Bezkyne9 Bezkyne9 komentáře u knih

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Druhy dil byl slabsi, ackoliv dej ubihal celkem svizne, az do sameho zaveru jsem se nebyla schopna do pribehu ponorit vice nez po kotniky... Drzelo me vsak pro me stale atraktivni tema postapo sveta, cestovani casem a uvahami nad lidstvem... ty obstarali vydarene dialogy mezi hlavnimi postavami... i pres minusy musim rict, ze se na zaverecny dil tesim :)

05.07.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Vsech pet jasnych. I presto, ze nejsem v psychothrillerech kovana a mela jsem pred koncem pochybnosti, celek je brilantni. Dostal me autorcin styl, neotrely, otevreny, s bohatym jazykem, k neodlozeni ctivy. Presne tim zpusobem, kdy si nedokazete vzpomenout, ze by jste otacely stranky a presto jste najednou na konci u podekovani, kterym si me take ziskala. Na knihu nezapomenu, vrele doporucuji :)

27.06.2020 5 z 5

Divoký čtyřlístek Divoký čtyřlístek Katja Frixe

Jeden dil krasnejsi nez druhy a ja se vzdy tetelim radosti z navratu do Carokrasneho knihkupectvi :) ... Nejsem cilova skupina, ale presto se vzdy tesim na dalsi chvile stravene v techto knihach :)

22.06.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Zacala jsem prvnim dilem a neukaznena neodolala tomu poslednimu... Angela Marsons se zaradila mezi oblibene autory a Kim k milovanym postavam :) (Hned vedle Gamache a Frosta)... A prozatim mohu rict, ze kniha byla mimoradne dobre ctiva, diky kratkym kapitolam, solidni zapletce, sympatickemu vysetrovacimu tymu a predevsim jejich vzajemnym vztahum, humoru a lidskosti. Rada doporucuji :)

20.06.2020 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Retelling (rika se tomu tak?) na Hunger games, ale opravdu vynikajici! ... Postavy byly zpocatku trochu ploche a sablonovite, ale to vubec nevadi, pribeh slape i tak a konec vse zmeni (ach ten konec!)... clovek si rika, ze vi, no leda...
ted vazne, kniha je svizna, velmi ctiva, psana jazykem na dobre urovni a s hlavni hrdinkou se hrave ztotoznite. Libila se mi jeji sectelost a technicka zdatnost. Novy svet, ackoliv neprinasi vlastne nic noveho, je skvele a vyvazene popsany... Bavily me detaily prezivani, jak uz to u postapo mam rada... Kdo bastil dystopicke YA trilogie jako Divergence, je to mnamka presne pro vas :)

15.06.2020 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Vynikajici! Naprosto a bezpochyby, doporucuji nenechat si tohoto autora ujit a zapadnout mezi ostatni thrillery. Pise znamenite. Hltala jsem kazdou stranu, pribeh me nesmirne bavil. Frosta si nelze nezamilovat, samozrejme mu v tom pomaha sverazny milovany kocourek Shack (tim si me Frost ziskal hned). Ale predevsim jeho ciny a dialogy. Tesila jsem se na kazdy rozhovor, predevsim s bratrem a Herbem. Samotna zapletka je laskomina, podtrzena podmanivou atmosferou San Francisca. Vnitrni hlas byl skvely, ale Klikata cesta serii vysvihla do hvezdnych vysin, ihned cicham prvni dil a doufam v brzky preklad dalsich knih tohoto skveleho autora :)

06.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Shari Lapena, kralovna napinavych thrillerovych jednohubek, nam tentokrat serviruje predmestske sousedstvi, jak ho zname a radi bastime, s vlastnim puncem a stylem :) ... neni to muj nejoblibenejsi chod, ale jednou za cas... a byla jsem zvedava :) a taky autorcina predchozi kniha u me vcelku zabodovala. Velmi napinavy psychothriller, s povedenou obalkou, bez hlucheho mista, vse uzavreno, na oddych rada doporucim :)

29.05.2020 4 z 5

Valentýnka a veterinární ordinace Valentýnka a veterinární ordinace Ivana Peroutková

Laskava, lehce napsana kniha s drobnym ponaucenim v kazde kapitole a s krasnymi ilustracemi. Valentynka opet vymysli hru pro sve kamarady, jez proklada svymi pisnemi a hrou na klavesy.

25.05.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Kdykoliv jsem mijela regal, kde Ctvrta opice bydli, vzpomnela jsem si na vsechna dobra hodnoceni a nahlost osobnich doporuceni, az jsem nakonec neodolala. Casu ji venovaneho nelituji. Je to velice solidni thriller, cnici nad hladinu prumernych vod a denikove zaznamy byli natolik brilantne napsane, ze mrazilo ciste jen z toho stylu. A z vystaveni pribehu. Krome standartniho napeti, vyvolaneho stridanim kapitol s denikem, je totiz pribeh odkryvam temer labuznicky. Smele doporucuji :)

22.05.2020 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Kniha byla velmi prijemnym prekvapenim :) ... precist ji na dva zatahy nebylo nejmoudrejsi, budu si muset nechat rozsvicenou lampicku, ale byla neodlozitelna... zajimave propojeni s zidovskymi myty a legendami...

10.05.2020 5 z 5

Městečko Pines 3 Městečko Pines 3 Blake Crouch

Naprosto brilantni zaver! Hvezdy nestaci :) ... strhujici, napinava, vyvazena serie s poselstvim o lidskosti, o vsem, co znamena byt clovekem... Zabalene do skveleho pribehu, v atraktivnim prostredi a zajimavymi postavami, navrh s dobrou kadenci... Sedlo mi to, na knihu budu vzpominat, byl to bajecny ctenarsky prozitek :) ... milovnikum postapo vrele doporucuji celou serii...

