Bezantina Bezantina komentáře u knih

Otrávená číše Otrávená číše Bernard Knight

Kniha se mi dobře četla, historické reálie dobře popsané. Hodnotím pozitivně.

18.03.2015

Hrozivé tajemství: Případ Koronera Johna Hrozivé tajemství: Případ Koronera Johna Bernard Knight

Pro mě dobře zvolená čtivá historická detektivka, bez zbytečných "zaláskovaných" příkras.. Druhý díl - Otrávená číše - se mi líbil ještě více.

18.03.2015

Manželky a konkubíny Manželky a konkubíny Su Tchung

Příjemné, čtivé novely z období 50 let v Číně, kdy k moci nastupoval komunistický režim.. Z příběhů vane ospalost "starých" časů a zneklidňující nejistota a neznámost nastupující nové doby. Nejvíce se mi líbila novela Manželky a konkubíny. Příběhy i pěkně nastíní atmosféru a kulturu staré Číny.

17.01.2015 3 z 5

Zrada Zrada Rebecca Gablé

Kniha navazuje na předchozí díl Druhé Království. Opět musím jen pochvalně hodnotit vynikající dějovou linii.

26.11.2014 5 z 5

Americká soda Americká soda Steve Fisher

Není to špatné čtení, zasmála jsem se, ale čekala jsem větší pecku..

20.10.2014

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Diana Norman

Kniha je dobrá, ani špatná, ani vynikající, je dobrá. Vcelku reálný popis středověkého života v Anglii, nenávisti obyvatel proti Židům a podřadného postavení žen. Co mi přitažené za vlasy byly dvě věci a to: 1, některé vyšetřovací metody mi přišly obtížné i v dnešní době, ne tak ve středověku 2, těžko si představit, jak král Anglie má čas švitořit s neurozenou poddanou.. Ale to jen tak na okraj :-) Doporučuji každému, kdo má rád historické detektivky :-)

29.09.2014

Králova dcera Králova dcera Sandra Worth

Zajímavá kniha o osudu a životě málo známé matky tak nechvalně proslulého Jindřicha VIII.

13.09.2014

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Kniha není špatná, dobře se čte, ale Ranhojič je více chytlavý.. Tedy alespoň pro mne..

02.08.2014

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Skvělá historická detektivka z netradičního katovského prostředí. Stejně dobré jsou i ostatní díly ze série "Katova dcera". Doporučuji neváhat přečíst celou sérii.

20.02.2014 5 z 5

Rytířská píseň Rytířská píseň Sharon Kay Penman

Pěkný, zajímavý a historicky přesný román.

03.11.2013

A všichni svatí spali 1 A všichni svatí spali 1 Sharon Kay Penman

Protože mne zaujaly autorčiny romány Rytířská píseň, Prokletý trůn a Ve stínu krále, rozhodla jsem se přečíst všechny její romány a pokračovala jsem A všichni svatí spali. Jenže ouha - zatímco výše vyjmenované byly dějově barvité, zajímavě vyprávěly děj a popisovaly dobu, tentokrát to byla slabota. Chápu že popsat dobu dvaceti let vyžaduje určité časové rozestupy, nicméně každá kapitola pokračuje dějem minimálně o půl roku později. Také hrozně přeskakuje místa děje - hned jste v Anglii, hned v Normandii, hned ve Walesu a hned v Aquitánii.. Navíc jedinou postavou, která mne opravdu zaujala, byl nevlastní bratr císařovny Maude. Pro mě celkově zklamání, vyloženě jsem se dějem obou knih "prokousávala".

03.11.2013