Bobik9 Bobik9 komentáře u knih

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Asi zatím nejlepší komiksárna, co jsem kdy četl! Příběh, kde si najdete všechno! Skvělá, drsná kresba. Velmi temné pojetí! Totálně parádní pasáž s Jokerem mě taky moc potěšila! Navíc starý komiks s Hádankářem byl nečekaně povedený. Ten s Poison Ivy už byla kravina, ale přesto. 5* jasnejch!

08.08.2017 5 z 5

Strážci galaxie Strážci galaxie Dan Abnett

Nemyslím si, že to bylo tka dobré, jak všichni tvrdí. První starý příběh byl tradičně docela nuda, ale to nehodotím. Ale novější příběh a začátek týmu, který známe dnes, také nebyl žádným zázrakem. První dva-tři komiksy se ztrácíte v postavách a nerozumíte tomu, co říkají. Chybí souvislosti a všechno je tak nové a pro člověka, který se Strážci nezajímá, naprosto nepochopitelné. Kresba je super, pár vtípků tam je a postupem času je to i zábavné. Ale pdole mě moc pozdě. Spíše průměr.

03.08.2017 3 z 5

Batman: Pod maskou Batman: Pod maskou Bill Finger

Parádní! Jeden z nejlepších příběhů celé série. Je trochu škoda, že hned na prvních stránkách zjistíte konec, ale ani tak to neubírá na zábavě během čtení. Tohle je příběh, který tak rychle uplyne, že si pak říkáte, proč to bylo tak krátké. Žádné zbytečné řeči okolo, hodně akce, všechny postavy. Super!

04.11.2023 5 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

Zásadní chybu jsem udělal, když jsem Sandmana tak dlouho odkládal, až se udělal seriál a já ho viděl dříve. Prvním dvě knihám nesahá ani po kotníky! Skvělá věc.

14.04.2023 5 z 5

JLA: Další hřebík JLA: Další hřebík Alan Davis

Hrozně nepřehledný binec.

18.12.2021 1 z 5

She-Hulk She-Hulk Stan Lee

Vlastně to bylo nečekaně dobré. Deadpoolovské propojení s tvůrci a čtenáři mě upravdu byvilo. Nicméně poslední tři sešity již byly slabší. Ten poslední byl vyloženě krávovina. Rozhodně bych ale přivítal více podobných titulů, které se neberou tak vážně.

18.11.2020 4 z 5

Flash: Válka Lotrů Flash: Válka Lotrů Geoff Johns

Asi nebudu velkuý fanda Flashe. Přišlo mi to strašně zmatené. Těžko jsem se orientoval, kdo je kdo. Hrdinové i padouši vypadají stejně a jejich charaktery jsou žalostné.

02.11.2020 2 z 5

Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga Peter David

Kdyby mi bylo 13, tak jsem z toho asi nadšený. Pár vtípků tam je. Kresba je asi cool. Chybí mi tam trošku ta batmanovská ponurost a supermanovská vážnost. Baby verze superhrdinů není úplně ono. Taky mě u toho plně neuspokojili padouši, nicméně celkově to bylo mnohem lepší než bych čekal.

13.07.2020 3 z 5

Moon Knight Moon Knight Warren Ellis

Velké překvapení. První hrdina, kterého jsem vůbec neznal, ale nevadilo to. Svižná a cool záležitost. Kapitoly jsou krátké a bez zbytečně dlouhých textů. Jediná škoda je, že na sebe příběhově jednotlivé části nenavazují.

13.04.2020 4 z 5

Venom Venom Rick Remender

Svižný a sympatický příběh s dobrými hrdiny ai záporáky. Je to trochu drsnější než ostatní marvelovky, což mi vyhovovalo. Velmi příjmené překvapení.

26.03.2020 4 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha druhá JLA: Spravedlnost: Kniha druhá Alex Ross

O stupínek horší než první díl. Kresba je stále fantastická, ale příběh mi přijde, že se trochu osekal a je tam hodně chaotických chvil. Pořád to je asi nejlepší týmovka, co jsem kdy četl, ale škoda té druhé půlky. Starý Shazam ušel.

17.02.2020 4 z 5

Hank Pym: Ant-Man / Giant-Man / Yellowjacket / Wasp Hank Pym: Ant-Man / Giant-Man / Yellowjacket / Wasp Larry Lieber

Když pominu ty staré komiksy, které představivaly Ant-Mana, a který byly tak strašně americky hloupé, tak to byla slušná jízda. Krásně plynoucí příběh, parádní kresba, nečekaně fungující týmovka. Kvanta různých hrdinů. U podobné věci bych očekával vyšší hodnocení, protože třeba když to srovnám s prvním dílem série Avengers, tak tohle byla opravdu skvělá věc.

