baxz komentáře u knih
Po roce 1989 šla kvalita edice Magnet prudce z kopce a někdy dosáhla až za dno... vycházelo v ní kde co, ale tenhle kus pod pořadovým číslem 10/91 je hodně solidní, napínavá detektivka! Pan Třešňák opět zabodoval za plný počet.
Tento příběh kapitána Kalába mě bavil z dosavadní série nejvíc. Je to určitě prostředím ve kterém se zápletka odehrává a to prostředí pivnic, putyk a vináren. K tomu místní galerka rváčů, machrů a hospodských figurek. Na scéně se poprvé objevuje svérázný Kalábův kolega poručík Junek vystupující i v následujících knihách.
Změna stylu vyprávění z třetí osoby předchozích dílů série z Kláštic do první osoby majora Kalába neublížila. Příběh ovšem postrádá tempo a konec je vyloženě ledabyle useknutý. Potěší občasný vtip, ale celkově nejslabší kus v probíhající sérii.
Začátek trochu nepřehledný, ale pak to dostalo spád a šlo to stránka od stránky nahoru.
Výborné, lepší a bohatější děj než u seriálového zpracování.
Tenhle příběh mě moc bavil. Paradoxně je hlavní hrdina, kopečkář Olda, velmi sympatická postava a celý sbor StB působí jako parta amatérů. Na rok 1974 zajímavý počin.
Průměr. Příběh, dle fotografií v knize podle skutečné udalosti, by šel vytěžit víc.
Krásně ponurá atmosféra v napínavém příběhu. A jako bonus padne zmínka o majoru Zemanovi a studni.
Hodnotím Nebožtíky doktora Snížka. První povídka Mrtvý na trůnu vyšla samostatně v edici Magnet 83/12.
Příjemná detektivka ze 60tých let, se zajímavou kritikou státního zřízení na konci knihy.
V Temné studnici ze začátku spousta slangu co mě nic neříkal, ale postupně mizel a čtlo se to dobře a rychle. Lidožrout už je "profesionálnější" a stejně zábavný. Celkově jsou obě povídky v rámci detektivek originální.