bagel bagel komentáře u knih

Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk Renáta Fučíková

Poučné i pro mě.

23.05.2017 4 z 5

Stvůry Stvůry Luděk Kubát

Psáno velmi čtivým stylem, ale na můj vkus bylo věnováno příliš mnoho prostoru vztahům, jídlu a pití. Vyšetřování se přidalo hlavně až v druhé polovině a zápletka byla trochu přitažená za vlasy.

30.04.2017 2 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Souhlasím s předchozím komentářem - romantické až moc, příliš mnoho šťastných náhod, ale docela příjemné čtení.

10.02.2017 3 z 5

Prokletý hrob Prokletý hrob Christian Jacq

Celkem zklamání. Je pravda, že to byla má první kniha od tohoto autora, ale čekala jsem víc. Konec byl utnutý. Nevidím smysl pokračování až v druhém díle. Kdyby se písmo zmenšilo na normální velikost a vynechaly prázdné strany, byla by kniha docela tenká.

05.12.2016 3 z 5

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

Čtivá kniha ze života, ale konec byl příliš uspěchaný a epilog mně přišel až moc idylický a nepravděpodobný.

30.10.2016 3 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Sympatický hlavní hrdina, reálné prostředí, dobrý děj.

22.09.2016 4 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Až překvapivě humorná kniha, navíc z mého regionu.

24.08.2016 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Tento díl se mně zatím líbil nejvíce.

15.06.2016 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Docela pěkná detektivka, kde nebylo moc mrtvých. Líbilo se mně popsání života v Bretani včetně jídla. A musela jsem si najít příslušná místa na mapě (až pak jsem si všimla, že mapa v knize je).

23.02.2016 4 z 5

Zločiny dvorního rady. II, Až přiletí kometa Zločiny dvorního rady. II, Až přiletí kometa Jaromír Jindra

To bylo ještě lepší než první díl a už se těším na další. Moc se mi líbí taky zasazení příběhů do historických souvislostí.

17.02.2024 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Zase tak moc mě to nezaujalo. Bylo to příliš brutální, často nereálné a přehnané, hlavně na konci.

23.10.2023 3 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Po dlouhé době jsem přečetla tři autorovy knihy a tato byla nejlepší. Kniha měla spád andověděla jsem se zajímavé informace o genealogii. Rezidentka Aria byla má oblíbená postava, i když to někdy fakt přeháněla. Škoda jen trochu urychleného závěru.

04.08.2023 4 z 5

Přítelkyně z kamenné vily Přítelkyně z kamenné vily Frances Mayes

Atmosféra italského městečka je úžasná, ale děj je až moc idylický a pomalý. V knize jsou samé kladné postavy a je až k neuvěření, jak se všechno třem hrdinkám dařilo. A trochu rušilo nahodilé střídání ich- a er-formy.

07.08.2022 4 z 5

Takový prima věk Takový prima věk Kiley Reid

Konečně jsem knihu po několika odloženích dočetla. Celkem zklamání, Alix byla hodně nesympatická a moc jsem nechápala její jednání.

05.08.2022 3 z 5

Raoul Taburin Raoul Taburin Jean-Jacques Sempé

Výjimečně jsem před knihou viděla film a asi proto mě kniha trochu zklamala.

21.06.2022 4 z 5

Čínská medicína ve službách vrahů Čínská medicína ve službách vrahů Frédéric Lenormand

Bylo to až moc zamotané, víc mě bavilo pozadí příběhu týkající se čínské medicíny, úřednického aparátu a jídel.

03.01.2022 3 z 5

Netvor třese zemí Netvor třese zemí Ivona Březinová

Díky této knize vím, jak se chovat při zemětřesení a nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit.

08.11.2021 4 z 5

Fakt hustá zvířata - Poznejte nejodpornější tvory na světě Fakt hustá zvířata - Poznejte nejodpornější tvory na světě Andy Seed

Další z řady naučných dětských knih, která patří určitě k těm lepším. Je psána srozumitelně, uvádí zajímavá a méně známá fakta, na konci je několik kvízových otázek, které důkladně prověří, jak pozorně jste knihu četli.

24.08.2021 4 z 5

Fungarium Fungarium Lily Murray

Kniha se tváří jako vhodná pro děti, ale do podrobností ji porozumí málokterý dospělý. Obrázky jsou však krásné a čtenář určitě získá představu, jak rozsáhlou a různorodou skupinou houby jsou.

03.08.2021 4 z 5

To je historická Británie To je historická Británie Miroslav Šašek

Nádherné kresby, zajímavý doprovodný text. Doporučuji i pro dospělé. Zatím se mi z knih pana Šaška líbila nejvíce.

23.07.2021 5 z 5