, nebo jak rozsekala tu Kalousovu partu na tom jezeře.. ale jinak nic. Vysogota byl skvělej, takovej fajn chlapík.
Nejhorší byla zcela jistě přemíra postav, hlavně u linky Nilfgardu.. ta se moc nepovedla. Též musím vytknout velké množství flashbacků, vzpomínek a podobných věcí.. Vyprávění Ciri by bohatě stačilo.. zbytek byl pro finální příběh zbytečný.
Linka Yenn, Djiskry a zbytku fajn. Nic spešl, ale fajn..
Ale abych jen nekritizoval- kniha je zábavná a čtivá..

Hodnotím za 90%.

23.10.2017 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Námět je dost originální a příjemně švihlý. Je to prostě taková ta kravina, co vás napadne, při dlouhé chvíli, ale na rozdíl od většiny podobných nápadů, autor ten svůj zrealizoval.. no a.. nápad fajn, zbytek ne. Za mě docela nuda. Dost jsem se musel přemáhat k dočtení.

19.10.2017 3 z 5