bookafe bookafe komentáře u knih

Velrybí zpěv Velrybí zpěv Tanya Stewner

Tahle série mě dost bavila, přečetla jsem (a budu číst) všechny díly, nicméně pořád jsem nedostala vysvětlení co to je vůbec chuchlůvka.

15.10.2024 4 z 5

Smrt na palubě Smrt na palubě Robin Stevens

(SPOILER) Když se na to tak podívám, tahle knížka je úplně jiná než první díly. Daisy s Hazel už mají s vraždami velké zkušenosti, takže to dává smysl. Pro mě byla tahle knížka úplně jiná než ostatní díly proto, že tohle je první díl ze série, u kterého jsem předem uhodla, kdo je vrah. Zápletka skvělá.
Až na to, že když jsem se konečně tak nějak smířila s tím, že Daisy už tu nebude, trochu hodně mě překvapilo, že si prostě nakráčí za Hazel. Samozřejmě jsem byla ráda, zároveň mi tak trochu přišlo, že teď už přece není žádný důvod k tomu, aby série končila. Pokaždé jsem se nemohla dočkat, až budu číst další díl. Tuhle sérii jsem zbožňovala (a pořád ještě zbožňuju!)

11.10.2024 5 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Příběh jako takový mi nepřišel špatný, ale asi až po týdnu, co jsem knížku přečetla, jsem pochopila pravý význam. Autorka má svůj vlastní styl psaní - to se mi na jejích knížkách líbí - ale než jsem si na to zvykla, tak jsem byla trochu zmatená. Nevím, jestli se mi víc líbila Dívka která upíjela měsíc nebo Zlobryně a sirotci. Obě knížky mají trochu zasněný, pohádkový nádech (aspoň podle mého názoru).

12.10.2024 5 z 5