bbara155 bbara155 komentáře u knih

Ponecháni napospas Ponecháni napospas Tim LaHaye

Propagační agitka maskující se jako thriller či sci-fi. Doporučuji ke čtení pouze náboženským fanatikům, či hledačům cesty ke spáse.

26.07.2013 1 z 5

Nadechni se a leť Nadechni se a leť Karel Sýs

Krásné verše dokonale doplněné milými ilustracemi Kamila Lhotáka.

22.07.2013 5 z 5

Bohatýrská trilogie Bohatýrská trilogie Jaroslav Žák

Krásná a milá veselá knížka.

22.07.2013 5 z 5

Řeka čaruje Řeka čaruje Josef Toman

Milý příběh o kouzelné moci řeky Sázavy a touze po svobodě a nevázanosti. Podle knihy vznikl v roce 1945 i poetický film s F. Hanusem v hlavní roli.

17.07.2013 5 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Krásná knížka a byla i úspěšně zfilmovaná. Odmalička jsem milovala koně a tak mě příběh úplně uchvátil.

16.07.2013 5 z 5

Vymítač lží Vymítač lží Mark Allen Smith

Čekala jsem napínavý thriller a ne úchylné rozebírání a oslavu mučení. Nedočetla jsem, nemám na to žaludek.

15.07.2013 odpad!

Černý krkavec Černý krkavec Ann Cleeves

Dobrá detektivka s překvapivým koncem. Vraha jsem neuhádla.

13.07.2013 4 z 5

Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Sam J. Lundwall

U této knihy jsem se opravdu bavila. "Prasata! Chcete snad žít věčně?" Úžasný černý humor, vtipné literární narážky. Robodruh je zbabělec a sketa, který svého pána okamžitě nechává napospas při první známce nebezpečí a hlavní hrdina je ... prostě k sežrání :-))

01.07.2013 5 z 5

Povídky s tajemstvím Povídky s tajemstvím Eva Kačírková

Detektivní příběhy pro děti a mládež. Četla jsem je kdysi s chutí a moc se mi líbily. Autorka dokázala, že napětí a detektivní žánr nemusí být nutně jen pro dospělé.

30.06.2013 5 z 5

Po všech těch letech Po všech těch letech Susan Isaacs

Když jsem knížku začala číst, po pár stránkách jsem ji málem odložila. Začátek mě neupoutal, autorce se podle mého názoru opravdu nepovedl. Vydržela jsem však a nelituji. Příběh se rozběhl a pak už jsem četla s napětím a příjemným pocitem.

30.06.2013 4 z 5

Černý krasavec Černý krasavec Anna Sewell

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství. Je psaná s velkou láskou a porozuměním.

Modrý květ Modrý květ * antologie

Velice zajímavá kniha pohádek pro starší děti. Asi nejvíc se mi líbil příběh Kokeš a Puťka.

Fata Morgána Fata Morgána Francis Paul Wilson

Trošku zvláštní sci-fi o hledání v krajině vzpomínek. Některé věci byly pro mě dost těžko představitelné. Pokud nečekáte akční thriller, ale spíš více psychologie, tak je to kniha pro vás. I tak je celkem napínavá a s poněkud překvapivým rozuzlením.

Karty Osudu Karty Osudu Mary Sheldon

Hezký oddychový román se zajímavým nápadem, zpracovat osud hlavní hrdinky alternativně ve dvou verzích. Kniha mě bavila a můžu ji doporučit.

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Tohle je kniha pro lidi, kteří knihy považují za stejně nezbytné jako je třeba jídlo nebo spánek. Když autorka ústy své hrdinky popisovala svůj vztah ke knihám, mluvila mi z duše a naprosto jsem se s ní ztotožnila. Příběh je trošku romantický, tajemný a s nečekaným rozuzlením.

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Netradičně pojaté sci-fi. Dobře jsem se bavila, a od té doby občas sleduji v supermarketech, která panička si srovnává věci v nákupním vozíku. Jestlipak muži opravu touží po takových dokonalých ženách? :-)) Film jsem neviděla, ale podle komentářů ostatních jsem zjevně o nic nepřišla.

T.M.A. T.M.A. Martin Němec

Filmy Juraje Herze jsou podle mého názoru dost výjimečné a mám je ráda. Tento jsem však neviděla. Když jsem četla knihu, měla jsem chvílemi pocit, že čtu scénář. Je to napsané tak, že si to každý dokáže představit a myslím, že jako film by to na mě určitě zapůsobilo mnohem víc. Jako kniha to však podle mně prostě nějak není ono.

28.06.2013 3 z 5

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Velmi zajímavá a taky poučná kniha o životě Marie Curie-Sklodowské. Životopisné knihy mě nikdy moc nebavily, výjimku tvoří tahle a pak ještě Edith Piaf - životopis napsaný její sestrou.. Vřele doporučuji obě.

Zpívající housle Zpívající housle Marie Voříšková

Hezké pohádky s překrásnými ilustracemi. Zajímavé ovšem je, že jsou většinou velmi politicky nekorektní. V každé pohádce totiž vystupují dobří cikáni a zlí gádžové. Už úvodní pohádka začíná, pokud se dobře pamatuji: "Cikánská vlast byla krásná a bohatá. Vyhnáni z ní lidskou zlobou putovali světem... " Ale jako dítě jsem to nevnímala a pohádky se mi opravdu moc líbily.

Kdo tě hlídá Kdo tě hlídá Mary Higgins Clark

Typická Mary Higgins-Clark. Přiměřené množství postav, aby se čtenář neztratil, a přitom bylo z koho vybírat jako podezřelého z vražd. Sympatická hrdinka a lehká love story. Zároveň už poněkolikáté autorka jasně dává najevo, že věří v Boha a zázraky. Slušná oddychová detektivka.