blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Pán blech Pán blech Dav Pilkey

Já Dogmana miluju. Asi se opakuju, ale je to tak :) Skvělá komiksová série pro všechny věkové kategorie. Ten humor mi neskutečně sedí

07.06.2021 5 z 5

Noční můry z temnot Noční můry z temnot Alvin Schwartz

Sbírka krátkých hororových příběhů, urban legend a říkadel.

Doporučuji dospělákům, ale klidně i mladším čtenářům, kteří se rádi bojí. Některé příběhy byly opravdu děsivé, většina z nich ale byla strašidelná tak akorát a u některých se dokonce i zasmějete :)
Tohle mě moc bavilo! Na motivy knihy byl natočen i stejnojmenný film, který můžu rovněž vřele doporučit - především jste-li fanoušky Stranger Things.

R.U.R. (komiks) R.U.R. (komiks) Kateřina Čupová

Musím uznat, že jsem mile překvapena, jak skvěle se autorce podařilo tuto nesmrtelnou klasiku zpracovat. A navíc jako komiks - paráda. Je to zase jeden ze způsobů, jak ji přiblížit mladému čtenáři :) A to grafické zpracování je fakt pecka, to jsem si užívala s každou stránkou víc a víc :) Skvělá kresba, barvy, detaily, vše jednoduše na jedničku s hvězdičkou.

13.04.2021 5 z 5

Ráda tě poznávám Ráda tě poznávám Rachel Winters

3,5 hvězdiček

Tohle je přesně ten typ knížky, která vás vytáhne z pochmurné nálady. Moc dobře se četla, stránky mizely pod rukama neuvěřitelně rychle, pobavila jsem se, i když mě chvílemi hlavní hrdinka Evie neskutečně iritovala, páč byla asi jediná na světě, které nedošlo, o co celou dobu jde a jak to s její láskou asi dopadne :D

Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala - milý a vtipný příběh, plný lásky, naivity, klišé a absurdních a nereálných situací. Při čtení jsem si plně uvědomovala, že tohle je přesně ta klasická přihlouplá romanťárna, ale zároveň jsem si ji neskrývaně užívala :D Prostě jasné guilty pleasure.

13.04.2021 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Psychologický thriller, který byl jedno velké překvapení!

Krátké kapitoly přispěly k tomu, že jsem tuhle knihu přečetla téměř na jeden zátah. Má skvělou temnou atmosféru, originální námět, který mě moc bavil, jen škoda, že některé scény na mě nepůsobily zrovna dvakrát reálně, ale čert to vem, já si to užívala :) Hledáte-li doopravdy originální psycho thriller, tak tohle je jasná volba.

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Pokračování bestselleru Psí poslání.

Cameron opět nezklamal! Tohle bylo tak krásný! Stejně jako všechny jeho předchozí knihy o pejscích. Celá série je pro mě srdcová záležitost a jasný tip na čtení pro všechny pejskaře :)

13.04.2021 5 z 5

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

Stejně jako u Jezera i zde autorka uměla vykouzlit úžasnou atmosféru. Miluju její až minimalistický styl vyprávění, a co je pro ni nejvíc typické a dařilo se jí to i zde - dokáže aktivně zapojit čtenáře do děje způsobem à la domysli si sám. Je totiž hlavně na fantazii a empatii samotného čtenáře, jak zpracuje jednotlivé příběhy. Protože autorka nám žádnou povídku nenaservíruje kompletní. Nechává mnoho nevyřčeného a to na celé knize zbožňuju asi úplně nejvíc. Samozřejmě, některé povídky mě příliš neoslovily, ale většina se vážně povedla :)

13.04.2021 4 z 5

Tak tohle je ideální dárek pro každého, kdo miluje český jazyk a nějaké ty perličky!
Asi nadosmrti si budu pamatovat, že jednotné číslo od slova HRANOLKY je HRANOLEK a ne HRANOLKA :D Paráda.

11.01.2021 5 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Tohle je taaaak ideální dárek pro všechny, co vyrůstali v devadesátkách! Při čtení a prohlížení všech fotek jsem pocítila úplně brutální záchvěv nostalgie! Bomba :D I když zpracování není úplně stoprocentní, autorčin text mě místy příliš nebavil, ale to vykompenzoval ten pocit, který mi knížka navodila:))))

21.12.2020 3 z 5

Pětidomí Pětidomí Tomáš Přibyl

V případě Pětidomí nečekejte žádné mordy - v této knize náš vyšetřovací tým řeší přepadení pošty a loupež. Pachatel se zřejmě ukryl v jednom z pěti domů, před kterými se většina děje odehrává.
Tahle kniha mě vážně mile překvapila. Je super čtivá, s ponurou atmosférou upršeného a sychravého listopadu. Má skvěle rozmanité postavy a oproti jiným detektivkám je o dost klidnější a celkově pomalejší, ale v dobrém slova smyslu!
Za mě je tohle vyloženě ideální volba pokud si chcete přečíst něco oddechového a zároveň napínavého :) A ta obálka se moc povedla!

