bagel bagel komentáře u knih

Mambo? Poa! Zanzibar Mambo? Poa! Zanzibar Vladimir 518 (p)

Krásná kniha - nádherné fotografie, zajímavé texty, ze kterých je vidět, že autoři v zemi pobývali několikrát po delší dobu.

03.12.2019 5 z 5

Historie Čechů v USA Historie Čechů v USA Renáta Fučíková

Vedle zajímavého obsahu upoutají zejména nádherné ilustrace, jak je u paní Fučíkové zvykem. Některé zmíněné osoby jsou všeobecně známé, ale dověděla jsem se i nemálo nového.

19.11.2019 5 z 5

Zapomenutý klíč ke štěstí Zapomenutý klíč ke štěstí Sophie Jenkins

Kupodivu mě kniha nezaujala a dočetla jsem ji jen z "povinnosti". Scény z literárního kurzu byly nadbytečné a ani příběh Nancy nebyl vykreslen nijak zvlášť dobře.

11.11.2019 2 z 5

Psí tinder Psí tinder Petra Macková Hrochová

Námět sice nebyl vůbec originální, ale zpracování se mně moc líbilo. Vtipné a pohodové čtení.

11.11.2019 4 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Nelze jinak, než opět vynikající. Konec hodně otevřený...

31.10.2019 5 z 5

Podivné povídky Podivné povídky Daniela Kovářová

Název odpovídá, některé povídky byly podivné, ale líbila se mně jejich různorodost.

31.10.2019 3 z 5

Nevyhnutelná opotřebovanost citů Nevyhnutelná opotřebovanost citů Zidrou (p)

Hodně potřebný námět, krásné kresby, ale divný konec knize srazil jednu hvězdičku.

31.10.2019 4 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Tak romantické knihy moc nečtu, takže jsem místy váhala, zda to autorka myslí vážně. A konec tomu dal korunu.

24.10.2019 1 z 5

Aligátor v koupelně Aligátor v koupelně Carter Langdale

Vtipné příběhy - takové knihy vždy potěší.

23.10.2019 4 z 5

Slow – Nespěchejte, žijte pomalu Slow – Nespěchejte, žijte pomalu Jo Peters

Nic moc objevného jsem se nedozvěděla, ale jako inspirace dobré.

23.10.2019 3 z 5

Údolí naděje Údolí naděje Elizabeth Haran

Vypadalo to slibně, ale nakonec jen průměrný romantický příběh.

23.10.2019 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Nakonec jsem dala čtyři hvězdičky, bylo to čtivé, ale lepší by bylo soustředit se na méně problematik. Jiné její knihy mě zaujaly víc.

23.10.2019 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Čekala jsem trochu víc, ale celkem tom šlo. Jsem zvědavá na druhý díl.

18.10.2019 3 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Pěkný příběh, ale dost povrchní a jednostranný.

18.10.2019 3 z 5

Dějiny vlasů - Účesy, vousy, chlupy a péče o ně Dějiny vlasů - Účesy, vousy, chlupy a péče o ně Martin Rychlík

Úžasně zpracované - vyčerpávající text, velké množství fotografií, precizně uváděné odkazy. Kniha určitě není na jedno přečtení, lze se k ní neustále vracet.

18.10.2019 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Až moc rozvleklé a měla jsem strach, že se vyšetřování vraždy dostane tak moc do pozadí, že se ani vyřešení nedozvíme. Posledních sto stran ale vše napravilo.

18.10.2019 4 z 5

Příběh skříně Příběh skříně Veronika Blabla Hubková

Zajímavá a užitečná kniha, kde jsou uváděné údaje doprovázeny doloženými fakty. Bohužel je až moc stručná a nenápadná a nevím, zda se dostane k mnoha čtenářům.

18.10.2019 4 z 5

Neviditelný život Eurídice Gusmãové Neviditelný život Eurídice Gusmãové Martha Batalha

Mě to docela bavilo, zajímavý pohled na dřívější postavení žen v Brazílii. A nebylo jim co závidět. Trochu to bylo náročnější na pozornost kvůli množství postav.

06.10.2019 4 z 5

Případ tajemného lukostřelce Případ tajemného lukostřelce Stanislav Češka

Příběh byl dost slabý, děj natahovaný a nadměrné používání slova "culit se" mě vytáčelo.

16.09.2019 3 z 5

Smrt podle hvězd Smrt podle hvězd Jan Bauer

Jako obvykle od tohoto autora - lehké odpočinkové čtení, které nezanechá větší stopu.

16.09.2019 3 z 5