barbucha1569 barbucha1569 komentáře u knih

Arabela Arabela Miloš Macourek

Četla jsem knihu a samozřejmě viděla i seriál (který se mi líbil víc). Potom jsem chtěla od Ježíška kouzelný prsten :-D

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Pohodová knížka o holce, který závist pokřiví charakter. Chvíli jsem Danču litovala a za další chvíli ji nenáviděla. Jinak jsem knížku přečetla za jeden den, fakt super!

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

Rovněž moje oblíbená knížka, už proto, že Žaneta neměla na růžích ustláno a přesto se dokázala postavit na vlastní nohy.

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Knížka, která mi připoměla bezstarostná středoškolská léta. Sice mi přišlo trochu přitažený za vlasy, že Pavla byla tak pitomá a poslala neznámému Davidovi svoji lechtivou fotku, ale jinak příběh neměl chybu. Hlavně přátelství kamarádek a opora ve svém klukovi, když se Pavlina choulostivá fotka ocitla na netu se mi líbila.

30.06.2013 5 z 5

Boříkovy lapálie - komplet 4 knihy Boříkovy lapálie - komplet 4 knihy Vojtěch Steklač

O Boříkovi jsem četla snad všechno. Parta kluků, kterým není cizí kdejaká lumpárna mi byla mimořádně sympatická a i když jsou tam příhody, který by se v reálném životě těžko staly, Boříkovy a jeho nej kámošů lapálie, mě pobavily.

30.06.2013

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Tuhle knížku mi doporučila knihovnice ve 14 letech a můžu říct, že jsem ji přečetla jedním dechem. Nakonec jsem si přála zažít podobná prázdninová dobrodružství jako Zuzka. V příběhu je zakořeněný smysl pro vlastenectví, ekologii, přátelství i lásku. Vyloženě mě pobavili nenažranej Karel, nebo uštěkaná Vladěna, naopak mě dojala básnička o koních, kterou Zuzka přednesla při rozlučkovým táboráku na puťáku. Každopádně mohu doporučit každýmu, kdo má rád zvířata, přírodu a nebude mu vadit sem tam nějakej ten komunistickej název.

30.06.2013