26.08.2019 4 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Bylo to vesměs dobré. Nicméně žádné velké nedšení se z mé strany nekonalo. Kresba je opět slabá a příběh je mnohem slabší než u prvního dílu. Je zde aspekt velice zábavné postavy trpaslíka, ale jinak mi to přišlo odfláknutější než jednička. Rozhodně mě to ale neodradí o dalších zaklínačových komiksům nicméně doufám ve zvednutí kvality.

13.08.2019 3 z 5

Triumvirát Triumvirát Matt Wagner

Tak tohle bylo mnohem lepší než jsem čekal. I když to byla vlastně týmovka, které snáším trochu hůře, tak to mělo neksutečný spád a vynikaly všechny tři postavy rovnoměrně. Naštěstí je navíc ani nepřevyšovala Wonder woman se svými patriarchálními řečmi. Příběh dobrý, padouši velmi solidní. Hodně mi vadila kresba, která byla dost slabá na takto dobrý komiks. Musím také výjimečně ocenit starý komiks, který mě tentokrát relativně pobavil svou originalitou.

22.07.2019 4 z 5

Hodný, zlý a ošklivý Hodný, zlý a ošklivý Brian Edmund Posehn

Nečekaně emotivní příběh. Na Deadpoola to byl opravdu dost silný příběh. Minimálně poslední dva/tři sešity šel humor trochu stranou a tvůrci nám nabídli velmi solidní, dramatickou a napínavou scénu. Cpt. America a Wolverine mě v komiksu velmi potěšili, protože to jsou parádní protiklady a k Deadpoolovi fakt seděli. Jediné, co bych této knížce vytkl, je úvodní "retro" komiks, který je trapný až to bolí.

29.04.2019 4 z 5

Blade Blade Marv Wolfman

Pro mě jedna z nejočekávanějších knih této série. A nezklamala. Starší příběh byl celkem cool, na to, že se jednalo o 70. léta, ale tak ono černoch v sedmdesátkách, který zachraňuje bílé je vždycky cool. A hlavní tahák byl super. Parádní kresba, dobrá akce, zábavné hlášky, akorát lehce slabší příběh. Mrzí mě, že není vydáno v češtině více dílů.

24.01.2019 4 z 5

Iron Fist Iron Fist Roy Thomas

Velmi povedený kousek s nesmyslně nízkým hodnocením. Vůbec nejsem fanouškem kung-fu a podobných bojových umění. Nikdy mě tyhle filmy nebo příběhy nebrali. Nicméně toho hlavního příběhu Iron fista si tyhle kung-fu řečičky můžete klidně vypustit z hlavy a soustředit se na krásně temnou kresbu, celkem slušný příběh a výborné flashbacky do minulosti jiným Iron fistů. Samozřejmě starší příběh nestojí za moc, jak už to bývá. A když si vzpomenu na Power mana, tak jsem opravdu rád, že autoři zařadili Iron fista z 21. století. Jedno z nejmilejších překvapení série.

16.01.2019 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Velmi vtipné, celkem poučné a zábavná kresba. Otázkou samozřejmě je, kolik je v celé knížce pravdy, ale pokud je tam alespoň polovina, tak je to velmi pozitivní. Trošku mi vadilo, a obešel bych se bez toho, že na každé dvojstránce byla opakována věta, že ženy nebyly dostatečně emancipované a rovnocenné mužům. Je mi jasné, že je potřeba to zmínit, ale bylo toho moc. Jinak určitě doporučím všem známým.

01.12.2018 4 z 5

Mockingbird Mockingbird Steven Grant

Není to nejhorší, ale tvůrci sami přiznali, že Mockingbird se jim zprvu zdála nezajímavá. Mně se zdá nezajímavá pořád. Ženské hrdinky prostě nemají ten šmrnc, většinou. A Bobbi na tom není o nic lépe. Jsem rád, že tam byl Hawkey, ale ten jeho vzhled mi vadil. To ani nemluvím o pubertálním Capovi. Jeden z těch rozhodně slabších dílů série.

08.05.2018 2 z 5

Valkyrie Valkyrie Cullen Bunn

To zakončení určitě posunulo mé hodnocení výš. Valkyrie není tolik feministicky dělaná jako například Black Widow, což mě trochu potěšilo, ale zároveň je tam té ženské síly na mě stále moc. Samotná Val mi tam nevadí, ale ty její kamarádky, které vůbec neznám (černoška s robotickou rukou a úplně nijaká lesbická kra*ka), tak ty mě štvaly celou dobu. Kresba je jinak krásná a konečná frakce složená ze spousty superhrdinek byla zábavná podívaná. Nenadchne, neurazí.

04.12.2017 3 z 5