21.12.2020 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Tohle byla skvělá knížka! Originální, milá, vtipná, zároveň i napínavá historická fikce s fantasy prvky. Moc doporučuji, pokud hledáte knížku, u které vám při čtení bude moc hezky a u které se fakt pobavíte :)

21.12.2020 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Mizející dívky za mě nejsou taková ta kniha, kterou bych přečetla na jeden zátah. Začátek byl lehce nečitelný, rozjezd pomalejší.. Nečekejte, že by vás děj ihned vtáhl do sebe, to přijde až později a tam počítejte s pár infarktovými situacemi :D
Kdybych to měla shrnout: fajn thriller, který neurazí, ale ani jsem si z něho nesedla na zadek. Ten příběh nevyzněl zrovna uvěřitelně, kór když se to celé odehrávalo na maloměstě.. Ovšem pokud se někde něco takového odehrává, tak potěš koště.. :O

21.12.2020 3 z 5

Nimona Nimona Nate Diana Stevenson

Komiks plný skvělého humoru, akčních scén, ale také srdceryvných chvilek. Navíc má úplně úžasnou hlavní hrdinku, kterou si díky její bezprostřednosti a vlastnosti "co na srdci, to na jazyku" zamilujete :) Navíc pokud máte rádi komiksovou sérii Záleskautky, tak se vám bude líbit určitě i Nimona, minimálně po vizuální stránce, jelikož obojí má na svědomí stejná autorka.

26.10.2020 4 z 5

Šestka Šestka Jody Houser

Naprostá nutnost pro všechny fanoušky Stranger Things! Škoda jen, že to nebylo delší, jinak by to bylo dokonalý :D
Opět se vracíme do minulosti a sledujeme Brennerovu laboratoř a jeho projekt MK ULTRA. Drsný, napínavý a taky smutný komiks, který moc doporučuji!

02.10.2020 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Já jsem nadšená!
Příběh je nesmírně roztomilý, sladký, zároveň ale i vášnivý (je zde popsáno několik erotických scén, z toho důvodu bych ji rozhodně neřadila pod young adult, nýbrž new adult), milý a vtipný a zároveň svým čtenářům předá důležitou message.

08.09.2020 5 z 5

Mamince se budeš líbit Mamince se budeš líbit Jaroslav Konvička

Příběh mě až překvapivě rychle vtáhl, já mu věnovala maximální pozornost a stránky mi pod rukama ubíhaly tak rychle, že jsem se ani nenadála a byl konec. A ten konec! Jakože měla jsem pár variant, jak to celé dopadne a myslela jsem, že se rozhodně nemůžu mýlit - ha, chyba lávky! Autor si pro nás přichystal dost překvapivý závěr a já vyloženě čuměla, jak to celé dopadlo :D Za ten závěr palec nahoru!!

02.06.2020 4 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Od této knihy jsem neměla téměř žádná očekávání - prostě klasický thriller o únosu. A nakonec jsem dostala jeden z nejlepších thrillerů za poslední dobu! :)
Od knihy se nedalo odtrhnout - skvěle napsané, výborně vystavěné střídavé vyprávění postav, emoční horská dráha a odhalení motivu, který jste nečekali! Ten motiv! Brr, ten mě fakt dostal! Tohle prostě chcete číst! A i přes pár situací, které se jevily jako nepravděpodobné a možná i nereálné, vás tahle kniha vyděsí a totálně pohltí! To zoufalství, které prožívala matka ztracené dcery bylo téměř hmatatelné a po dočtení jsem v sobě ještě dlouho příběh zpracovávala!

20.05.2020 5 z 5

Stínozem Stínozem Peter Straub

Bohužel to na mě působila jako by šlo o dvě knihy v jedné. "Jedna" z nich byla docela působivá, bavila mě, byla celkem napínavá a bláznivá. Ta "druhá" mi dávala pěkně zabrat, nebavila mě, některé pasáže jsem vlastně pořádně nechápala a ztrácela se v nich. Co se postav týče, přišlo mi, že i když šlo o dost obsáhlou knihu, stejně jsme se o nich mnoho nedozvěděli, neměla jsem pocit, že je znám a nedokázala jsem si nikoho z nich oblíbit.

20.05.2020 3 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Rozkošná kniha pro děti a hlavně - ty ilustrace!!! O můj bože, do toho stylu jsem se zamilovala už u Sněhové sestřičky. Doporučuji, pokud si chcete spravit náladu něčím milým a okouzlujícím :)

20.05.2020 4 z 5

Expedice: Můj milostný příběh Expedice: Můj milostný příběh Bea Uusma

Originálně zpracovaný tragický příběh tříčlenné expedice, která se rozhodla dobít severní pól a to pomocí balonu. Tajemství, které je staré přes 30 let se v knize snaží objasnit švédská spisovatelka a lékařka Bea Uusma, která se vydala po stopách expedice až tam, kde všechno skončilo, a na stránkách faktografického románu propojuje minulost s přítomností. Za mě je tato kniha vizuální i informační skvost a doporučím ji především milovníkům cestopisů a záhad. Pokud jste četli knihu Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice? a líbila se vám, tak rozhodně věnujte pozornost i knize Expedice: Můj milostný příběh :) Je jí svým tématem docela blízká.

19.05.2020 5 z 5