bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Goniometrické funkce v elementární matematice Goniometrické funkce v elementární matematice Radka Smýkalová

Až doposud mi pojem Goniometrické funkce zůstával obestřen tajemstvím. Po přečtení této knihy, zejména o historickém vývoji a praktickém využití v trigonometrii, geografii a námořní navigaci jsem konečně pochopil o co běží. Autorka čtivým způsobem vysvětluje genezi tohoto tématu od starověku po současnost a její výklad jistě právem zaslouží příměr "Tomáš Sedláček matematiky".

19.09.2021 5 z 5

Červíček aneb Indiánský lovec objevuje Evropu Červíček aneb Indiánský lovec objevuje Evropu Alberto Vojtěch Frič

čtivý a zábavný pobyt indiána v předválečném Rakousku-Uhersku doplněný spoustou dobových fotografií

19.09.2021 5 z 5

Nenasytný grimoár Nenasytný grimoár Christophe Arleston

18.09.2021 5 z 5

Nouzová papírová platidla na území Československa 1900 - 1950 Nouzová papírová platidla na území Československa 1900 - 1950 Jindřich Holna

skvěle zpracovaná příručka nejen pro sběratele

18.09.2021 5 z 5

Londýnští sirotci Londýnští sirotci Olivier Legrand

15.09.2021 5 z 5

Moriartyho nástupci Moriartyho nástupci Olivier Legrand

15.09.2021 5 z 5

Velký vezír Iznougud Velký vezír Iznougud René Goscinny

Skvělý příběh plný humoru (sice stále na jedno brdo) a svěží a akční kresba. Prostě klasika francouzského komiksu.

13.09.2021 5 z 5

Sbíráme pohlednice Sbíráme pohlednice Ladislav Kurka

Jedna z mála takto skvěle zpracovaných příruček k tématu, které jsou k dispozici.

08.09.2021 5 z 5

Sborník č. 12 Sborník č. 12 Ladislav Míča

skvělé a zajímavé články, ostatně jako každý rok

05.09.2021 5 z 5

Z dílny Aeskulapovy Z dílny Aeskulapovy Sylvín

skvělé vtipné příhody z lékařského prostředí

05.09.2021 5 z 5

Vraždy s odstupem Vraždy s odstupem Michaela Mužíková

Svěží lehký čtivý příběh s dramatickým rozuzlením. Na léto úplně nejlepší.

29.08.2021 5 z 5

Historické toulky Šumperskem III Historické toulky Šumperskem III Drahomír Polách

Výborně vypointované historické příběhy s detektivním nádechem, tak, jak to autor umí. Určitě doporučuji k přečtení. Těším se na čtvrtý díl.

23.08.2021 5 z 5

Katalog expozice Interkamera, Fotografický ateliér Katalog expozice Interkamera, Fotografický ateliér Tomáš Štanzel

Perfektní encyklopedie vzniku fotografie, respektive technik zobrazování krajiny a člověka doplněná spoustou nádherných obrázků

18.08.2021 5 z 5

Rváčov I Rváčov I Džian Baban

nádherná kresba, příběh má spád, těším se na pokračování

15.08.2021 5 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Krásný květnatý příběh se zajímavým rozuzlením, navíc od oblíbené autorky

14.08.2021 5 z 5

Nový Bydžov v proměnách staletí Nový Bydžov v proměnách staletí Jaroslav Prokop

skvěle čtivé, protkané spoustou autentických životních příběhů

07.08.2021 5 z 5

Žít a nechat zemřít Žít a nechat zemřít Ian Fleming

zajímavě zpracováno, ale malá písmenka se hůře četla

05.08.2021 5 z 5

Kritická noc Kritická noc Petr Eidler

zajímavé rozuzlení, děj má spád, četlo se tudíž příjemně

02.08.2021 5 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Poslouchal jsem jako audioknihu a velmi mne to interesovalo. Škoda jen, že text nenačetl sám autor, jehož hlas mým uším lahodí.

23.07.2021 5 z 5

Případ Aleny Struskové Případ Aleny Struskové Petr Eidler

napínavé až do konce, oblíbený autor

21.07.2021 5 z 5