09.05.2020 5 z 5

Bouřňákův ostrov Bouřňákův ostrov Catherine Doyle

Krasny magicky pribeh, vonavy po bourkach, desti, mori, vsem co rada cicham... :)
Krasna kniha, s kouzelnym dejem, moudrym lidskym dedeckem, psana krasnym jazykem... jen myslim, ze nebude pro zacinajici ctenare, je treba byt pri ni opravdu pozorny... jinak doporucuji... a ma prekrasnou obalku :)

,,Statecnost je jen schopnost zapomenout na strach.”

08.05.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Darcy je pro me sazka na jistotu :) venku radi predzvest boure, dava se do deste a ja do Prizraku domu Carrowu, ktery je ze serie zatim nejlepsi :) ... Darcy umi tvorit opravdu sympaticke postavy a kvalitni pribehy... kratke, se smesi prijemne predvidatelnosti i necekanych prekvapeni, neprilis desive, tak akorat a vzdy si z nich odnasim prijemny pocit :)

04.05.2020 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

4,5 hvezdicky, par cipu posledni astry povlava :)
Ale pribeh to byl ctivy a konec ho vystrelil do hvezdnych vysin. Ctivy, plny zvratu a predevsim opravdu promysleny a skvele vystaveny. Zajimavy namet, peclive zpracovany, s veskerym technologickym, politickym a psychologickym podkladem. Kniha, jako jiste dalsi autorovo pribehy, poklada zajimave otazky ohledne etiky, moralky a psychologickeho dopadu technologii. Nelituji, ze jsem po knize sahla a seznamila se s dalsim zajimavym autorem :)

02.05.2020 5 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Dobre to bylo :) ... urban fantasy kotlik se vsemi ingrediencemi, ktere si jen lze predstavit, spravne strelene, ale zaroven s poutavym pribehem, nabitym informacemi, mytologii, autorska dvojice si s tim dala praci a navrch je videt, jak si svuj svet uzivaji :) ... je to vice damska zalezitost, ale presto je znat, ze dej psali manzele... Prijemna a kvalitni zabava, po ktere sahnete, kdyz mate chut na presne takovy druh odpocinku :)

27.04.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velike diky pani autorce, za silny a krasny literarni zazitek spolu s nahlednutim do prehlizeneho koutku ceske historie. Kniha je krasne ctiva, lehce a pritom hluboce a s uctou se dotyka osudu obyvatel, jiste za jejim napsanim stoji nesmirna prace a odhodlani. Vrele doporucuji k precteni vsem :)

24.04.2020 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Jedno dalsi velke wow mistru Jay K! Vypravecsky talent, Mia neni nejsympatictejsi literarni postava, ale bohove a bohyne, Jay Kristoff umi vypravet. Citite kazdy paprsek vsech slunci, kazde zastipani potu v ocich a nemuzete si pomoct, fandite. Pribeh je temnejsi a i na me pomery prehnany, ale Jay je natolik okouzlujici a podmanivy, ze mu to s radosti bastite i s navijakem :) nechala bych si od nej vypravet nejspis jakykoliv sileny pribeh, jen aby neprestaval :) a ma styl, priznejme si to. Clovek ho pro tu jeho neotrelost a otevrenost musi obdivovat... pekne si vas povodi na voditku celym druhym pribehem a vy to vite a presto...

Drobny SPOILER: presto vam navic na konci vytre zrak natrikrat, jak jste se v Mie a celem pribehu spletli... KONEC DROBNEHO SPOILERU

Zkratka a dobre, Jay mi sedl, vypada to navzdory vsem ocekavani a vkusu na velikou lasku :)

Samozrejme krasna obalka i vune... :)

16.04.2020 5 z 5

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Nadherne! Bez ocekavani jsem se knize a jeji nesmirne ctivosti plne oddala a odmenou mi je pocit blaha a stesti s posledni otocenou stranou, duverne zname mrazeni... :) Historicky roman, s lehkosti, napetim a velkolepymi emocemi zobrazujici pocatky panovani kralovny Viktorie... Jeji temperament, odvahu a neochvejnou touhu postavit se sama za sebe :) ... romanticka linka, citlive dotykajici se psychologie postav a okolnosti, me vzala za srdce. A jelikoz je pani Daisy Goodwinova autorkou i serialu, nevaham protentokrat shlednout i obrazove ztvarneni :)
Vrele doporucuji...

12.04.2020 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Kniha je velmi ctiva, na urovni, celkem pevne si drzela mou pozornost po celou dobu cteni a zaver byl uspokojivy, se cti bylo dotazeno vse, co pribeh rozmotal... Me osobne ale nesedla stoprocentne. Ackoliv zacatek byl od prvniho odstavce k neodlozeni napinavy, zapletka pro mne postupne nabyvala na prekombinovanosti a k postavam jsem blizsi vztah ziskala az v samem zaveru a i tak dost vychladly. Presto to bylo celkem prijemne cteni, autorka zrucne strida dejove linie a zajimava prostredi. A me srdce holt hori pro jine autory :)

04.04.2020 4 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Genialni dilko z padesatych let, politicke dejiny v galaktickem meritku a navrch psane naprosto brilantnim stylem! Az je mi stydno hodnotit hvezdickami, kniha mi vzala dech naprosto neocekavanym zpusobem... Nezbyva nez se ctenarovo pokorou smeknout kloboucek hluboko a vrele doporucit jako povinnou cetbu :D
Tuto scifi klasiku jsem rozhodne necetla naposledy :)

31.03.2020 5 z 5