book_loverkaa book_loverkaa komentáře u knih

Oko bouře Oko bouře Zuzana Hartmanová

To, že je příběh neskutečně čtivý už nejspíš psát nemusím, neboť jsem ho dost vychvalovala už v recenzi u prvního dílu. Pouze tedy prozradím, že ani u tohoto pokračování kniha neztratila drive a čtení mi opět neskutečně ubíhalo.
Dostala jsem novou dávku intrik, krvavých bojů a tajemství. Až na úvod z příběhu úplně zmizely části z minulosti, které jsem si u prvního dílu chválila, ale za to je tak trochu nahradila romantika, které bylo v tomto díle víc a kterou MILUJU. Je tedy pravdou, že tady romantika rozhodně není to hlavní, není to zkrátka romantasy, ale i tak jsem si každou zamilovanou dvojici oblíbila a celou dobu se nemohla dočkat až si své city konečně přiznají a vrhnou se na sebe.
Dočkala jsem se dokonce i několika trošilinku spicy scén s démony, které mi v předchozím díle chyběly. Já jako nenapravitelná koketa bych jich tedy brala ještě víc a víc peprných, ale chápu, že porno v knížce není pro každého.
Co se mi na druhém díle dost líbilo bylo prohloubení postavy samotného záporáka Arumiela a také to, že ač jsem některé postavy brala za jasně záporné nakonec se dokázaly změnit a bylo to tak i naopak. V tomto příběhu vám zkrátka je schopný vrazit kudlu do zad klaďas a zachránit vás totální záporák.
Pokud bych celý díl měla shrnout do pár slov, bylo by to - Boj se blíží. A já se na to sakra těším! Ale ten konec? Takhle příšerně (myšleno samozřejmě v dobrém ) ukončit knihu by mělo být trestné!

04.08.2024 5 z 5

Zrodení z mágie Zrodení z mágie Natali Fox

V recenzi na první díl jsem psala, že má v sobě kniha všechno…OMYL! Až druhý díl má v sobě všechno, neboť se nám do příběhu přidávají i draci!
Musím přiznat, že jsem se pokračování trochu bála a bála jsem se i při čtení, když jsem zjišťovala, že hlavní hrdinové jsou daleko od sebe, a navíc je čeká další výprava, což mi přišlo takové repetitivní, ale musím říct že i přes to mě to bavilo snad ještě víc než první díl.
Nejen, že byl tento díl plný bojů ( i když na ten hlavní si ještě budu muset počkat), ale hlavně byl plný odkrytých tajemství ohledně magie, postav i hlavní hrdinky, díky čemuž jsem se od čtení nedokázala odtrhnout.
Oproti prvnímu dílu mě nějaké odkryté věci i překvapily, takže za to dávám velké plus.
Co se mi hodně líbilo byly ilustrace, které byly strašně hezké a hezky doprovázely text.
Za mě bych tedy v příběhu uvítala trochu více romantiky, i když je fakt, že tam moc být ani nemohla, když byli hlavní hrdinové od sebe, mně tam ale hold chyběla a tak doufám, že jí dostanu v dalším díle, na který se už teď neskutečně těším!

13.08.2024 5 z 5