Bandini Bandini komentáře u knih

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

Skvělá kniha. Bál jsem se, že to na mě bude moc intelektuální, ale až na historické pasáže jsem četl jedním dechem. Příběh naprosto fantastickej, ikdyž depka jako prase. U některých popisů situací jsem měl až husinu. Hugo je mistr slova.

01.03.2020 4 z 5

Johanka z Arku Johanka z Arku Leo G. Linder

Cekal jsem nudu, ale kniha je zajimava a cte se snadno. Konecne jsem se dozvedel, jak to s tou Johankou bylo.

21.04.2021 3 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Jack London

I když nesnáším milostný příběhy, tohle byla moc hezká knížka, protože Jack London je King.

18.05.2020 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Pohádka pro děti o ničem. Ale autor píše líbivě, to se mu musí nechat.

15.02.2020 1 z 5

Pět zralých hrušek Pět zralých hrušek William Saroyan

Sbírka krátkých povídek. Některý jsou hodně povedený. Je tam smutek, hlad, alkohol, ale nejvíc ze všeho je tam cítit dobré srdce Saroyana. Stojí za přečtení.

02.09.2019 3 z 5

Hlava 22 Hlava 22 Joseph Heller

Super tragikomická kniha. Sarkasmus a cynismus tu jen překypuje. Klasika.

22.08.2019 4 z 5

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Dle mého názoru, jedna z nejpovedenějších od Bukowskeho. Je to depka o neustálém měnění zaměstnaní, kterej autor utápí v alkoholu. Nikde se nemůže chytit a je věčně jen něcí pravá ruka.

22.08.2019 5 z 5

Stávám se sám sebou Stávám se sám sebou Irvin D. Yalom

Krásná kniha o životě tohohle moudrého pána.

05.03.2022 4 z 5

Unknown Pleasures - Pohled do nitra Joy Division Unknown Pleasures - Pohled do nitra Joy Division Peter Hook

Pro fanoušky Joy Division a tohohle stylu hudby naprostá povinnost! Napsáno to je na můj vkus moc slangově a vulgárně, ale autor není spisovatel, ale punkovej kytarista, takže tak....za mě super!
RIP IAN

15.01.2022 3 z 5

Sázka na mrtvého žokeje Sázka na mrtvého žokeje Irwin Shaw

Některé povídky byly krásne, žel u valné většiny jsem byl opilý, takže si nedovoluju hodnotit...

02.09.2021

Podzemníci a Tristessa Podzemníci a Tristessa Jack Kerouac

Spíš myšlenkové pochody než ucelené vyprávění. Ale jsou tam krásné pasáže, bohužel se obávám, že to autor psal celé na drogách :(

27.06.2021 2 z 5

Zinkoví chlapci Zinkoví chlapci Světlana Alexandrovna Alexijevič

Skvělá ale hodně drsná kniha. Po tomhle už budu číst jen Méďu Pusíka...

18.05.2021 4 z 5

Mag Mag Jack Kerouac

Skvělé! Mám rád knihy od prostých lidí s dobrým srdcem.

29.04.2021 3 z 5

Svobodu medvědům Svobodu medvědům John Irving

Jako co? Vůbec jsem to nepochopil...ale místy to bylo vtipný, to cením, páč smysl pro humor je strašně důležitej. Usměj se, vážně. Ale je to poslední kniha, kterou jsem od tebe četl Johne! Hrnec přetekl.

21.12.2020 1 z 5

Ostrovy uprostřed proudu Ostrovy uprostřed proudu Ernest Hemingway

Některé pasáže byly skvělé, zejména se mi líbily absurdní dialogy, které Hemingway umí. Ale celkově kniha nic moc, hodně často jsem se nudil. Například příběh o lovení jedné ryby na 40 stránek, to může zajímat asi jen vášnivého rybáře, což já nejsem. Pořád nechápu, jak mohl dostat Nobelovu cenu za literaturu...

19.08.2020 2 z 5

Devadesát tři Devadesát tři Victor Hugo

V knize se objevuje hodně jmen a historických událostí a místy jsem se trošičku trápil, ale jinak jsem nadšen! Neznám moc spisovatelů, kteří umí vyprávět přiběh tak jako Hugo.

27.07.2020 4 z 5

Vzpomínky na lidi, které jsem měl (někdy) rád Vzpomínky na lidi, které jsem měl (někdy) rád William Saroyan

Cekal jsem neco jineho, je to spis pro lidi, pro ktere je Saroyan srdcova zalezitost. Mne se to libilo, ale asi to neni pro kazdeho.

23.07.2020 3 z 5

Gang Mara Salvatrucha - Ve znamení krve Gang Mara Salvatrucha - Ve znamení krve Samuel Logan

Ale jo, šlo to. Lepší než číst Blesk. SPOILER: Jsem moc rád, že hlavní hrdinka umřela. Štvala mě od začátku do konce.

13.06.2020 2 z 5

Jmenuji se Aram Jmenuji se Aram William Saroyan

Moc hezká kniha. Některé povídky se opakují v jiných dílech, ale rád jsem si je přečetl znovu. Nejlepší je strýček Chosrove :D

08.06.2020 3 z 5

Čas pomsty / Vzpomínáš si? / Dítě číslo 44 / V šachu - zkrácené verze Čas pomsty / Vzpomínáš si? / Dítě číslo 44 / V šachu - zkrácené verze Sandra Brown

Kniha Dítě číslo 44 mě docela bavila, jinak průměr, taková oddechovka. Až na V šachu, takovou kravinu jsem dlouho nečetl.

22.04.2020 2 z 5